„Bebenčiuko teatre“ – draminės kultūros puoselėjimas

Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ praėjusią savaitę netrūko kūrybiško šurmulio, spektaklių įvairovės ir besišypsančių mažųjų aktorių veidų. Čia jau 11 kartą po trijų metų pertraukos vyko vaikų draminės kūrybos festivalis-apžiūra „Bebenčiuko teatras“.

Vertinimo komisija vienbalsiai pirmąją vietą skyrė lopšeliui-darželiui „Saulutė“. 3–7 metų vaikai išmoningai atliko inscenizaciją „Piemenukai ir Vilkas bajoras“ pagal lietuvių liaudies pasaką ir smulkiąją tautosaką. Režisierės: J. Olčauskienė, V. Galinienė, V. Puplesienė, S. Petrusevičienė, Š. Petruškevičienė. Jų spektaklis išsiskyrė estetika, scenografija, drabužiais.Dėmesys lietuviškoms pasakoms

Savo meninius ir kūrybinius sugebėjimus demonstravo net 10 Klaipėdos rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigų ugdytiniai. 3–7 metų jaunieji aktoriai būrėsi iš Gargždų lopšelių-darželių „Saulutė“, „Naminukas“, „Gintarėlis“, „Ąžuoliukas“, Dovilų lopšelio-darželio „Kregždutė“, Agluonėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Kretingalės, Priekulės lopšelių-darželių, Kvietinių mokyklos-darželio ir Drevernos darželio.

Dalyviai tradiciškai rinkosi autorių ir kūrinį inscenizacijai savo nuožiūra, tačiau organizatoriai – lopšelis-darželis „Saulutė“ – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigas skatino dalyvauti respublikiniame labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ rengiamame Mažųjų knygų bičiulių festivalyje, kuriame siekiama vaikus motyvuoti skaityti lietuviškas knygas. Tad „Bebenčiuko teatre“ net 5 lopšeliai-darželiai spektaklius rengė pagal pasirinktas Salemono Paltanavičiaus pasakas. „Tai buvo iššūkis pedagogams. Šio autoriaus kūriniuose nėra vaidybos kulminacijos: reikėjo įžvelgti ir pavaizduoti patiems. Dalyviai tai įgyvendino išmoningai perteikdami ekologijos temas. Daug dėmesio skirta atskleisti gamtos grožį ir meilę gyvūnams“, – pastebėjo komisijos narė Klaipėdos lopšelio-darželio „Puriena“ dramos auklėtoja Dagna Volkovaitė ir pridūrė, kad komisijai buvo itin svarbi vaikų emocinė išraiška. „Vertinome laisvės pojūtį scenoje. Tai atsispindėjo balsuose, valdant kūną.“

Pirmąją vietą laimėjo „Saulutė“, dvi antrosios atiteko Priekulės lopšeliui-darželiui ir Kvietinių mokyklai-darželiui, o trečioji – Drevernos darželiui. Geriausieji buvo apdovanoti festivalio simboliu – Bebenčiuko lėlėmis.

Stipri vaikų, pedagogų ir tėvų bendrystė

„Saulutės“ direktorė Liudvika Norvilienė ir jos pavaduotoja Lina Petrauskienė įsitikinusios, kad vaidybinę veiklą labai svarbu integruoti į vaikų ikimokyklinį ugdymą. Mat žaidimų forma lavėja vaiko kalba, mąstymas. Mažieji taip pažįsta save, savo galimybes. Jiems suteikiama laisvė. Vaikai gali patirti kūrybinį pasitenkinimą, saviraiškos malonumą ir aktyvaus žiūrovo džiaugsmą. „Pedagogo didžiausias uždavinys – sukurti aplinką, kurioje ugdytiniai atsipalaiduotų, išreikštų save. „Bebenčiuko teatre“ visų pasirodymai kerėjo režisūriniais sprendimais, išmone, naujųjų technologijų pritaikymu“, – įspūdžiais dalijosi organizatorės.

Kiekvieną pasirodymą stebėjo kolegos iš kitų ikimokyklinių įstaigų, o šeimininkų ugdytiniai buvo labai smalsūs ir dėmesingi draugų draminėms inscenizacijoms. „Mažuosius aktorius draminė veikla skatino kurti, taisyklingai ir raiškiai kalbėti, išryškinti vaidmenį, stiprino pasitikėjimą savimi bei gebėjimą veikti komandoje“, – renginio privalumus vardijo vertinimo komisijos pirmininkė Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė.

„Bebenčiuko teatre“ inscenizacijas demonstravo ne tik mažieji. Vaikams scenoje talkino ir palaikė jų pedagogai ir tėveliai. „Žavėjo jų bendradarbiavimas. Aktyviai į sceną lipo tiek vaikai, tiek jų tėveliai, pedagogai. Jie visi drauge žiūrovams dovanojo nuostabų reginį ir įspūdingą šventę“, – „Bangai“ džiaugėsi D. Volkovaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių