2018 Birželio 24
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 30 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Etninei kultūrai puoselėti – mažiau lėšų

Kasmet vis mažiau lėšų skiriama etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros rajone projektų finansavimui, nes mažėja ir prašymų.

Štai 2015 m. iš rajono kultūros, švietimo įstaigų ir bendruomeninių organizacijų buvo gauta prašymų etnokultūros projektams finansuoti už 20,6 tūkst. eurų, 2016 m. – už 23 tūkst. eurų, 2017 m. – už 17,6 tūkst. eurų. Strateginiame rajono Savivaldybės veiklos plane 2018 ir 2019 m. šioms programoms numatyta po 11,6 tūkst. eurų, 2020 m. – 12 tūkst. eurų.

Rajono Taryba pritarė naujiems Etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros Klaipėdos rajone projektų finansavimo nuostatams. Teigiama, jog bent iš dalies bus galima per programas užtikrinti regiono ir krašto etninės kultūros vertybių prieinamumą, tęstinumą, apsaugą ir sklaidą, tenkinant visuomenės etnokultūrinius poreikius.

Beje, svarstant projektą prieš mažesnį etnokultūros finansavimą pasisakė Tarybos narys Egidijus Skarbalius, atkreipdamas dėmesį į tai, kad ateinančius dvejus metus lėšos etnoprogramoms bus skiriamos dvigubai mažesnės negu pernai. „Atimti lėšas iš etnokultūros – prigimtinės kultūros – tai tas pats, kas atimti pinigus iš savo tėvų“, – pasisakė E. Skarbalius.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ne kokie reikaliukai

Prasidėjęs uogienių virimo sezonas, rūpestis dėl paukščių antplūdžių, kurie akimirksniu nulesa uogas, ko gero šiuo metu yra žymiai didesnis nei…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar vasarą išnaudojate namų remontui?