Administracijos darbuotojams pakėlė atlyginimus

Administracijos darbuotojams pakėlė atlyginimus

Klaipėdos rajono savivaldybėje jau praūžė kasmetiniai Administracijos darbuotojų vertinimai. Nuotaikos pakilios, mat daugeliui kilstelėta atlyginimų kartelė.

Skatina ir išmokomis, ir vardinėmis dovanomis

Iš viso buvo vertinta 109 valstybės tarnautojų tarnybinė veikla. 94 buvo padidintas pareiginės algos koeficientas nuo 0,5 iki 1,5. Priminsime, jog vieną pareiginės algos koeficientą sudaro 173 Eur, vadinasi, atlygis didėjo nuo 86,5 Eur iki 259,5 Eur.

1 valstybės tarnautojas perkeltas į aukštesnes pareigas, 1 darbuotojas skatinamas 2 pareiginių algų dydžių pinigine išmoka, 1 valstybės tarnautojas – 1 pareiginės algos pinigine išmoka; 4 valstybės tarnautojai skatinami vardine dovana. Tikėtina, kad tai bus telefonas ar planšetė, ar laikrodis. Tebėra sprendžiama, tačiau bet kuriuo atveju dovanos vertė neviršys 200 Eur. 1 valstybės tarnautojas dar skatinamas 2 papildomomis poilsio dienomis.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotoja Raimonda Sodeikė informavo, kad pasikeitus Valstybės tarnybos įstatymui, vykdant valstybės tarnautojų vertinimą, pirmiausia valstybės tarnautoją įvertina jo tiesioginis vadovas, vyksta pokalbis: apžvelgiamos praėjusių metų vykdytos užduotys ir numatomas einamųjų metų planas. Tiesioginis vadovas pasiūlo vertinimą, o galutinį sprendimą priima Administracijos direktorius. „Vertinimo procesas vyko sklandžiai, jokių nusiskundimų nesulaukėme“, – apibendrino R. Sodeikė.

Patenkinamai ir blogai įvertintų nebuvo, 6-ių valstybės tarnautojų tarnybinė veikla įvertinta gerai (jų teisinė padėtis nesikeičia). 11 valstybės tarnautojų buvo nevertinti dėl įvairių priežasčių: vieni dar neišdirbę pusę metų, kiti vaiko priežiūros atostogose.

Devyniems – 50 proc. priedas

Dirbantieji pagal darbo sutartis, kurių pareigybės yra A, B ir C lygio, taip pat buvo vertinti. Tokių buvo 94. Visų vertintųjų atlyginimai pakilo, nustatyta darbo užmokesčio kintamoji dalis metams: nuo vasario 1 d. iki sausio 31 d. Mokamas priedas prie atlyginimo siekia nuo 10 iki 50 proc. 9 paskirta maksimali kintamoji dalis – 50 proc. Taip pat 9 nustatyta 40 proc. priedas ir dar 9 – 30 proc. priedas. Likusiesiems numatyta mažesnė kintamoji dalis. Vienas darbuotojas buvo įvertintas gerai, tačiau jam taip pat numatyta 9,5 proc. kintamoji atlyginimo dalis.

Dirbančiuosius pagal darbo sutartis taip pat įvertina pirmiausia tiesioginis vadovas, vėliau vertinimų išvadas peržiūri Savivaldybės administracijos profesinės sąjungos pirmininkė Laima Tučienė. Jai pasirašius, įvertinimams pritaria arba ne Administracijos direktorius.

„Labiau teko susipažinti su dirbančiųjų pagal darbo sutartis vertinimu. Mūsų nuostata buvo, kad atlyginimai nemažėtų, bet kiltų bent po 10 proc. Kad sumažėtų atotrūkis tarp uždirbančiųjų daugiausiai ir mažiausiai, kad atsirastų tas aukso viduriukas. Kiek teko bendrauti su darbuotojais, nuotaikos geros. Džiaugiamės, kad atlyginimai ne mažėja, bet didėja. Nuo šių metų 10 proc. padidintas pastoviosios dalies koeficientas, tad vien nuo to atlyginimas šiek tiek didesnis. Dar prisideda kintamoji dalis, kuri kiekvienu atveju jau individuali“, – kalbėjo L. Tučienė.


KOMENTARAS

  • Administracijos direktorius Sigitas KARBAUSKAS: „Dauguma specialistų yra motyvuoti ir tinkamai atliekantys užduotis. Nepriekaištingai galbūt negalima atlikti visų užduočių dėl laiko stokos, nuolat kintančių teisės aktų reikalavimų, tarpinstitucinio bendradarbiavimo problemų ir kitų veiksnių. Dėl įvairių jiems kylančių klausimų, nesėkmių, problemų yra kalbamasi ir dažniausiai randamos išeitys.“

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vasaros vajai

Kaip bėga jūsų vasara? Manau, kad labai…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar dalyvausite Jūros šventėje?