Akademiko Jono Lankučio atminimui – kūrybiniai sumanymai

Akademiko Jono Lankučio dukra M. Lankutytė-Dautartienė su vyru Juozu antradienį lankėsi bibliotekoje ir kartu su jos vadovais J. Gutausku ir D. Cipariene aptarė ateinančių metų sukakčių minėjimo planus.

Lietuvos literatūros tyrinėtojo, kritiko, habilituoto mokslų daktaro Jono Lankučio 95-osioms gimimo metinėms ir jo vardo suteikimo rajono Savivaldybės viešajai bibliotekai 20-mečio proga jau rengiami kūrybiniai sumanymai.

Įžymiojo kraštiečio dukra leidinių redaktorė, dėstytoja Margarita Lankutytė-Dautartienė antradienį kartu su Jono Lankučio bibliotekos vadovais Juozu Gutausku ir Diana Cipariene aptarė, kaip ateinančiais metais kūrybiškai ir pagarbiai paminėti Gargždų miesto garbės piliečio, akademiko Jono Lankučio gimimo ir jo vardo suteikimo bibliotekai sukaktis. Planuojamas renginių ciklas tikslinėms auditorijoms: diskusijai bus kviečiami Literatūros instituto, kuriame dirbo J. Lankutis, bendradarbiai, mokslininkai, nuoširdus susitikimas planuojamas su rašytojais, kurių kūrybą tyrinėjo akademikas, taip pat prisiminimais dalinsis rašytojų namo, kuriame gyveno J. Lankutis, kaimynai.

„Margarita yra nuoširdi bibliotekos bičiulė. Jos tėtis J. Lankutis, nors gyveno ir dirbo Vilniuje, tačiau labai mylėjo savo tėviškę, Gargždus, dažnai į juos sugrįždavo, lankydavo gimines. Tuos saitus tarp sostinės ir Gargždų dabar nuolat palaiko dukra. Būtent iš jos pirmiausia mes sužinome apie lietuvių literatūros naujienas, kartu diskutuojame apie jas, išgirstame įdomių pasakojimų apie rašytojų, su kuriais bendravo, kurių kūrybą tyrinėjo J. Lankutis, kasdienybę. Antradienio susitikime Margarita labai vaizdingai papasakojo, kaip susiklostė kai kurių jaunų ir gabių „Poezijos pavasario“ poečių buitis, jų susižavėjimai ir gyvenimai su įžymiais rašytojais. Jos pasakojimą užfiksavome. Manome, kad minėtų sukakčių proga ir Margarita parengs įdomų pranešimą. Beje, iš jos nuolat gauname vertingų asmeninių akademiko daiktų, dokumentų“, – „Bangai“ pasakojo Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Ciparienė. Štai ir šįkart M. Lankutytė-Dautartienė iš Vilniaus atvyko su dovanomis: bibliotekai perdavė J. Lankučio archyvinę medžiagą apie Vydūną.

„Mes taip pat pradžiuginome Margaritą jai dovanodami Gargždų krašto muziejaus pagal projektą ką tik išleistą ir išverstą iš lenkų į lietuvių kalbą Gargždų dvaro barono Eugenijaus Renės poezijos knygą „Žemaičių vaizdeliai“. Tuo labiau ši knyga Margaritai brangi, kad joje yra išsamus ir įdomus jos pusseserės, Gargždų miesto garbės pilietės, istorikės Janinos Valančiūtės straipsnis“, – pastebėjo D. Ciparienė.

Vilija BUTKUVIENĖ

Živilės MARKUTĖS-ARMALIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių