Bandymas ginti ūkininkų interesus

Susirinkime dalyvavo meras V. Dačkauskas, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vincas Letukas, jo pavaduotoja Genovaitė Valauskienė.

 

Šiemet Ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas įvyko vėliau nei įprastai, tačiau simbolinę – tarptautinę Žemės dieną. Buvo teigiama, jog pastaraisiais metais šios organizacijos veikla pagyvėjusi, tačiau jos gretos negausėja. Savo interesus gina stambesnieji ūkininkai.

A. Česnauskas: „Ką daryti, kad gausėtų mūsų organizacija?“Praėjusį penktadienį į ataskaitinį susirinkimą atvyko 27 nariai iš 47, sumokėjusių nario mokestį. Ūkininkų sąjungos rajono skyriaus pirmininkas Artūras Česnauskas aiškino, jog susirinkti buvo vėluojama dėl rinkimų: laukta naujos valdžios. Susirinkime dalyvavusiam vėl išrinktam rajono Savivaldybės merui Vaclovui Dačkauskui žodį suteikė pirmiausia. Jis apibūdino žemės ūkio situaciją rajone akcentuodamas, jog čia vyrauja gyvulininkystės ūkiai.

Porą metų ūkininkų organizacijai vadovaujantis A. Česnauskas sakė, jog pirmaisiais metais „apšilęs kojas“, antraisiais dirbo, o nuveiktus darbus vadino brandžiais. „Turime vėliavą – tai mūsų organizacijos brandumo ženklas, – akcentavo pirmininkas. – Esu LŪS prezidiumo narys – mano asmeninis pasiekimas.“

Praėjusiais metais ūkininkų sąjungos rajono skyriaus taryba svarstė aktualius klausimus. Vienas iš jų – ūkininkų mokestis už nuomojamą žemę. „Bendrovės moka ne tik nuomos mokestį, bet ir 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Ūkininkai – tik už nuomą“, – kalbėjo jis.

A. Česnauskas pasakojo apie pavasario sėjos pabaigtuves, kai pirmą kartą suplevėsavo ūkininkų vėliava. Priminė išvyką į Biržus – „Alaus keliu“, bei susitikimą su biržiečiais ūkininkais. Kalbėjo ir apie tradicinį ŽŪM ir LŪS organizuojamą konkursą „Metų ūkis 2014“, Žemaitijos zonos artojų varžybas, kuriose dalyvavęs ūkininkas Ramūnas Karbauskas užėmė antrąją vietą.

Akcentavęs, jog viskam reikia lėšų, pasiūlė susirinkusiesiems svarstyti naujus mokesčius. Visi pritarė, kad stojamasis būtų 30 eurų, minimalus nario mokestis – 15 eurų, o maksimalus – 120 eurų. Pirmininkas užsiminė, kad Ūkininkų sąjungos taryba dirba altruistiniais pagrindais, todėl nemažai išlaidų. Kažkas pasiūlė atleisti A. Česnauską nuo mokesčio, tačiau atsirado abejojančiųjų, kodėl? Visgi balsų dauguma jis buvo atleistas.

Ūkininkų sąjungos rajono skyriaus tarybos narys Raimondas Kernagis sakė, kad jau 25 metus dalyvauja šios organizacijos veikloje. „Reikia gausinti ūkininkų sąjungą: kuo daugiau aktyvesnių narių, tuo būtų daugiau pasiekiama ginant žemdirbių teises“, – sakė jis.

Susirinkusieji svarstė rezoliuciją, kurioje išdėstė savo požiūrį jiems rūpimais klausimais. Ginčas tarp besiverčiančiųjų gyvulininkyste ir augalininkystės ūkių savininkų kilo svarstant Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės finansavimą – javų auginimo technika turėtų būti remiama vienodu intensyvumu, kad gyvulininkystės ūkiai neturėtų prioriteto. Buvo sutarta šį klausimą svarstyti atskirai.

Susirinkusieji nusprendė prašyti rajono Savivaldybės 12 proc. lėšų, surinktų už žemės nuomą, skirti kaimo rėmimo fondui. Jas ketina panaudoti žemės gerinimui, melioracijos defektams šalinti, kalkinti dirvas ir savivaldos plėtrai.

Ūkininkai taip pat ryžosi prašyti rajono Savivaldybės Saugaus eismo komisijos atšaukti kelio ženklą, draudžiantį traktorių eismą Klaipėdos gatve Gargžduose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių