Aktualija

Vandentiekio ir kanalizacijos tinklai Gargžduose ne visiems pasiekiami


Daugeliui Gargždų miesto gyventojų kyla problemų dėl prisijungimo prie gatvėse tiesiamų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų. Daug įvažiavimų, akligatvių, kai kur gyventojų namai, rekonstruojant gatves, liko žemiau už jas. Išgąsdinti, kad iki 2013 metų pagal Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus visi turės prisijungti prie magistralinių vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų, žmonės rašo prašymus, skundus, varsto valdžios institucijų ir “Bangos” redakcijos duris.


Nenorėjo išklausyti


Liepos 25 d. Vyturių, Aukštosios ir J. Basanavičiaus gatvių gyventojams pasitaikė proga susitikti su visais Nemuno žemupio projekto Gargžduose vykdytojais – užsakovo AB “Klaipėdos vanduo”, rangovo – AB “Hidrostatyba”, statybos techninio prižiūrėtojo UAB “SWECO BGK” bei rajono Savivaldybės atstovais. Tad norintieji išsakyti savo problemas skubėjo į UAB “Hidrostatyba” administracijos pastatą Gamyklos gatvėje.


Pasitarimo dalyviai nesvetingai priėmė gyventojus. UAB “SWECO BGK” atstovas Gediminas Balčytis pasiūlė gyventojams pasirinkti tinkamesnį laiką. “Į pasitarimą susirinko aukščiausiojo lygio įstaigų vadovai, dirbsime pagal iš anksto sudarytą darbotvarkę, – paaiškino jis. – Jei gyventojai nori, gali pasiklausyti.” Jam pritarė AB “Klaipėdos vanduo” atstovai. Nusileisti privertė Gargždų miesto seniūno Sauliaus Bakšinskio ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Česlovo Banevičiaus motyvuoti pasiūlymai išklausyti gyventojų problemas. “Išklausyti galime, bet nieko nepažadėsime”, – įspėjo G. Balčytis.


Išėjo nusiminę


Pokalbio metu ne kažin kas paaiškėjo. Į kelių Vyturių gatvės gyventojų skundą, kad jų namai nepasiekia vandentiekio ir nuotekų tinklų, užsakovo AB “Klaipėdos vanduo” atstovė Dalia Venckūnienė atsakė, jog dėl kelių namų visų tinklų neįmanoma perkloti. Pripažindama, jog gyventojų reikalavimai teisingi, specialistė sakė, jog išeitis vienintelė – rengti naują projektą ir ieškoti lėšų. “Jums sudarytos galimybės prisijungti prie gatvių tinklų. Galėjote kooperuotis ir įsirengti”, – papriekaištavo ji gyventojams.


Nepažadėta pagelbėti ir akligatviuose gyvenantiems žmonėms. “Vykdome pirmąjį darbų etapą, privalome laiku įsisavinti pinigus ir atlikti suprojektuotus darbus”, – tvirtino kitas AB “Klaipėdos vanduo” atstovas T. Janauskas. Savivaldybės administracijos direktorius Č. Banevičius ramino gyventojus, teigė, kad vietos valdžia nepaliks jų likimo valioje. Pasak jo, įvykdžius projektą už ES lėšas, bus ieškoma pinigų visiems gyventojams aktualiems darbams baigti.


Racionalūs pasiūlymai


”Rajono Savivaldybės meras – paskutinė viltis. Jei jis mums nepadės, eisime į televiziją”, – kalbėjo Vyturių gatvės gyventojai. Pirmadienį Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas priėmė Vyturių, Aukštosios ir Gluosnių gatvių gyventojus. Pokalbis buvo dalykiškas. Gyventojai kartu su meru studijavo būsimų trasų schemas, braižė popieriuje smulkius planelius, kur būtina įrengti šulinį, iš kurios gatvės patogiau ir naudingiau prijungti namus prie magistralinės trasos.


Meras pažadėjo pasirūpinti, kad Gluosnių gatvės akligatvyje gyvenantiems žmonėms gatvių sankirtoje būtų įrengtas šulinys. “Mes patys prisijungsime prie trasos”, – patenkintas mero pažadu kalbėjo Gluosnių gatvės gyventojas.


Atidžiai meras išklausė ir Aukštosios bei Vyturių gatvių gyventojus. Vėl paaiškėjo, kad galbūt racionaliau ir pigiau būtų galima prijungti vandentiekį kai kuriems Vyturių gatvės namams iš Jaunimo gatvės privačių vandentiekio tinklų, o ne iš Vyturių gatvės, kaip gyventojams raštu pasiūlė AB “Klaipėdos vanduo” generalinis direktorius. Meras pažadėjo sukviesti specialistus ir aptarti su jais gyventojų pasiūlymą. Su tokia pat problema susiduria ir Aukštosios gatvės gyventojai.


Kainos šoktelėjo dvigubai


Rajono vadovas priminė gyventojams, jog įrengus pusę milijono kainavusius vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus Paupio gatvėje, prisijungė tik 40 proc. gyventojų. “Tikiuosi, jog jūs prisijungsite”, – paskatino V. Dačkauskas. Jis kalbėjo, jog lėšas projektui skyrė Europos Sąjunga, šalies Vyriausybė ir dalį lėšų skolinosi AB “Klaipėdos vanduo”.


Dėl to labai svarbu, kad gyventojai naudotųsi tinklais ir taip grįžtų lėšos skoloms grąžinti. “Parengtas labai stambus projektas, dabar detalizuojamos jo dalys. Aišku, pasitaikė klaidų, netikslumų. Statybininkai skubina projektuotojus. Be to, po investicinio projekto parengimo, statybos kainos šoktelėjo daugiau negu dvigubai. Pinigų daugiau negausime, tad belieka sumažinti apimtis”, – aiškino susidariusią situaciją meras. Jis teigė, jog bus priimami ir sprendžiami ir kitų gyventojų skundai ir pasiūlymai.


Sustiprins kontrolę


Gyventojai atskleidė nemažai tinklų statybos metu pastebėtų trūkumų. “Nešamas perlūžo vamzdis, gerai, kad nieko neprispaudė. Matyt, vamzdis nesutvirtintas metalu. Ant šulinio uždėjo 6 mm storio dangtį. Kiek jis laikys, pareikalavau, kad pakeistų”, – pasakojo Aukštosios gatvės gyventojas. Turėjo ką apie statybininkus pasakyti ir kiti gyventojai. Rajono vadovas paaiškino, jog darbus prižiūri tarptautinį konkursą laimėjusi UAB “SWECO BGK”, tačiau žadėjo pasirūpinti, kad Savivaldybės atstovai taip pat sustiprintų kontrolę.


Jadvyga SURPLIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių