Aš daug ko nežinau, tačiau norėčiau sužinoti

„Jei pasakė, kad blogas, tai ir blogas. O kodėl blogas – nežinau. Bet tikėti, jog blogas – ramiau. Nes ir kiti tiki. O daugumoje būti ramiau. Saugiau. Nes jei neprisišliesi, skursi. Neturėsi ryšių. Gauja suvalgys“, – taip parašė žinoma žurnalistė Olava Strikulienė straipsnyje „Drąsa Lietuvoje reiškia vienatvę“. („Vakaro žinios“ 2018 03 14)

Sako, kad 60 proc. žmonių negalvoja, o aklai kartoja tai, ką išgirdo ar paskaitė. Nenoriu būti tarp tų negalvojančių. O ieškodama tiesos, „nebesuvedu galų“. Daugelį metų spauda ir televizija pristatinėjo Gitaną Nausėdą kaip gerą ekonomistą, protingą žmogų, o dabar pasipylė bjauriausi kaltinimai vien dėl to, kad įtariama, jog jis kandidatuos prezidento rinkimuose. G. Nausėda išvadinamas skandinavų šnipu, ant jo galvos suverčiami visi klientams neparankūs SEB akcininkų sprendimai, netgi pavaizduojama, kaip jis kenks Lietuvai, jeigu taps prezidentu. Svarstau: mes norime, kad užsieniečiai savo lėšomis Lietuvoje kurtų įmones, atsirastų daugiau darbo vietų… Nejaugi ten įsidarbinusius lietuvius paskelbsime Tautos išdavikais?

Niekaip nesuprantu, kodėl garsiam Lietuvos aktoriui Regimantui Adomaičiui nebuvo suteiktas žodis Vasario 16-ąją Lietuvos šimtmečio minėjime, nors dėl to jis kreipėsi į Seimo pirmininko kanceliariją prieš dvi savaites. Atsakyta, kad jau sudaryti kalbėtojų sąrašai, kad taupomas laikas. Gražiai praėjo Seime šis minėjimas, bet pasigedau kultūros darbuotojų žodžio. Juk jie tais sunkios okupacijos metais net 50 metų žadino tautiškumą ir garsino Lietuvos vardą. Atsisakymas suteikti žodį Regimantui Adomaičiui – tai skaudus įžeidimas ne tik jam, bet ir visai Lietuvos kultūrai. Nurodytos atsisakymo priežastys tiesiog juokingos – juk galima sąrašus papildyti ar pakeisti. Gaila, kad žurnalistai šio fakto nepastebėjo, nebuvo jis paminėtas ir „Dėmesio centre“, nes ginti kultūros darbuotojus šiuo metu nėra madinga tema. Tik „Vakaro žinios“ išspausdino Regimanto Adomaičio laišką tėvynainiams.

Aš nežinau, kodėl buvo priversta atsisakyti savo pareigų teisingumo ministrė Milda Vainiutė. Prezidentė be jokių konkrečių argumentų pabėrė bendro pobūdžio kaltinimus ir išvadą, kad ji yra politiškai neįgali. Premjeras teigė priešingai: teisingumo ministre tapus M. Vainiutei, pradėtos spręsti įsisenėjusios prob­lemos Kalėjimų departamente, dėl kurių jos kaltinti negalima. Dėl revizijos nustatytų pažeidimų Pravieniškių pataisos darbų kolonijoje atsakingas viceministras Raimondas Bakšys atsistatydino. To nepakako. Prasidėjo kaltinimai ministrei, kad buvo tik marionetė, nesavarankiška, paremti tik spėliojimais. Tuo tarpu M. Vainiutė į kilusį triukšmą iš pradžių reagavo ramiai ir teisingai: pažadėjo išsiaiškinti visus pažeidimus ir dėti pastangas dėl būtinos pertvarkos ir reformų. Ministrė nusprendė atsistatydinti tik po ilgo pokalbio pas premjerą. Tikriausiai nulėmė Prezidentės nuomonė. Olavos Strikulienės žodžiais tariant: jei pasakė, kad blogas, tai ir blogas.

2018 03 15 „Vakaro žiniose“ perskaičiau Viešųjų pirkimų tarnybos direktorės D. Vilytės pasakojimą apie grubius finansinius pažeidimus Lietuvos Respublikos televizijoje, tačiau niekas nesiūlo atleisti iš darbo nei vadovo, nei jo pavaduotojo. Kodėl?

Nustebino kai kurių asmenų labai aštrus reagavimas į Seimo nutarimą nepašalinti Mindaugo Basčio iš Seimo narių. Edmundas Jakilaitis dėjo visas pastangas, kad išsiaiškintų, kas balsavo prieš M. Basčio pašalinimą, nors balsavimas buvo slaptas. Kai nepavyko išsiaiškinti, tada apkaltino visą valdančiųjų partiją. Seimo pirmininkas V. Pranskietis apgailestavo dėl Seimo klaidingo, jo nuomone, sprendimo ir labai pageidavo, kad Seimo nariai balsuotų vieningai (taip, kaip pirmininkas), o visi, kuriems opozicija pareiškė apkaltą, tuojau pat atsistatydintų patys. Negi jis neprisimena, kad vieningas balsavimas jau buvo tarybinės santvarkos laikais, o demokratinėje visuomenėje visada bus prieštaravimų. Manau, kad reikia džiaugtis, jog žmonės svarsto ir sprendžia savo galva, o ne šoka pagal kažkieno užsakytą muziką. A. Tapinas reagavo griežčiausiai: sukvietė būrį žmonių, kurie reikalavo paleisti šitą Seimą ir organizuoti naujus rinkimus, tik nelabai galėjo paaiškinti, kodėl taip reikia padaryti, ir visiškai negalvojo, kiek kainuos naujo Seimo rinkimai. Ir aš nedaug žinau apie M. Basčio pažeidimo aplinkybes, nes apie tai mažai buvo rašoma. Atrodo, jis susitiko su buvusiu KGB nariu, su kuriuo nederėjo bendrauti, bet tikriausiai jokių paslapčių neišdavė, nes baudžiamoji byla jam neiškelta. Be to, M. Bastys pats pasitraukė iš Seimo. Tai kam reikalingas šitas triukšmas? Parodyti savo jėgą tiems, kurie patys negalvoja?

Donata LEKETIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių