Bendraamžiai

Abiturientai studijų miestuose žengia pirmuosius žingsnius


Prieš porą savaičių abiturientai sužinojo stojamųjų rezultatus. Daugelis į Vilniaus ar Kauno universitetus įstojusių jaunuolių iškart šiuose miestuose pradėjo ieškoti gyvenamosios vietos ir net darbų. „Bangos“ korespondentė pasidomėjo, kaip būsimiesiems studentams, paliksiantiems gimtuosius Gargždus, sekasi įsitvirtinti didmiesčiuose.


Spėjo ir įsidarbinti


18 metų Marius Gintaras teigė, jog sužinojęs, kad Vilniaus Gedimino technikos universitete įstojo į verslo vadybą, iškart pradėjo ieškoti darbo sostinėje. „Skaitinėjau internete skelbimus ir į keletą patikusių vietų nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą“, – pasakojo vaikinas. Netrukus Marius sulaukė pasiūlymo dirbti nekilnojamojo turto vadybininku, jį tenkino darbo sąlygos, todėl vaikinas iškart pradėjo dirbti. „Kol kas sekasi normaliai, tikiuosi, kad darbą pavyks suderinti su studijomis, nes darbdavys gana tolerantiškas“, – pasakojo pašnekovas. Tačiau Marius teigė, jog jei darbas pradės trukdyti mokslams, pirmenybę jis vis tik skirs jiems. Vaikinas su klasės draugais jau išsinuomojo ir butą Vilniuje. Jis teigė, kad jei viskas seksis gerai ir jam pavyks ir dirbti, ir mokytis, tai sostinėje pragyventi jis galės iš savo atlyginimo, neprašydamas tėvų paramos. Paklaustas, ar sunku įsitvirtinti naujame mieste, Marius sakė: „Gyvenime viskas pasiekiama, reikia tik noro. Tai nėra taip sudėtinga, kaip kitiems atrodo“.


Devyniolikmetis Edgaras Radvila pasakojo, kad baigęs gimnaziją per vasarą pradėjo dirbti Klaipėdoje koncertų garso operatoriumi. „Kai darbdaviai sužinojo, kad įstojau mokytis į Vilnių, pasiūlė tą patį darbą sostinėje“, – pasakojo Vilniaus Gedimino technikos universitete verslo vadybą studijuosiantis vaikinas. Jis sakė, kad jo darbas nėra įprastas, todėl ir atlyginimas nebus stabilus. „Dirbti man nereikės kasdien, o tik tada, kai vyks koncertai, todėl vien iš savo pajamų tikriausiai sostinėje nepragyvensiu, reikės ir tėvų paramos“, – teigė jaunuolis. Pasak jo, sunku ar lengva pritapti naujame mieste priklauso tik nuo paties žmogaus. „Aš pripratęs prie lėtesnio tempo, gyvenimas sostinėje man kiek per greitas, bet teks prisitaikyti“, – sakė Edgaras.


Pagrindinį dėmesį skirs studijoms


 Kiti abiturientai teigė, jog tik pradėję studijuoti darbo iškart neieškos. „Kauno technologijos universitete studijuosiu taikomąją matematiką, tai sudėtinga specialybė, girdėjau, kad mokytis teks labai daug, todėl apie darbą net negalvoju“, – sakė Vaida Bikšaitė. Mergina tikisi, kad pavyks lengvai prisitaikyti naujame mieste, o gyventi teigė ketinanti bendrabutyje. 18 metų Andrius Mažonas taip pat tvirtino, jog kol kas visą savo laiką skirs tik mokslams. Vaikinas Kauno technologijos universitete studijuos automatiką ir valdymą. Jis pripažino, kad pradėti gyventi naujame mieste nebus lengva: „Juk pirmą mėnesį ten nebus nei draugų, nei pažįstamų, be to, reikės pažinti patį miestą“. Andrius sakė, jog jau gavo kambarį bendrabutyje, tačiau ketina nuomotis butą: „Kažkaip gyvenimas bendrabutyje manęs itin nežavi, gal kokį mėnesį pabandysiu, kad pajusčiau tikrąjį studentiško gyvenimo skonį, o tada bandysiu ieškoti buto“. Paklaustas, ką galvoja apie kalbas, kad Kaune gyventi pavojinga, vaikinas sakė: „Gandais netikiu, pagyvensiu ir pats pamatysiu“. Ir netrukus šmaikščiai pridūrė: „Be to, juk ten daug plakatų kabo su užrašais: ir Kaune gyventi galima“.


Bendrabutis vienus vilioja, kitų ne


19 metų Tomas Stalaučinskas sakė, jog pirmame kurse darbo tikrai neieškos ir laiką skirs tik studijoms. Vaikinas Vilniaus Gedimino technikos universitete studijuos statybos inžineriją. Tomas pasakojo, kad Vilniuje jau rado butą, kurį nuomosis kartu su draugu. Studentiško gyvenimo ypatumai bendrabutyje jo nevilioja. Devyniolikmetis Ignas Daunys Vilniaus universitete studijuosiantis ekonomiką sakė, kad darbo ieškos nebent pavasarį. „Kol kas noriu susipažinti su nauju miestu, didesnį dėmesį skirti mokslams, ir, aišku, studentavimui“, – akcentavo vaikinas. 18 metų Jolita Katkutė sakė, jog darbo ieškos tik tuo atveju,jei nebus daug paskaitų. „Visų pirma noriu pasižiūrėti, koks bus tvarkaraštis. Šią specialybę studijuojantys antrakursiai sakė, kad laisvo laiko lieka daug, tad jei jų žodžiai pasitvirtins, tai tikrai ieškosiu kokio darbelio“, – žadėjo mergina. Vilniaus universitete verslo informacijos vadybos studijas pasirinkusi Jolita pasakojo, kad parašė prašymą bendrabučio kambariui gauti: „Noriu bent truputį ten pagyventi ir pajusti tikrąjį studento gyvenimą, o jei nepatiks, tada bandysiu rasti butą“. Jolita teigė, kad įsitvirtinti naujame mieste nėra sudėtinga, jei ten jau turi pažįstamų ir draugų. „Tada nesi vienas, turi su kuo pasikalbėti, kam pasiguosti“, – sakė pašnekovė.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių