Be grąžos lyg ir gyventi nebegalime

Ar vartai išėjusį pasižmonėti „Bangos“ numerį, ar girdi barbenantį į langą rudens pritvinkusį lašą, suvoki, kad gyvenimas kažkur juda, kažkas veržiasi į puslapį, ketina tarti žodį. Gal ne visai malonų, kartais taip nusibodusį, nušiurusį lyg pageltusio medžio lapas.

Kas gadina mūsų kasdienybę? Mano nuomone, tai liguistas požiūris į kritiką. Tenka ir girdėti, ir matyti Savivaldybės posėdžiuose, kaip neparenkami žodžiai. Tiesiai drabstoma kuo skaudžiausiai, kad priešininkas nebeatsikeltų, o kai kurių kolegų būtų palydėtas net sarkastišku juokeliu. Matyt, tuo siekiama įrodyti esą tu dar silpnutis, tad geriau pasirinktum tylenio rolę, tada niekam neužkliūtum.

Tas tiesa: yra Tarybos narių, tyliai ateinančių į posėdžius ir tyliai išeinančių. Jie paspaudžia tik balsavimo mygtukus. Yra etatiniai šnekėtojai. Koks be jųjų būtų posėdis! Kiek kritikos strėlių krenta posėdžio pirmininkui merui Vaclovui Dačkauskui, kurias jis normaliai priima. Reikėtų kai kam pasimokyti iš mero tokios ramios laikysenos ir bandyti apsižvalgyti, jeigu kas iš šalies pastebėjo klaidas. Man iki šiol nesuprantama, kodėl liguistai priimame kritiką ir greitai ieškome grąžos? Man labai patiko rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus atkirtis Švietimo ir mokslo ministerijai dėl mokytojų etatinio apmokėjimo. Net susimąsčiau, kiek žmogus galėjo tylėti nepratardamas žodžio ir tik mikliai vykdydamas nurodymus ministerijos, kuri atrodė, jog neklysta ir josios žodis šventas, kad tik kiti kalti. Mane jaudina ir stebina, kad šioje pertvarkos maišalynėje tiek turime ekonomistų, buhalterių, kad šie spręstų finansinius klausimus, o augančios kartos ugdymo problemos paliktos lyg viskas savaime susitvarkys.

Kantriai laukiame, kada visokio lygio valdžia atsigręš į mokyklą. Negalima į mokyklą žiūrėti tik

dejuojant dėl finansų, o koks ugdymo lygis, koks mokyklą baigęs išeina moksleivis, ką jis gauna ir ko netenka?

Albinas KLIZAS

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vasaros vajai

Kaip bėga jūsų vasara? Manau, kad labai…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar dalyvausite Jūros šventėje?