Fotoreportažas

Senojo parko prieglobstis miesto gimtadieniui suteikė naujų spalvų


Senasis Gargždų parkas jau seniai nematė tokio žmonių šurmulio, negirdėjo tokio linksmo balsų klegesio kaip šeštadienį čia vykusioje Gargždų miesto 757-ojo gimtadienio šventėje. Karštą dieną senų medžių pavėsyje virte virė gyvenimas. Miesto gyventojų ir svečių parke laukė įvairiausios pramogos: meno kolektyvų pasirodymai, žaidimai, nevyriausybinių organizacijų prisistatymai, tautodailininkų mugė, spektakliai, modernios muzikos koncertas, kinas po atviru dangumi.


„Pyla“ vaišino žuviene


Vos įžengus į parką pasitiko savo kiemelius įsirengusios net 24 Klaipėdos rajono nevyriausybinės organizacijos, kurios stengėsi supažindinti su savo veikla, siūlė įvairių pramogų ir žaidimų. Ypatingo dėmesio sulaukė Gargždų mėgėjiškos sportinės žūklės klubo „Pyla“ palapinė, kurioje buvo verdama žuvienė. „Pylos“ vadovas Marius Baranauskas pasakojo, kad gimtadienio išvakarėse klubo nariai aktyviai gaudė žuvį, kad savo virta žuviene galėtų pavaišinti šventės dalyvius. Visi ragavusieji tikino, kad žuvienė buvo be galo gardi. Tačiau kulinarinių paslapčių, kaip išvirti tokią gardžią žuvienę, Marius išduoti nesutiko.


Noriai gargždiškiai ir miesto svečiai būriavosi ir prie Vaikų dienos centro „Pastogė“ palapinės. Centro auklėtiniai čia pardavinėjo įvairius savo darbelius iš molio, vytelių. Devynerių metų Laimonas ir Marius bei 10 metų Erika džiaugėsi, kad žmonės noriai perka jų kūrinius.


Tautodailininkai džiaugėsi pirkėjais


Itin gausi ir įvairi buvo po visą parką išsibarsčiusi tautodailininkų mugė. Klaipėdiškiai Algirdas ir Danutė Tikužiai, mugėje pardavinėję kalvystės ir juvelyrikos dirbinius, sakė, kad tikėjosi didesnio pirkėjų aktyvumo. „Galbūt karštis išbaidė žmones. Pirkėjų yra, bet vylėmės, kad jų bus kur kas daugiau“, – kalbėjo Algirdas. Tačiau kiti mugės dalyviai pirkėjų trūkumu nesiskundė. Po 200 litų delmonus (įvairiai dekoruotus Klaipėdos krašto moterų tautinio rūbo priedus, – aut. pastaba) pardavinėjusi tautodailininkė Valerija Jurevičienė džiaugėsi, kad ir nepigiai kainuojančius jos kurtus rankdarbius šventės dalyviai noriai perka.


Itin paklausios mugėje buvo ir tautodailininkės audėjos Rimantės Šalčiuvienės iš Agluonėnų austos lininės staltiesės, kuprinės, rankinės. Už kuprines ir rankines ji prašė nuo 20 iki 50 litų, už staltieses – iki 100 litų. Audėja parke ne tik pardavinėjo savo rankdarbius, bet ir surengė edukacinę pamokėlę. Į parką ji atsivežė keturnytes audimo stakles, kuriomis jau 31 metus audžia. Visiems susidomėjusiems pašnekovė nuoširdžiai demonstravo, kaip jomis dirba. Moteris mugėje surengė ir nedidelę parodėlę, kurioje buvo galima pamatyti, kaip atrodo patys linai, iš jų suverpti siūlai. Seniausiam tautodailininkės turimam siūlų kamuoliukui – net 80 metų, jį suverpė jos vyro močiutė.


Įvertinimai puikūs


Veiklos atėjusiesiems į šventę tikrai netrūko. Kiekviename parko kampelyje kažkas dainavo, vaidino, piešė, žaidė šachmatais, siūlė daugybę atrakcijų vaikams, kvietė ragauti cepelinų. Miesto gimtadienyje dalyvavę gargždiškiai ir miesto svečiai įvertino organizatorių pastangas ir džiaugėsi įvairiausių pramogų gausa. Ne vienas garsiai svarstė, kad itin gera idėja šventę šiemet organizuoti senajame parke. „Mūsų parkas – tiesiog ideali vieta tokiems renginiams. Taip gera matyti jį atgijusį, šurmuliuojantį, pilną žmonių. Nuostabi vieta, nuostabus oras, nuostabi šventė“, – teigiamomis emocijomis dalijosi gargždiškė Vilma. Kita miestietė Lina Šneiderienė svarstė, kad tokios gražios miesto gimtadienio šventės tikriausiai dar nėra buvę. „Nuo pat ryto dalyvaujame gimtadienio renginiuose. Labai patiko šventinis minėjimas. O tai, kas vyksta parke, tiesiog žavu. Kiekvienas kampelis alsuoja šventine nuotaika, visur kažkas vyksta, be galo daug pramogų vaikams. Gimtadienio šventėse dalyvauju kasmet, tačiau dažniausiai pabūdavau valandą, dvi ir eidavau namo, o šįkart viskas taip įdomu, kad norisi būti iki galo“, – sakė pašnekovė. Iki vidurnakčio namo neisiančios tikino ir Gargždų folkloro ansamblio „Cyrulelis“ narės Danutė Mulskienė ir Valerija Bagdanskienė. „Kai tokia graži šventė, toks geras oras, tiek daug įdomybių vyksta, kaip galima namie tūnoti. Reikia su visu miestu švęsti“, – kalbėjo moterys džiaugdamosi, kad ir pačios šventėje su „Cyruleliu“ dainavo, ir į kitus progą pasižiūrėti turėjo.


Suviliojo lietuvių kinas


Ne itin didelio dėmesio sulaukė šiuolaikinės muzikos projektas „Sound‘s Engineers feat. Akwili“. Į jaunimą orientuotas koncertas jaunuolių minios nesutraukė. Nuolat renginių trūkumu besiskundžiantis jaunimas kažkodėl į jiems skirtus renginius reaguoja vangiai.


Vis dėlto parke šurmulys netilo iki vėlyvo vakaro. Vakarėjant žmonės būriais traukė į lietuviško kino festivalį po atviru dangumi „Sidabrinės gervės naktys“, kur turėjo puikią progą susipažinti su lietuvišku kinu. Prieš rodant filmus gargždiškius su miesto švente sveikino Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, aktoriai Ramūnas Rudokas, Vytautas Anužis, Petras Lisauskas, kuris neseniai tapo Klaipėdos rajono gyventoju, įsikūrė Gedminų kaime. Keletą dainų žiūrovams padovanojo Aleksandras Makejevas. Vėliau iki vidurnakčio šventės dalyviai su susidomėjimu žiūrėjo tris lietuvių filmus: Vytauto Landsbergio jaunesniojo dokumentiką „Nuo pasaulio stogo“, „Jau puiku, tik dar šiek tiek…“ (režisierė Lina Lužytė) ir „Stiklainis uogienės“ (režisierė Ramunė Čekuolytė-Che).


Praėjo ramiai


Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius „Bangą“ informavo, kad miesto gimtadienio šventė praėjo ramiai, jokių ypatingų incidentų nekilo. Viena iš aktyviausių šventės organizatorių, Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Polekauskienė svarstė, kad ramią atmosferą lėmė ir sprendimas šventėje uždrausti prekybą alkoholiu. „Nusprendėme neišduoti nė vieno leidimo prekybai alkoholiu. Ir, regis, toks sprendimas pasiteisino. Išvengėme nemalonių incidentų, aplink nešlitinėjo per daug išgėrę asmenys“, – sakė ji.


Šventinę nuotaiką parke kūrė ir itin skoningas jo papuošimas, kuriuo rūpinosi floristė Neringa Dirgėlienė. Nuo šešių ryto šventės dieną parke plušėjusi gargždiškė jį papuošė gražiomis raudonų ir baltų kardelių puokštėmis. Šventės dalyvių dėmesį patraukė ir floristės iš įvairių augalų sukurtas miesto herbas. „Esu gargždiškė, tad gimtadienio proga norėjosi kažką padovanoti miestui. Kilo idėja sukurti herbą. Jį iš tujų, buksmedžio, vilnotosios notros ir kviečių varpų kūriau visą naktį prieš gimtadienio šventę“, – pasakojo moteris.


Ne tik savo tapybos darbus pardavinėjo, bet ir čia pat medžio pavėsyje parko peizažą tapė Irena Viliūtė iš Judrėnų. „Tapau jau 25 metus, dažniausiai žiemą, kai nelabai yra kitos veiklos. Anksčiau vieną kitą darbelį pavykdavo parduoti, o dar dabar jau nebelabai, kas perka“, – kalbėjo moteris.


Mugėje buvo galima išvysti ir doviliškį kalvį – juvelyrą Petrą Normantą. Jis į Gargždų miesto šventę sakė atvykęs ne tiek tikėdamasis kažką iš savo darbų parduoti, kiek norėdamas tiesiog juos parodyti žmonėms. Tiesa, autorius išsidavė, kad norėtų, jog vieną iš kūrinių – iš žalvario iškaltą ir ant akmens pritvirtintą Gargždų miesto herbą – įsigytų Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas. „Šio darbo niekam neparduosiu. Lauksiu, kol meras įsigis. Jį įsivaizduoju stovintį tik ant mero stalo“, – sakė kalvis.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių