Atgarsiai

Po bendruomenių pastabų – tilto remonto korektūros


Nesusipratimais spėjusio pagarsėti tilto per Miniją rekonstrukcijos darbai koreguojami. Tokių priemonių galvotrūkščiais imtasi po aplinkinių kaimų bendruomenių sukelto pasipiktinimo, jog ilgai laukta pertvarka vykdoma neatsižvelgus į visuomenės poreikius. Susivokus, jog Klaipėdos rajono savivaldybė vis dėlto buvo nurodžiusi įrengti saugius pėsčiųjų ir dviračių praėjimus, tilto rekonstrukcijos darbų terminas pratęstas, o praėjimai turėtų praplatėti keliasdešimčia centimetrų.


Savivaldybė gyventojų neužmiršo


Į neseniai „Bangoje“ spausdintą straipsnį „Po tilto remonto pėstiesiems teks plaukti upe“ atsiliepė buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Rimantas Bogdžiūnas, pats išdavęs Savivaldybės technines sąlygas minėtam tiltui rekonstruoti. Anot buvusio valdininko, gyventojai klaidinami teiginiais, jog Savivaldybė užmiršo jų prašymus tvarkant tiltą įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus. „Skyrius, kuriam teko vadovauti, 2010 metų vasarį gavo prašymą išduoti sąlygas minėtam tiltui rekonstruoti. Kovą buvo išrašytos ir mano pasirašytos projektavimo sąlygos, kuriose aiškiai išdėstyti Klaipėdos rajono savivaldybės reikalavimai. Juose nedviprasmiškai parašytas reikalavimas dėl pėsčiųjų ir dviratininkų. Be kitų reikalavimų, sąlygose buvo nurodyta „…suprojektuoti saugius pėsčiųjų ir dviračių perėjimus, pravažiavimus per tiltą“, – informavo R. Bogdžiūnas.


Tuo tarpu rugsėjo pabaigoje su Savialdybės meru Vaclovu Dačkausku ir tilto rekonstrukcijos projektą įgyvendinančios VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ atstovu Kęstučiu Prialgausku susitikę Maciuičių ir Kalniškės, Ežaičių bei Vėžaičių bendruomenių atstovai išgirdo, esą projektavimo sąlygose tilto praėjimų įrengti nebuvo nurodyta.


Platins praėjimus


Savivaldybės meras V. Dačkauskas pirmadienį „Bangai“ teigė, jog rekonstrukcijos projekto užsakovė Automobilių kelių direkcija priėmė sprendimą darbų eigoje pakoreguoti techninį projektą ir pagal galimybes praplatinti praėjimus. „Šiuo metu darbai pristabdyti, o pakoregavus projektą praėjimai bus platinami. Kiek man žinoma, po rekonstrukcijos tiltas turėjo atitikti greitkelio sąlygas. Tačiau atsižvelgus į ribotą, iki 50 km/h greitį kelio atkarpoje ties tiltu, nuspręsta perprojektuoti atitvarus į siauresnius. Klaidos bus kiek įmanoma ištaisytos“, – patikino meras.


VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas aiškino, esą projektas koreguojamas ne dėl klaidų, o dėl pasikeitusių Europos Sąjungos standartų magistralinių tiltų atitvarams. „Projektas buvo padarytas su senos konstrukcijos bortu, tačiau pasikeitus reikalavimams, buvo įrengtas europinis bortas. Įvertinus, kad tiltas naudojamas miesto sąlygomis, jame nėra intensyvaus sunkiasvorių automobilių eismo, nutarta, jog bortus galima pakeisti į siauresnius. Kadangi kairėje tilto pusėje bortas jau buvo įrengtas, tereikės išimti papildomas detales. Dešinėje pusėje iškart bus statomas siauresnis atitvaras“, – paaiškino P. Kaučikas. Anot jo, darbai papildomų lėšų nepareikalaus. Bendra tilto darbų rekonstrukcijos sąmata išliks tokia pati – 1,2 mln. litų. Perprojektavus apsauginius bortus, praėjimas pėstiesiems bei dviratininkams praplatės 20-30 centimetrų ir sieks apie vieną metrą. Pašnekovai buvo įsitikinę, jog atlikus darbus gyventojų poreikiai bus išpildyti. Dėl pakeitimų darbų baigimo terminas atidėtas iki lapkričio pabaigos.


Kreipsis į Statybų inspekciją


Ilgą laiką pažadais gyvenusios minėtų kaimų bendruomenės ir šį kartą nėra linkusios aklai tikėti darbų vykdytojų žodžiais. Vartydami patvirtintą tilto rekonstrukcijos projektą, bendruomenių atstovai teigė įžvelgę nemažai klaustukų. Esą projekto privalomuosiuose dokumentuose neaiškiai nurodoma net darbų rūšis – vienur tai rekonstrukcija, kitur remontas. „Jei tai rekonstrukcija, baigus darbus tiltas turės būti priduotas valstybinei komisijai. Jei remontas, pakaks atitinkamų parašų ir darbininkai išsivažinės neatsakę už galimus neatitikimus. Ne bendruomenės turi gilintis į remonto procedūras, o tiesiogiai šias pareigas vykdančios institucijos. Todėl esame pasiruošę kreiptis į valstybinę Statybų inspekciją ir prašyti įvertinti darbų eigą. Juolab kad joje pasirodė riečiančių uodegas, esą projekto koreguoti negalima, o galiausiai jį koreguojama“, – sakė Maciuičių ir Kalniškės bendruomenės pirmininkė Alina Petkevičienė.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių