2021 Gegužės 15
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 23 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Gardžiuokimės su bibliotekininke Jurgita Butke iš Dituvos

Potraukį kulinarijai turinti dituviškė J. Butkė idėjų semiasi ne tik internete, bet ir bibliotekoje, kurioje dirba. Knygose, žurnaluose, laikraščiuose rastus receptus aptaria su skaitytojomis, dalijasi patirtimi.

Virtuvėje mėgstanti suktis ir eksperimentuoti, garsėjanti gardžios duonelės kepėja Jurgita randa receptų ir bibliotekoje esančiose knygose apie valgių gaminimą. Tarp skaitytojų (o tai dažniausiai moterų pomėgis) populiarios paskutiniaisiais dešimtmečiais fonde sukauptos knygos, kaip antai, „Nebrangūs, bet skanūs patiekalai“, „Prie stalo su rašytoju“, „Supergreitai paruošiami patiekalai“, o seniausiai receptų knygai „Lietuviški patiekalai“ – daugiau nei trys dešimtmečiai.

„Bet man atneša senų, nebereikalingų knygų, tarp kurių randu ir apie valgių gaminimą. Šias kaupiu ir planuoju atsivėrus galimybėms pakviesti skaitytojus į renginį, skirtą šeimininkėms, ir tada būtinai parengsiu knygų šia tema parodėlę“, – atskleidė J. Butkė.

Karantinui suvaržius įprastą gyvenimą, esame priversti namuose ruošti valgį – ir tie, kuriems tai pomėgis, ir tie, kuriems našta. Jurgita mėgsta improvizuoti ir lepinti šeimą gurmaniškais patiekalais. „Bet norisi greitai pagaminamo patiekalo, kad nereikėtų ilgai užsibūti virtuvėje – daugiau laiko liktų pasivaikščioti, pasimėgauti gamta. Taigi ieškau greitesnio varianto“, – prisipažino pašnekovė.

Vyro jubiliejiniam gimtadieniui ji per pusvalandį pagamino gardžiausią tortą. „Radusi receptą, pabandžiau, o vėliau jį pakeičiau, papildžiau naujais ingredientais. Nesudėtinga, greita ir skanu“, – patikino Jurgita. Šis pyragas tinka bet kokia proga, bet kuriuo metų laiku, o labiausiai – sulaukus netikėtų svečių.

Virginija LAPIENĖ

Asmeninio archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

9 – Jaunimo erdvė – ryšio su savimi paieškos
Gargždų ligoninės durys atviros: pacientai kviečiami konsultuotis ir gydytis
Nauja registracijos sistema – masiniam vakcinavimui
Devyniasdešimtmetis iš Kiškėnų nenorėjo išdraskyti dešimtmečius kurto ūkio
Daugėja atjautos ir gerumo vargstantiesiems
Dievo žodis, išsakytas lietuviškai
Kitu kampu

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Klaipėdos rajone – vietiniai „Sostų karai“

Praėjusią savaitę vykusių Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos komitetų…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook