Endriejavo miestelį papuoš modernus pastatas

Endriejavo miestelio centre pradeda ryškėti kultūros namų ir bibliotekos modernizavimo žymės. Stingsta ką tik padaryta viršutinė pamatų dalis. Rangovas UAB „Išskirtinio būsto statyba“ darbus turėtų baigti kitų metų rugpjūtį.

Endriejaviškiai nekantraudami žvelgia į buvusių kultūros namų ir bibliotekos vietą. Praėjusiais metais kurį laiką čia nebuvo nė gyvos dvasios. Sausio mėnesį pastebėta statybininkų darbų žymės.

Pasak UAB „Išskirtinio būsto statyba“ direktoriaus Mindaugo Citavičiaus, pernai prasidėjo paruošiamieji darbai, bet dėl trikdžių juos teko stabdyti. „Šiemet padarėme viršutinę pamatų dalį, kuri turi per kelias savaites sutvirtėti. Tuomet pradės kilti pastatų sienos, – kalbėjo direktorius. – Iki metų pabaigos endriejaviškiai miestelio centre sulauks gražaus pastato su stogu ir langais. Galbūt bus pradėta ir vidaus įranga.“ Tokia rangovo siekiamybė, tačiau nuo trikdžių niekas neapsaugotas.

M. Citavičius džiaugėsi palankiu oru. „Jeigu bus taip šilta visą žiemą, tai nepakenks ir geoterminio šildymo katilinei, kuri dabar kruopščiai apdengta“, – sakė direktorius.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyrius „Bangą“ informavo, jog rangovas darbus Endriejave turėtų baigti iki 2021 m. rugpjūčio pabaigos. „Pamatams, kurie yra laikančioji pastato konstrukcija, reikia sutvirtėti, savaime išdžiūti. Taigi lietingu oru betonuoti negalima. Taip pat reikia pakoreguoti darbo projekto konstrukcinę dalį. Jo rengėjai informavo tai padarysiantys iki sausio pabaigos“, – rašoma pranešime.

Naujas kultūros namų ir bibliotekos pastatai bus sujungti ir atrodys moderniai. Perplanuotos senos patalpos ir įrengtos trūkstamos. Pastatus pagražins naujas stogas. Jo fasadai bus apšiltinti, įrengta nauja išorinė lietaus nuvedimo sistema, sutvarkytos vidaus patalpos. Pastatas bus pritaikytas neįgaliems žmonėms: prie pagrindinio įėjimo bus įrengta nuovaža. Modernizuojant pastatą bus tvarkoma ir aplinka: perklojami pėsčiųjų takai, įrengiami laiptai, suoliukai ir kita.

Virginija LAPIENĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laikotės karantino?