Derlingas ruduo

Saulėtų dienų negailintis auksinis ruduo dažo mūsų kasdienybę įvairiausiomis spalvomis. Geltonų, žalių, raudonų lapų konfeti krenta ir ant baigiamų Klaipėdos rajono savivaldybės projektų.

Vienas iš labiausiai pastebimų – ilgai lauktos skvero prie Gargždų knygyno pabaigtuvės. Pastarosios turėjo įvykti dar pirmąjį spalio penktadienį, tačiau anuomet buvo atidėtos, nes negauta apsauginių „žiedų“ aplink medžius, augančius takų zonoje. Turbūt vėl užsakyta iš už jūrų marių? Kaip išsiaiškinome – iš Ispanijos. Tik nealpėkite, kodėl iš taip toli. Juk patirties jau turime. Miestelėnai jau kone dešimtmetį Klaipėdos gatvėje sėdi ant ispaniškų suoliukų. Vienas jų tuomet kainavo apie 5 000 Lt. Oi, kaip buvo aikčiojama išgirdus kainą, tačiau sprendimas pasiteisino. Praėjo dešimtmetis, o suoliukai tebestovi! Tiesa, bene kasmet atnaujinami.

Tikėkimės, kad ilgaamžiška bus ir skvero prie Gargždų knygyno infrastruktūra. Aišku, ji vertinama įvairiai. Vieni skundžiasi, kodėl projekto sprendimai nebuvo išdiskutuoti visuomenėje, esą gyventojai būtų savo pageidavimus pateikę, kokių suoliukų, šviestuvų norintys. Tačiau juk kiekvienas turime savitą skonį. Neįrengsime čia provansu alsuojančio skvero ir nepakabinsime antikvarinių šviestuvų, kad ir kaip kažkas mėgsta tokią stilistiką. Patikėkime darbą profesionalams. Užtenka, kad jau visi lietuviai yra gydytojai, baigę „Google“ universitetus. Juk skverą projektavo architektai, kurie turi patirtį ir suvokia bendrą miesto viziją.

Svarbiausia, kad sutvarkytas skveras būtų tinkamai prižiūrimas. Tai padaryti nebus lengva. Čia pasodinti žemaūgiai želdiniai, o žemė padengta mulčiu. Man gražu, bet miestelėnai jau dabar kelia klausimą, ar praktiška. Medžių lapai krenta ant mulčio, ir rudeninis vėjas greitai suplaka jų kokteilį. Tad neatmestina, jog darbininkams nuo šiol darbe teks nešiotis ne tik grėblius, bet ir pincetus lapams iš mulčio išrinkti.

Be nuolatinės priežiūros investicijos gali nueiti perniek kaip atsitiko su Tūkstantmečio aikšte prie Gargždų šeimos medicinos klinikos. Pastarosios rekonstrukcija įvertinta apie 1 mln. Lt. Čia pastatyti jau itališki suoliukai (vieneto kaina nuo 2,5 tūkst. Lt iki 4 tūkst. Lt). Tačiau dažnam net automobilio nėra kur pasistatyti. Kalnai kalneliai, skudurais apkamšyti ir styrančiom žolėm „papuošti“. „Laukiam nesulaukiam, kada bus nugriauti tie „Karpatų kalnai“ ir padidinta aikštelė, juk reikia rūpintis pacientų poreikiais. O dabar sergantis žmogus dar turi sukti galvą, kur mašiną pastatyti. Šios teritorijos planavimas prašosi pokyčių ir kuo greičiau“, – įsitikinę gargždiškiai. Deja, jų norams nelemta išsipildyti. Paguoda ta, jog jau yra suprojektuotos 4 automobilių stovėjimo aikštelės Gargžduose: prie „Vaivorykštės“ gimnazijos šalia Vingio ir J. Janonio gatvių, prie daugiabučių J. Janonio g. 13, 15, 17 namų ir Klaipėdos g. 34 namo. Iš viso jose bus 142 vietos automobiliams. Tad jei prie poliklinikos vietos nerasite, prisiminkite, jog aikštelės turėtų atsirasti minėtais adresais ir ten galėsite saugiai palikti savo transporto priemonę. Iki poliklinikos nukulniuosite pėstute: ir pasimankštinsite, ir grynu oru pakvėpuosite. Tikras malonumas... jei nesergate.

Šiandien šeštadienis, tad nepraleiskite progos įvertinti naująjį Gargždų skverą – suoliukai čia it kurorte. Dabar ir mes laukdami autobuso ar tiesiog ilsėdamiesi galėsime kaitinti bambas – ne tik dreverniškiai, kurie iki šiol didžiuojasi prieplaukos suolais, užtikrinančiais gulimą padėtį ir garantuojančiais vaizdą į Kuršių marių ramybę. Neabejoju, kad Gargždų jaunimui (ir ne tik) čia bus puiki vieta stabtelėti, pasimėgauti kavos puodeliu ar tiesiog akimis pagaudyti miesto šurmulį.

Ech, mūsų rajonas ne iš kelmo spirtas – turim ir suoliukų iš Italijos, Ispanijos, ir medžių apsauginių „žiedų“ iš Ispanijos, visa Europa ranka pasiekiama. Ne veltui ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto 2017 m. paskelbtame Lietuvos savivaldybių indekse mažųjų savivaldybių kategorijoje Klaipėdos rajonas užėmė pirmąją vietą. Iš 100 galimų balų Klaipėdos rajonas surinko 75. Maksimaliai įvertinta „Transporto“ sritis, daug balų surinko „Administracija“, „Biudžetas“, „Komunalinės paslaugos“, „Investicijos ir plėtra“. Nors visos sritys įvertintos palyginti gerai, tačiau, kad neprarastų pirmaujančios pozicijos, Savivaldybė turėtų siekti dar geresnių rezultatų „Turto valdymo“ ir „Mokesčių“ srityse.

Oi, labai spigina į monitorių rudeninė saulė – užteks rašyti. Laikas mėgautis... rudeniu ir visgi besikeičiančiais Gargždais.

Agnė ADOMAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kam apsimoka nedirbti?

Tik įsibėgėjus kovui sunkiai besiverčiantys rajono gyventojai šiemet pirmą kartą sulaukė nemokamų maisto paketų. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar aukojate vargstantiesiems?