AGROVIZIJA 2017 – tradicijos ir inovacijos po atviru dangum

AGROVIZIJA 2017 – tradicijos ir inovacijos po atviru dangum

Šių metų birželio 28-30 dienomis  dvejus metus laukta lankytojus pakvies  paroda „Agrovizija“.  Šis renginys pelnytai laikomas vienu ryškiausių įvykių šalies agroversui bei mokslui. Parodos organizatoriai – LAMMC Žemdirbystės institutas, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (LAAA), Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS). Per pusšimtis parodos dalyvių pristatys naujausias technologijas, veisles, augalų apsaugos produktus, teiks konsultacijas, kvies į seminarus bei technikos demonstracijas.

Paroda išskirtinė tuo, kad viskas vyksta lauko dienos principu – joje matysime realiomis sąlygomis augančius augalus,  prie kiekvieno sudominusio laukelio bus galima sužinoti, ne tik kokios sėklos pasėtos, bet ir išgirsti visą technologinę auginimo grandinę (kuo ir kada tręšta, kokie augalų apsaugos produktai naudoti, kada sėta ir t.t.). Visos parodos dalyvių parengtos auginimo technologijos kaip visuomet  įgyvendintos LAMMC Žemdirbystės instituto darbuotojų.  Parodoje galėsime stebėti  ne tik visų pamėgtas  purkštuvų varžytuves, bet ir šių metų naujieną – sėjamųjų demonstravimą.

Pasirengimas šių metų parodai prasidėjo dar pernai vasarą. Bandomuosius laukelius įrenginėja ir prižiūri visas būrys kvalifikuotų instituto mokslo darbuotojų ir technikų. Šiemet padidėjo demonstruojamų augalų rūšių skaičius. Pirmą kartą parodai auginami lęšiai, lubinai ir pluoštinės kanapės. „Agrovizijoje 2017“ per 700 bandyminių laukelių, kuriuose bus demonstruojamos žieminių  ir vasarinių kviečių, rapsų, miežių, avižų, rugių, cukrinių runkelių, bulvių, kukurūzų, žirnių, pupų, daugiamečių žolių veislės ir jų auginimo technologijos. Lankytojai galės apžiūrėti Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto stende prieškario laikotarpiu išvestas ir naujas augalų veisles, plačiau sužinoti apie gamtinių sąlygų poveikį grūdų kokybei bei kitas naujoves.

Technikos naujovės parodos istorijoje - šiemet pirmą kartą varžysis ne tik purkštuvai, bet ir sėjamosios. Ir tai vyks ne vieną dieną, kaip įprasta, bet dvi dienas – birželio 29 - 30 dienomis.  Kita naujovė - šalia visų technikos įmonių ekspozicijų įrengti individualūs  demonstraciniai laukeliai,  kuriuose įmonės stendo lankytojams demonstruos savo pasirinktos žemės ūkio technikos galimybes. Tai leis ne tik pamatyti, bet čia pat darbinėmis sąlygomis palyginti bei  įvertinti  skirtingų gamintojų žemės ūkio techniką. Pokyčių bus ir purkštuvų trasoje.

Visų smalsių,  mokslo ir žinių ištroškusių lankytojų laukiame  atvykstant į „Agroviziją 2017“ kuri vyks Akademijoje, Dotnuvos sen., Kėdainių r.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gyvenimo eksperimentuose – jautrumas

Pastaruoju metu visuomenėje pasigirsta balsų dėl perdėto jautrumo gyvajai gamtai. Tempiamės namo pasiklydusį žvėrelio jauniklį, nors gamtininkai už tai bara.…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas