„Europos burę“ pretenduoja išskleisti ir gargždiškiai

„Europos burę“ pretenduoja išskleisti ir gargždiškiai

Atviras jaunimo centras, atnaujinta parko aplinka bei neįprasta kūrybinė erdvė nenaudojamame Savivaldybės garaže Gargždus reprezentuoja kaip miestą, pasitelkusį Europos Sąjungos investicijas kuriant jaunimui patrauklią šiuolaikišką aplinką.

Gargždiškių įgyvendintas ES investicijų projektas nominuotas geriausių projektų konkurse „Europos burės“ ir pretenduoja laimėti apdovanojimą nominacijoje „Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą“. Balsą už šį projektą galite atiduoti iki balandžio 27 d. http://www.esinvesticijos.lt/lt/europos-bures-2018.

Viskas prasidėjo nuo parko

Adelija Radžienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė, jau 15 metų dirbanti jaunimo reikalų koordinatore, žino, ko reikia jauniems žmonėms. „Mažame mieste jauniems žmonėms reikia kokybiškos ir saugios erdvės ne tik mokymuisi, bet ir laisvalaikiui“, – sako A. Radžienė.

Pastaraisiais metais A. Radžienės inicia­tyva Gargžduose buvo imtas įgyvendinti ES investicinių fondų projektas, kurio metu miestas iš esmės pasikeitė ir atsivėrė jauniems žmonėms. Miesto pelkės virto modernia laisvalaikio zona, o apleistas Savivaldybės garažas – šiuolaikiška, urbanistine kūrybos erdve. Atidarytas ir Atviras jaunimo centras (AJC), buriantis ir aktyvius, ir socialiai pažeidžiamus jaunus žmones.

Kelerius metus užtruko, kol pelkėtoje miesto teritorijoje įsikūrė nuostabus laisvalaikio parkas. „Per 3 metus čia atsirado scena, aikštelė riedutininkams, pasivaikščiojimo takai, suoleliai, treniruokliai, smėlio tinklinio aikštė, kuriais naudojasi visi miesto gyventojai“, – sako projekto iniciatorė ir vadovė A. Radžienė.

Investicijos jaunimui – investicijos visiems

Specialistė tiki, kad viskas prasideda nuo žmonių, todėl svarbu investuoti į jaunimą. „Jauni žmonės miestui yra labai svarbūs – juose sutelkta gyvybė ir energija. Mažo miesto jaunimas yra paaugliai, aukštesnių klasių moksleiviai. Visi kiti išvyksta į universitetus, keliasi gyventi į didesnius miestus, o jų vietoje išauga nauji lyderiai, kurie skatina ir įkvepia vieni kitus“, – sako moteris.

Įgyvendinant ES investicijų projektą buvo ne tik atnaujinta parko teritorija – įsikūrė ir Atviras jaunimo centras bei neįprasta kūrybinė erdvė nenaudojamame Savivaldybės garaže.

„Nuo pat pradžių suvokiau, kad šiuo projektu labai daug užsimojome. Pastarieji metai buvo vieni intensyviausių mano gyvenime, tačiau dabar matau, kad pastangos nenuėjo veltui – provincijoje jaunimui trūksta neformalių susibūrimo vietų, kuriose galėtų užsiimti prasminga veikla, bendrauti, susipažinti. Rekvizitus turime, tereikia lėšų, pastangų ir didelio noro“, – pasakoja A. Radžienė.

Moteris džiaugiasi, kad gargždiškiai palaiko jos inicijuotą projektą – jauni žmonės aktyviai buriasi naujajame centre, Savivaldybė remia ir prisideda prie ES finansavimo.

„Gargžduose įgyvendintą šiuolaikiškos aplinkos kūrimo projektą konkurso „Europos burės“ komisija įvertino kaip vieną geriausių visoje Lietuvoje – šiuo metu jis varžosi dėl galimybės laimėti apdovanojimą.

Projektų vykdytojus galite palaikyti balsuodami tinklalapyje http://www.esinvesticijos.lt/ – čia rasite visą aktualią informaciją apie 2014–2020 m. ES investicinių fondų lėšas Lietuvoje.

Parengė Reda MILVYDIENĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kam apsimoka nedirbti?

Tik įsibėgėjus kovui sunkiai besiverčiantys rajono gyventojai šiemet pirmą kartą sulaukė nemokamų maisto paketų. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar aukojate vargstantiesiems?