6 patarimai, kaip pasirinkti automobilį pradedančiajam vairuotojui

Neseniai gavote vairuotojo pažymėjimą ir ieškote pirmojo automobilio? Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad išsirinkti automobilį gana paprasta. Dažnas nė nesusimąsto apie tai, kad kainuos ne tik automobilis, bet ir jo techninė apžiūra, remontas, padangos, privalomasis automobilio draudimas.

Taigi, kaip nepamesti galvos dėl gražaus automobilio ir išsirinkti tai, ko Jums iš tiesų reikia? Dalinamės patarimais, kurie palengvins pirmojo automobilio paieškas.

1. Nepirkite brangaus automobilio

Jauni vairuotojai dažniausiai svajoja apie prabangų, išvaizdų, naują ir labai vertingą automobilį. Tai yra viena iš pagrindinių klaidų. Pirmasis automobilis neturėtų būti naujas ir itin prabangus. Ką tik vairuotojo pažymėjimą gavusiems vairuotojams reikia įgauti patirties vairuojant, todėl per pirmuosius vairavimo metus pasitaiko nemažai įvairių incidentų – įbrėžimų statant automobilį stovėjimo aikštelėje, smulkių avarijų.

2. Rinkitės automobilį su nedidele variklio galia

Tinkamiausias pasirinkimas jauniems vairuotojams – vidutinės klasės automobilis su varikliu iki 2 litrų darbo tūrio. Tokio automobilio turėtų visiškai pakakti neseniai teises išlaikiusiems vairuotojams. Pasirinkus galingesnį automobilį, jaunuoliams kyla noras viršyti greitį ir išbandyti visą automobilio galią. Dažnai neišvengiama ir eismo įvykių. Statistiškai į eismo įvykius patenka būtent jauni vairuotojai.

3. Automobilio draudimas

Prieš įsigyjant pirmąją transporto priemonę, reikėtų pagalvoti apie tai, kad būtinas automobilio draudimas. Privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kainos priklauso nuo variklio galingumo, automobilio degalų tipo, automobilio modelio ir, žinoma, nuo vairavimo stažo. Jauniems vairuotojams, ypač turintiems galingus automobilius, pirmasis privalomasis automobilio draudimas gali kainuoti tikrai gana daug.

4. Rinkitės mažą automobilį

Pradedantiesiems vairuotojams patariama rinktis mažesnį automobilį. Mažesne transporto priemone lengviau manevruoti, pajusti automobilio gabaritus, pasistatyti stovėjimo aikštelėje ar važinėti po miestą. Vairuojant didesnį automobilį, dažnam sudėtinga priprasti prie gabaritų ar tinkamai įvertinti atstumą iki kitos transporto priemonės, šaligatvio ar kitų objektų.

5. Vairuokite automobilį su priekine varančiąja ašimi

Vairavimo mokyklose būsimi vairuotojai mokosi vairuoti būtent su priekine varančiąja ašimi, todėl natūraliai atsiranda tam tikras įprotis. Be to, turint tokį automobilį, daug patirties dar neturintiems vairuotojams lengviau sustabdyti automobilį. Žiemos metu galine varančiąja ašimi suvaldyti automobilį sunkiau, padidėja nelaimingų atsitikimų tikimybė.

6. Rinkitės tik techniškai tvarkingą automobilį

Rinkitės automobilį su ABS sistema, oro saugos pagalvėmis, patikrinkite stabdžius, reguliariai pasipildykite langų valymo skysčio, automobilio aušinimo bakelius. Nepamirškite, kad tvarkingas automobilis gali Jus apsaugoti nuo daugelio nelaimių ar nepageidaujamų incidentų.

Pasirinkę tinkamą automobilį, pirmuosius savo vairavimo metus galėsite praleisti be papildomo streso ar didelių išlaidų.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesame linkstanti smilga

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar leisite vaikus į vasaros stovyklas?