Gargždai įtvirtina gyvūnų mylėtojų sostinės titulą

Gargždai įtvirtina gyvūnų mylėtojų sostinės titulą

„Parodyk meilę, kaip rodo jie“, – taip gyvūnų mylėtojai buvo kviečiami padėkoti savo augintiniams. Jau devintus metus UAB „Mars Lietuva“ inicijuotoje Pasaulinėje gyvūnų dienos šventėje Gargžduose apsilankė keli tūkstančiai žmonių, o renginio pažiba tapo 90 kg sveriantis airių vilkogaudis.

„Gargždai tikrai nusipelnė gyvūnų mylėtojų sostinės titulo, nes būtent čia tradiciškai susiburia bendro pomėgio ir bendros atsakomybės – atsakomybės už augintinį – vienijami žmonės“, – 
įsitikinusi šventės iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ vadovė 
A. Žemaitienė.
Vienija atsakomybė už augintinį

Gargždai neoficialiai gyvūnų mylėtojų sostine tradiciškai tampa paskutinį rugsėjo savaitgalį. „Įprasta, kad su augintiniu dalijamės savo namais, bet neturime pernelyg daug galimybių drauge su jais dalyvauti renginiuose, kur susirinktų taip pat mąstantys žmonės, o juos atlydėtų jų gyvūnai. Gargždai tikrai nusipelnė gyvūnų mylėtojų sostinės titulo, nes būtent čia tradiciškai susiburia bendro pomėgio ir bendros atsakomybės – atsakomybės už augintinį – vienijami žmonės“,  – įsitikinusi šventės iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė.

Kasmet į šventę atvykstantys gyvūnų mylėtojai niekada nenuobodžiauja – šventės dalyvių ir jų augintinių laukia įvairiausios pramogos ir konkursai, orientavimosi varžybos, parodomosios programos bei gausybė naudingų patarimų, kuriais dalijasi į šventę atvykę specialistai. Naujausiomis žiniomis apie gyvūnų priežiūrą renginyje dalijosi ir Veterinarijos akademijos studentų asociacijos VASA nariai, renginyje dalyvavo VSAT pakrančių apsaugos rinktinės kinologai ir kiti šventės draugai.

Ir žinių, ir prizų

Ypatingo lankytojų dėmesio sulaukė būsimo šeimininko akademija ir savanorystės palapinė. Pastarojoje vaikai gamino žaisliukus savo augintiniui ir ne tik. Kitą jie galėjo padovanoti gyvūnėliams, neturintiems namų, o jų paaukota išties nemažai.

Būsimo šeimininko akademijoje veterinarijos studentai ir gydytojai dalijosi žiniomis apie gyvūnų priežiūrą. „Daugiausia susiduriama su mitybos, dantų ėduonies ir alerginių reakcijų bėdomis“, – pastebėjimais dalijosi veterinarijos klinikos Gargžduose savininkas Šarūnas Nenartavičius.

Šventę taip pat pagyvino tradiciniai – paklusniausio, panašiausio į šeimininką augintinio ir jų šokio konkursai. „Laimėjom daug prizų, taip pat antrąją vietą paklusniausio šuns konkurse, o kiekvienoje palapinėje sužinojome naudingos informacijos“,  – džiaugėsi pirmą kartą į šventę su kalyte Anika atvykę Julius ir Indrė.

Antrą kartą organizuotos ir orientacinės varžybos, kuriose 150 dalyvių aplankė Gargždų miesto vietas, susijusias su gyvūnais.

Stebino šuo milžinas

Renginyje dėmesį traukė vienų metų šuo milžinas, airių vilkogaudis, sveriantis jau 90 kg. Jis, ko gero, buvo pats didžiausias šventės dalyvis. Airių vilkogaudžiai – aukščiausio ūgio šunų veislė, jų atstovai, siejami su britų karališkąja istorija, Lietuvoje nėra plačiai paplitę.

Pasaulinėje gyvūnų dienoje pristatyta ir ne taip dažnai Lietuvoje sutinkama kurtų grupė. Kurtai – medžiokliniai šunys. „Priežiūra nėra sudėtinga, tik reikia skirti daug laiko, kad kurtas išsilakstytų. „Jie  – greiti, o tą sprogstančiąją energiją reikia išlieti“, – savo patirtimi dalijosi tris Vipetų (viena iš kurtų grupę sudarančių veislių – aut. past.) veislės kalytes auginanti moteris.

Visateisiais renginio dalyviais jautėsi ne tik šunys, bet ir katės bei žiurkėnas. Antrus metus į šventę atvykstanti Neila pripažino, kad jos katytė Pikė visgi patiria šiek tiek streso. Specialistai paaiškino, kad katės yra teritoriniai gyvūnai ir nėra linkusios eiti į masinius susibūrimus. „Katinai, skirtingai negu šuneliai, sunkiau socializuojasi, jie daug atsargesni“, – paaiškino veterinarijos gydytojas Š. Nenartavičius. Šeimininkai turi pažinoti savo gyvūnus, jų socializacijos lygį ir tik tada su savimi vedžiotis viešosiose erdvėse.

„Pasaulinė gyvūnų dienos šventė Gargžduose parodo, kad vis daugiau žmonių džiaugiasi keturkojų draugija. Tikimės, kad renginys dalyviams suteikė daug gerų emocijų ir naudingų žinių, kaip prižiūrėti savo augintinį, kad jis būtų sveikas ir kasdienybėje džiugintų savo šeimininkus“, – kalbėjo UAB „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas regionui Mindaugas Rupšys.

Edita KALNIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesudievinę ir nenukryžiuosim

Sodai žydi kaip išprotėję. Kaštonų žvakės stiebiasi tik…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas