50 mln. Eur investicijos rajone: „Neo Group“ atidarė trečiąją gamybos liniją

Klaipėdos rajone, Laisvojoje ekonominėje zonoje, įsikūrusi PET granulių gamintoja „Neo Group“ plečia gamybos pajėgumus. Trečiadienį iškilmingai atidaryta 50 mln. eurų investicijų pareikalavusi trečioji gamybos linija, kuri užtikrins, jog „Neo Group“ taps antra pagal dydį tokio pobūdžio kompanija visoje Europoje.

Trečiosios gamybos linijos simbolinę atidarymo juostą perkirpo (iš kairės): „Neo Group“ valdybos pirmininkas P. Ambrazaitis, įmonę valdančios „Retal Industries“ LTD savininkas ukrainietis Anatolijus Martynovas, ūkio viceministras G. Vilda ir bendrovės generalinis direktorius R. Radajevas. Investicijas lėmė paklausa

Viena iš didžiausių Europos PET granulių gamintoja nusprendė atidaryti trečiąją gamybos liniją reaguodama į nuolat augančią produkcijos paklausą. Planuojama, kad jos gamybos pajėgumai nuo šiol sieks 480 000 t per metus, taip dar labiau sustiprinant bendrovės pozicijas užsienio rinkose – tiek Europoje, tiek už jos ribų.

Skaičiuojama, kad 50 mln. eurų kainavusi linija gamybos apimtis padidins 50 proc., o rinkai kasmet papildomai tieks

Bendrovėje veikiančioje laboratorijoje, kurioje dirba 12 žmonių, per metus atliekama apie 65 000 įvairių tyrimų: žaliavos, biokuro, gamybinio vandens poliolio, PET produkcijos ir pan. Tokį našumą garantuoja aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir moderni aparatūra. Laboratorijos vadovė Tatjana Liubimova žurnalistams demonstravo „Neo Group“ laboratorijos profesionalumą įrodančius sertifikatus. Pastarieji gauti, kai bendrovė dalyvavo vienos JAV kompanijos rengtuose tarptautiniuose tyrimuose.155 000 t produkcijos bei sukurs 35 naujas darbo vietas. Realizuojant naujosios gamybos linijos tiekiamą produkciją, bendrovės pajamos turėtų viršyti 500 milijonų eurų per metus, iš kurių net 400 milijonų eurų sudarys pajamos iš eksporto. Tai leis „Neo Group“ tapti vienu svarbiausių šalies eksportuotojų ir mokesčių mokėtojų.

„Mes ne tik tiesiogiai sukuriame papildomas kelias dešimtis darbo vietų, bet taip pat sumokėsime daugiau mokesčių, pirksime daugiau prekių ir paslaugų iš kitų verslų. Išaugusi gamyba skatins netiesioginių darbo vietų kūrimo procesą. Išvešime daugiau produkcijos tiek autotransportu, tiek geležinkeliu bei jūra, tad augs krovos apimtys ir Klaipėdos uoste. Viena darbo vieta gamybos sektoriuje sukuria 4–5 netiesiogines darbo vietas“, – įsitikinęs „Neo Group“ valdybos pirmininkas Paulius Ambrazaitis.

Garsina Klaipėdos kraštą

Iškilmingoje trečiosios gamybos linijos atidarymo ceremonijoje P. Ambrazaitis akcentavo, jog įgyvendinant šį projektą buvo ypatingai svarbi finansinio partnerio „Swedbank“, Ūkio ministerijos, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos ir „Investuok Lietuvoje“ pagalba. Padėkos žodžiai skriejo ir „Neo Group“ projekto partneriams, personalui, vietiniams inžinieriams ir visiems stačiusiems trečiąją liniją, kurie nepaisydami, ar buvo saulėta, ar vėjuota, šalta, atliko savo darbą bet kokiu oru tam, kad projektas būtų baigtas laiku.

Atvykęs LR ūkio viceministras Gintaras Vilda apgailestavo, kad „Neo Group“ šventėje negalėjo dalyvauti pats ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, tačiau perdavė nuo jo linkėjimus, sveikinimo žodžius.

Trys gamybos linijos valdomos operatorių iš vienos patalpos. Vienas stebi pirmąją liniją, antras – antrąją, trečias – trečiąją, o ketvirtas prižiūri bendrą ūkį. Operatoriai pasikeisdami dirba po 12 val. Yra specialistų iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos ir kt. Čia dirbant svarbu suvokti chemijos procesus, prioritetas teikiamas darbuotojams, turintiems inžinerinį išsilavinimą. Pati gamyba yra automatizuota, tad belieka ją prižiūrėti kompiuterių pagalba. Tačiau maža dalis yra ir rankų darbo: kitiems darbuotojams reikia išvalyti šilumokaičius, siurblių filtrus ir pan.Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės vadovo Eimanto Kiudulo nuomone, tokią investiciją „Neo Group“ galėjo daryti bet kurioje pasaulio vietoje, tad džiugina, jog vis dėlto pasirinktas Klaipėdos kraštas. „Continental“ investicija Kaune vadinama amžiaus investicija, bet „Neo Group“ visų savo investicijų dydžiu gerokai ją viršija. „Neo Group“ dėka nemažai įmonių pasaulyje sužino ir apie Klaipėdą“, – teigė E. Kiudulas. „Neo Group“ valdybos pirmininkas Iškilmėse žodį taręs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pastebėjo, jog chemijos gamyklos, kaip ir politikų bei medžiotojų veiklos, vertinimai yra nevienareikšmiai. „Tačiau aš pasitikiu valstybinėmis institucijomis, kurios šį „Neo Group“ projektą derino, ypatingai – Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Žinau, kad kyšių nereikėjo, svarbiausia buvo atitikti reikalavimus, paisyti įstatyminės bazės. Linkiu ir toliau neatsipalaiduoti, juolab kad gyventojų nuomonė nebus vienareikšmiška, tad bendraukime, aiškinkimės, juk esate mūsų rajono dalis“, – sveikindamas rajone investuojančią bendrovę kalbėjo S. Karbauskas.P. Ambrazaitis paaiškino, kad sprendimą čia investuoti nulėmė žmonės, kurie jau yra suburti ir turi kvalifikaciją bei žinių, be to, yra reikiama infrastruktūra.

„Mes dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai, verslo sąlygos geros, jaučiame palaikymą. Tačiau didžiausia bėda, palyginti su užsienyje taikoma praktika, Lietuvoje ganėtinai ilgos biurokratinės procedūros, tai trukdo priimti sprendimus, juos greitai įgyvendinti“, – pastebėjo „Neo Group“ valdybos pirmininkas P. Ambrazaitis.

Aplinkosaugai – išskirtinis dėmesys

Klaipėdos rajono žmones labiausiai jaudinantis klausimas – aplinkosauga. Ar šalia gyvenantiesiems bus užtikrinta saugi aplinka, vykdoma gamybos veikla nekenks jų sveikatai. „Statant trečiąją gamybos liniją papildomai į aplinkosauginius sprendimus investavome 1 milijoną eurų. Dėl to gamybos pajėgumai padidės 50 proc., o emisijos į orą – tik 6 proc.“, – akcentavo bendrovės generalinis direktorius Ruslanas Radajevas.

PET gamybos metu atsirandantys šalutiniai produktai yra perdirbami į statybos medžiagose naudojamą poliolį. Tokiu būdu yra įgyvendinamas beatliekinės gamybos tikslas. 2014 m. pradėta eksploatuoti biokuro katilinė, kuri padėjo sumažinti anglies dvideginio išmetimą 30 tūkst. tonų per metus. Nuolatinės investicijos į energijos taupymo programas leido sumažinti energijos suvartojimą apie 5,5 mln. KW per metus, o vandens sunaudojimą – iki 22 tūkst. kubinių metrų per metus. Bendrovė jau planuoja ir gamybos procesų modernizaciją, kurios metu būtų įdiegtos antrinio PET perdirbimo technologijos.

Agnė ADOMAITĖ

„Neo Group“ ir Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content