„Darom“ akcijoje ir akmuo kruta

Šeštadienio rytą Klaipėdos rajone vyks jau dešimtoji tvarkymosi akcija „Darom“. Tai vienas didžiausių renginių šalyje, raginančių žmones neteršti savo aplinkos. Šia iniciatyva sprendžiamos aplinkosaugos problemos, skatinamas savanorystės ir pilietiškumo jausmas.

Atliekų kiekiai sumažėjo

Akcija prasidės balandžio 22 d. nuo 10 val. Planuojama sutvarkyti daugiau nei 70 vietų. „Žmonės pastebi prišiukšlintas teritorijas, jas registruoja ir imasi iniciatyvos tvarkyti. Tad tvarkymosi taškų skaičius tikrai nėra galutinis“, – akcentavo „Darom“ Klaipėdos regiono vadovė Agnė Zabrynaitė ir ragino gyventojus kuo aktyviau registruotis jau paskelbtose tvarkymosi vietose arba radus naujų prišiukšlintų erdvių apie jas informuoti. Tvarkymosi taškai skelbiami www.mesdarom.lt puslapyje ir Klaipėdos rajono savivaldybės www.klaipedos-r.lt puslapyje. Akcijos naujienas galite sekti feisbuke paskyroje „DAROM Gargždai-Klaipėdos rajonas“.

Organizatoriai primena, kad surinktos atliekos, kurios turi būti sudėtos į „Darom“ raudonos spalvos maišus, bus paimtos tik iš užregistruotų taškų. Klaipėdos rajono savivaldybė rūpinasi, kad surinktos šiukšlės būtų išvežtos pagal numatytą grafiką. Tvarkymosi taškuose bus išdalinti maišai. Pirštinių skirta nėra daug, todėl akcijos dalyvių organizatoriai prašo atsinešti savas.

„Kasmet žmonės noriai tvarko viešąsias erdves, miškus, pakeles, vandens telkinių pakrantes. Paskutiniais metais pastebėjome, kad surenkami atliekų kiekiai stipriai sumažėjo (Klaipėdos rajone apie 20 t, o prieš 7 metus – 94 t)“, – džiugias permainas vardijo organizatoriai.

Sodins, dažys, bendraus

Šiais metais „Darom“ dalyviai Jakų parke sodins medelius, ties takelius, valys teritoriją nuo menkaverčių krūmų. Sudmantuose tvarkytojai išlygins parko teritoriją, pasės žolę. Ginduliuose taip pat planuojama sodinti medelius, baigti scenos gamybą, perdažyti stadiono inventorių. Radailiuose bendruomenė tvarkys nuleisto Laukžemio ežero užtvankos pakrantes. Priekulėje Vingio parke bus sodinami medeliai garbingiems miestelio gyventojams atminti, taip pat perdažomos medinės parko skulptūros. Gargžduose „Darom“ dalyviai darbuosis parke, Minijos upės pakrantėse. Gargždų bendruomenė tvarkys narcizų sodą.

A. Zabrynaitė pastebėjo, kad „Darom“ labiau tapo ne atliekų rinkimo akcija, bet bendruomenių, organizacijų, miesto ar kaimo tradicinė talka. „Žmonės nori kuo įdomiau praleisti laiką gamtoje su savo miestelėnais, kaimynais, draugais. Dažniausiai po talkos bendraujant tarpusavyje gimsta ir daugiau naujų idėjų, kaip galima pagerinti bei pagražinti savo miestelio ar kaimelio aplinką. Štai Sendvario seniūnijoje talkininkai bursis suneštiniam kavos gėrimui. Endriejavo seniūnija su bendruomene planuoja pasibuvimą prie laužo. Taip jie paminės ir kaimo šventę Jurgines bei Ganiavos pradžią“, – gražia tradicija pasidžiaugė Klaipėdos regiono vadovė.

„Darom“ akcijos organizatoriai visam regionui dovanos baigiamąjį šventinį koncertą. Jis vyks Klaipėdos mieste po tvarkymosi darbų. Daugiau informacijos feisbuke.

Aistė NOREIKAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Diagnozė

Žurnalistinio darbo metu dažnai tenka klaidžioti rajono kaimuose ir miesteliuose, kol surandi gatvę, kurioje gyvena reikalingas žmogus. Pasiteiravus vietinio gyventojo,…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas