Drevernoje paminėtos laivadirbio J. Gižo 150-osios gimimo metinės

Drevernoje paminėtos laivadirbio J. Gižo 150-osios gimimo metinės

Meras V. Dačkauskas ir vicemerė R. Cirtautaitė prie Jono Gižo kapo uždegė žvakę ir padėjo gėlių krepšelį

 

Liepos 5 dieną J. Gižo etnografinėje sodyboje vyko laivadirbio 150-osioms gimimo metinėms skirtas šventinis renginys „Laivadirbio skrynią atvėrus...“. Liepos 5-oji – tikroji laivadirbio J. Gižo gimimo diena.

Šventės pradžioje Savivaldybės vadovai prie Jono Gižo kapo padėjo gėlių krepšelį, uždegė žvakę ir kartu su folkloro ansambliu sugiedojo tradicinę šišioniškių giesmę. Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė pabrėžė, kad J. Gižo ir jo šeimos kapavietės yra puikiai sutvarkytos ir tai itin svarbu ne tik patiems dreverniškiams, bet ir čia apsilankantiems turistams: „Į Dreverną atvykę turistai apsilanko ne tik prie Kuršių marių, bet ir senosiose Drevernos kapinaitėse. Čia palaidotas žymiausias šio krašto laivadirbys J. Gižas, jo žmona ir dukros. Noriu padėkoti Gargždų krašto muziejaus direktoriui Mariui Mockui už puikiai atliktus šių kapaviečių tvarkymo darbus. Šio žmogaus nuoširdaus darbo ir iniciatyvumo dėka J. Gižo kapavietė, kuri yra gausiai lankoma ir vietinių, ir turistų, sutvarkyta Savivaldybės lėšomis. Šias kapinaites svarbu tvarkyti ir todėl, kad jose išlikę kaltinių ir lietinių metalinių kryžių, unikalių paminklų, būdingų Mažosios Lietuvos regionui.“

Nors daug kur Klaipėdos rajone tą dieną lijo, tačiau Drevernoje susirinkusiuosius maloniai šildė saulė. Į J. Gižo etnografinę sodybą atvykusiuosius pasitiko folkloro ansamblis „Žvejytės“. Svečiai buvo vaišinami Mažosios Lietuvos kulinariniu paveldu – kafija ir gliumziniu pyragu.

Į šventę atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Tarybos narės Rasa Petrauskienė ir Regina Kernagienė, Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

Savivaldybės vadovai pasveikino šventės organizatorius ir dalyvius, sveikinimo žodžius tarė ir Turizmo informacijos centro direktorė bei Drevernos mažųjų laivų uosto koncesininkų UAB „Hortivita“ atstovai. Šventinis renginys „Laivadirbio skrynią atvėrus...“, pasak Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės, lyg ištęsta „Žuvies kelio“ versija, todėl visi apsilankiusieji turėjo puikią progą nemokamai susipažinti ir dalyvauti „Žuvies kelio“ metu vykstančiose edukacijose, siūlomose pramogose.

Šventės dalyviams buvo pristatyta krašto folkloro programa „Į žvejus eisiu“, kurią vedė Virgina Asnauskienė ir „Žvejytės“, ekspozicija „J. Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus...“. Svečiai buvo pakviesti dalyvauti edukacinėse programose „Laivadirbystė – seniau ir dabar“, „Mano vėtrungė“. Visi turėjo galimybę dalyvauti žuvienės degustacijoje Drevernos mažųjų laivų uosto kavinėje „Elingas“ bei pasiplaukioti senoviniu buriniu Kuršių marių laivu – reisine „Dreverna“. Šventės dalyviai vaikščiojo po Drevernos mažųjų laivų uostą, lankė apžvalgos bokštą. Vakarop dalyvių laukė vaflių kepimas J. Gižo etnografinės sodybos kieme bei kino naktis po atviru dangumi. Kitomis dienomis visi norintieji buvo kviečiami savarankiškai išbandyti keturis naujus dviračių maršrutas, aplankant J. Gižo gimtinę – Ventę, dalyvauti baigiamajame Jono Gižo 150-ųjų gimimo metinių renginyje – Drevernos kaimo ir žvejų šventėje „Ant marių kraštelio“.

„Drevernoje J. Gižo 150-ųjų gimimo metinių proga vykę renginiai buvo puiki proga pristatyti Pamario kraštą, Drevernos turizmo išteklius. Šiuose renginiuose dalyvavo ne tik Klaipėdos rajono gyventojai, bet ir turistai, kuriems tai buvo puiki galimybė ne tik pamatyti ir sužinoti, ką galima nuveikti pamaryje, bet ir visa tai išbandyti. Tikiuosi, kad turistai, patyrę tik geriausius įspūdžius, dar ne kartą sugrįš į Klaipėdos rajoną“, – teigė vicemerė, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta STRAKŠYTĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gyvenimo eksperimentuose – jautrumas

Pastaruoju metu visuomenėje pasigirsta balsų dėl perdėto jautrumo gyvajai gamtai. Tempiamės namo pasiklydusį žvėrelio jauniklį, nors gamtininkai už tai bara.…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar patinka toks šiltas pavasaris?