Aktualija

Diskusijos dėl mokyklų reorganizacijos netyla


Mokyklų tinklo reorganizacija iki šiol yra viena iš opiausių ir aktualiausių temų. Komisija, kuriai iki vasario mėnesio patikėta parengti mokyklų tinklo pertvarkos planą, šį pirmadienį vėl svarstė, koks mokyklų reorganizavimo variantas būtų priimtiniausias tiek mokiniams, tiek jų tėvams, tiek pedagogams.


Nusiteikę priešiškai


Komisijos, kurios pirmininkas – Tarybos narys Albinas Klizas, posėdyje iš pradžių buvo leista pasisakyti Gargždų vidurinių mokyklų direktoriams bei gimnazijos direktorei. „Minijos“ vidurinės mokyklos direktorius Antanas Jacikas sakė, kad šios mokyklos bendruomenė neigiamai vertina planuojamą reformą: „Tiek pedagogai, tiek mokiniai nori, kad viskas liktų taip, kaip yra. Kita vertus, jei mūsų politikai patvirtins kažkokį mokyklų tinklo pertvarkos planą, turėsime jį vykdyti.“ Panašios buvo ir „Kranto“ vidurinės mokyklos direktoriaus Egidijaus Žiedo mintys. Pasak jo, mokyklos bendruomenei buvo pristatyti visi galimi variantai, tačiau daugelis, išskyrus vos kelis žmones, pasisakė prieš planuojamą reformą ir nenorėtų, kad kas nors būtų keičiama. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė teigė, kad, jei politikai apsispręs, jog tokią reformą reikia vykdyti, mokyklos turėtų būtų reorganizuojamos palaipsniui, pavyzdžiui, „Vaivorykštės“ gimnazijoje nebekomplektuoti pirmų klasių.


Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė pažymėjo, kad žmonės priešinasi bet kokioms reformoms. Todėl Gargždų mokyklų tarybos niekada nepritars planuojamai mokyklų tinklo reorganizacijai. Ji pridūrė, kad, jei nebus apsispręsta dėl Gargždų mokyklų tinklo reorganizavimo, jos neturės galimybės gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bibliotekų, gamtos mokslų, technologijų, kabinetų modernizacijai.


Planuojamas susitikimas


Posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius akcentavo, kad yra atsakingas už valstybės švietimo politiką: „Kartais susidaro toks įspūdis, kad reformos reikia tik mums. Tačiau teisės aktais turi vadovautis ne tik Švietimo skyrius, bet ir politikai, priimantys sprendimus.“ Jam pritarė ir posėdyje dalyvavusi Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė: „Švietimo įstatymą priėmė Seimas, jį vykdo Vyriausybė, kurios priimtus nutarimus privalome vykdyti mes.“ Ji pabrėžė, kad iš 60 rajonų yra likę tik 12, kuriuose nėra atlikta mokyklų tinklo pertvarka. Mūsų rajone lemiamą sprendimą priims Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, todėl svarbu, kad visi Tarybos nariai būtų gerai išanalizavę esamą situaciją, tai jiems padėtų apsispręsti. Posėdžio pabaigoje mero pavaduotoja svarstė, kad visiems komisijos nariams, mokyklų bendruomenių atstovams, komitetų pirmininkams bei kitiems šia aktualija besidomintiems tarybos nariams kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Vaclovu Dačkausku būtų naudinga susitikti su Švietimo ir mokslo ministre Roma Žakaitiene, kitais kompetentingais specialistais, kurie galėtų dar kartą paaiškinti planuojamos reformos pliusus ir minusus. „Galbūt tada kas nors paaiškėtų“, – sakė mero pavaduotoja. Komisijos pirmininkas A. Klizas, atsižvelgdamas į tai, kad Seime mūsų rajonui atstovauja Seimo narys Petras Gražulis, išsakė pageidavimą, kad jis taip pat dalyvautų komisijos veikloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių