Gargždiškės šiuolaikinėje fotografijoje – tautiškumo dvelksmas

Gargždiškės šiuolaikinėje fotografijoje – tautiškumo dvelksmas

Kovo 12 d. paroda „Mada tautiškai“ atkeliaus ir į Švėkšnos tradicinių amatų centrą. Kovo 11-ajai skirtame renginyje parodos autorė D. Ambroževičiūtė lankytojams plačiau papasakos apie parodos idėjos įgyvendinimą.

 

Dominyka Ambroževičiūtė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė, domėtis fotografija pradėjo būdama dešimtmetė. Dabar jos kūrybinės patirties bagaže – net dvi autorinės parodos. Antroji – „Mada tautiškai“ per modernios fotografijos prizmę skatina įžvelgti mūsų šalies tautinių kostiumų išskirtinumą.

„Parodą sukūriau dar 2017-aisiais – Tautinio kostiumo metais. Manau, kad tautinis kostiumas – neatsiejamas tautos ir valstybės simbolis. Mano fotografijos kūriniai aktualūs ir šiemet minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“, – motyvus dėstė D. Ambroževičiūtė.

Parodoje „Mada tautiškai“ yra naudojami Klaipėdos ir Žemaitijos krašto tautiniai kostiumai. Fotografijų autorė „Bangai“ pasakojo, kad eksponatai parengti per rekordiškai trumpą laiką – 2 valandas.

Gargždiškės paroda „Mada tautiškai“ jau eksponuota Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, o kovo pradžioje ir „Lijo“ restorane. „Žvelgdama į abiturientės nuotraukas įžvelgiau istoriją, nuotaiką, o ne tik epizodą. Įamžinti modeliai, vilkintys Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinius kostiumus, atspindėjo gyvenimo būdo principus: merginos turi būti kuklios, tvarkingos, skoningai apsirengusios. Aprangos detalių spalvos, raštai tarsi susiliejo su kostiumus demonstruojančių merginų žvilgsniu: vienų jis svajingas, bėgantis į tolį, o kitų jau prislėgtas liūdesio, nusivylimo. Manau, kad ne atsitiktinai nuotraukose išryškintos rankos – tai, galima interpretuoti, aliuzija į darbštumą, norėjimą ir galėjimą suteikti pagalbą, gebėjimą kurti...“ – parodos įžvalgomis su „Banga“ dalijosi „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, informacijos sklaidos klubo vadovė Zofija Vaitkuvienė.

Paroda žavėjo ir jaunosios kartos atstovus. Štai gargždiškei Živilei Gudauskei labiausiai patiko, kaip fotografijose šiuolaikiškumas persipynė su senoviniais elementais ir tapo meno kūriniu. „Dominyka šauniai dirba, tobulėja, jos darbai verti aplodismentų ir ne vieną fotografiją mielai kabinčiau namie ant sienos“, – pagyrų negailėjo mergina. Jai antrino ir gimnazistė Gabija Gagilaitė. „Mada tautiškai“ tiesiog atėmė žadą ir leido pasigrožėti mūsų, lietuvių, tradicijomis. Tai tikrai puiki tema švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“, – pastebėjo Gabija.

Aistė NOREIKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kam apsimoka nedirbti?

Tik įsibėgėjus kovui sunkiai besiverčiantys rajono gyventojai šiemet pirmą kartą sulaukė nemokamų maisto paketų. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas