Drevernoje ir Šiūpariuose – mokyklų reorganizacijos, nauji konkursai – direktoriams

Rytoj rajono Savivaldybės taryba nagrinės net per 50 įvairių klausimų – nuo reorganizacijos švietimo sistemoje iki lengvatų gyvūnų mylėtojams bei paraiškų infrastruktūrai tvarkyti iš europinės paramos lėšų. Švietimo, kultūros ir sporto komitetas, kurio darbe dalyvavome, pritarė daugumai sprendimų projektų.

Tik pradinės klasės

Atėjo laikas permainoms Drevernoje. Pagal Švietimo skyriaus teikiamą tvirtinti Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinkle pertvarkos 2016–2020 metų bendrąjį planą iki 2017 metų rugpjūčio 31 d. numatoma Drevernos vaikų darželį pertvarkyti į mokyklą-darželį, taip pat išdalijimo būdu reorganizuoti Drevernos pagrindinę mokyklą, perkeliant 1–4 klases į būsimą mokyklą-darželį, o 5–10 klases – į Priekulės Ievos Simonaitytės gimnaziją. Švietimo skyriaus duomenimis, Drevernos pagrindinės mokyklos reorganizacija dėl moksleivių trūkumo buvo jau neišvengiama: 2015–2016 m. 5–10 klasėse mokosi 28 mokiniai, nėra 6 ir 9 klasių. 2016–2017 m. būtų tik 20 mokinių, o dar kitais – jau tik 13 mokinių 5–8 klasėse, o 9–10 klasių išvis neliktų. Mokyklos 11 pradinukų mokosi darželio patalpose, kuriose organizuojamas ir visų moksleivių maitinimas.

Uždarius Drevernos pagrindinę mokyklą, darbo neteks 4 pedagogai ir 10 kitų personalo darbuotojų. Manoma, kad į darbą Drevernoje iš aplinkinių miestų važinėjantys mokytojai darbo nesunkiai gaus kitose mokyklose, o dalis personalo darbuotojų yra pensinio amžiaus. Jau nuo rugpjūčio pabaigos turėtų pasikeisti ir reorganizuojamos švietimo įstaigos vadovai – laikinai ėjusią direktorės pareigas Viliją Rimkuvienę pakeis darželio vedėja Roma Žutautienė, kuriai numatyta skirti 30 proc. atlyginimo priedą.

Švietimo, kultūros ir sporto komitete kalbėta apie tai, jog dėl šios reorganizacijos Drevernoje sutaupytus apie 70 tūkst. eurų vis dėlto reikėtų palikti bendruomenės reikmėms.

„Tik laiko klausimas, kada teks reorganizuoti kitas mokyklas, gal paliekami pinigai motyvuotų vietos bendruomenes greičiau apsispręsti permainoms ir dalintis atsakomybę su mumis?“ – svarstė komiteto narys Dainius Šatkus. Albinas Klizas domėjosi, kaip bus pasielgta su mokyklos pastatu. Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius sakė, jog per numatytą pereinamąjį vienerių metų laikotarpį visi klausimai, tarp jų ir dėl pastato likimo, turėtų būti išspręsti.

„Ką gali žinoti, o gal per tą laiką atsiras Drevernoje daugiau mokinukų? Su dreverniškiais jau kalbėjome, ką jie norėtų matyti buvusiose mokyklos patalpose, yra laiko apsispręsti. Taip jau yra, kad vienos mokyklos sugeba pritraukti vaikų, o kitos – ne. Tai priklauso nuo darbuotojų iniciatyvos ir, aišku, nuo objektyvių aplinkybių – kiek yra gyventojų“, – sakė rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Komitete kalbėta, kad mažėja vaikų „Minijos“ progimnazijos Jakų skyriuje, Plikių pagrindinėje mokykloje. Jakuose mokosi 30 vaikų ir, anot A. Petravičiaus, tokiose patalpose tikėtis didesnio skaičiaus yra nerealu. Beje, maistas vaikams vežiojamas iš Gargždų.

Etatai – pagal vaikų skaičių

Kai kuriose mokyklėlėse mažėjant komplektuojamų klasių skaičiui, pagal galiojančius pareigybių skaičiaus normatyvus tenka atsisakyti reikalingų darbuotojų, pavyzdžiui, socialinių pedagogų. Tokią problemą iškėlė Agluonėnų pagrindinė mokykla. Pasak A. Petravičiaus, švietimo įstaigų vadovų pasitarimuose taip pat buvo išsakomas pageidavimas, kad iš mokinio krepšelio lėšų finansuojamų etatų skaičius priklausytų ne nuo komplektų, o mokinių skaičiaus. Tad rajono Tarybai teikiamame sprendimo projekte yra patikslinti direktoriaus pavaduotojo, socialinio pedagogo, bibliotekininko pareigybių skaičiaus nauji normatyvai. Anksčiau jau buvo patikslinti normatyvai dėl psichologų ir specialiųjų pedagogų skyrimo.

Tarybai tvirtinti teikiamas ir rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų, finansuojamų iš biudžeto, tvarkos aprašas. Šių programų finansavimui lėšos turėtų būti numatytos nuo 2017 metų pagal priemonę „Trečiojo amžiaus universiteto veiklos organizavimas“. Šiemet šiai priemonei, Švietimo skyriaus duomenimis, skirta 5,3 tūkst. eurų.

Liepą – konkursai direktoriams

Pagal švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą numatoma pakeisti ir Šiūparių pagrindinės mokyklos pavadinimą į Šiūparių mokyklą-daugiafunkcį centrą, kuriam vadovaus iš Drevernos atvykusi direktorė V. Rimkuvienė. Ji laimėjo konkursą šioms pareigoms, įveikusi dvi pretendentes. Mokyklai pakeitus pavadinimą, iš esmės niekas nepasikeis, tik dar bus galima organizuoti šiose patalpose ir kitą bendruomenės veiklą. Šiūparių pagrindinėje mokykloje 2015–2016 m. yra 53 1–10 klasių mokiniai, 2016–2017 m. turėtų būti 55, tačiau nebus komplektuojama 9 klasė. Taip pat šioje švietimo įstaigoje dar yra ugdomi 36 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai.

Jau rašėme, jog savo pareigas palieka ilgamečiai Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Gargždų muzikos mokyklos, Šiūparių pagrindinės mokyklos vadovai, jiems išmokama apie 30 tūkst. eurų išeitinių išmokų ir kompensacijų už nepanaudotas atostogas. Išėjusius vadovus laikinai pakeis jų pavaduotojai, jiems už pavadavimą bus mokami priedai prie atlyginimų. Pasak A. Petravičiaus, jau liepos pradžioje bus skelbiami konkursai šių įstaigų vadovų pareigoms eiti. „Tikimės, kad rugpjūčio mėnesį paaiškės konkursų nugalėtojai ir jau rugsėjo mėnesio rajono Tarybai galėsime pristatyti naujuosius trijų įstaigų direktorius“, – sakė A. Petravičius.

Rinks metų mokytoją

Ne tik liūdnokos žinios rajono švietimo padangėje. Tarybai bus siūloma patvirtinti rajono Metų mokytojo vardo premijos skyrimo nuostatus. Kasmet būtų renkami trys geriausieji mokytojai ir jiems skiriamos premijos po 500 eurų iš rajono biudžeto. Kandidatai bus vertinami pagal savo mokinių pasiekimus, metodinius darbus, patirties sklaidą, aktyvų ir kūrybišką darbą ir kt. Pasak Švietimo skyriaus vedėjo A. Petravičiaus, pretendentų šiai premijai yra daug – per 600 – tiek iš viso mokytojų dirba rajone. Kandidatus turės teisę siūlyti švietimo įstaigų vadovai, šių įstaigų metodinės grupės ir tarybos. Nugalėtojai bus apdovanojami kiekvienais metais Tarptautinės mokytojų dienos proga.

Džiugi žinia Kretingalės pagrindinės mokyklos bendruomenei, kuri turėtų gauti naują mokyklinį autobusiuką moksleiviams pavėžėti.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių