Gargždų ekskursantai: mieste reikia barono Renės gatvės

Beveik dviejų valandų ekskursija Kvietinių gatve ekskursantams neprailgo, jie nuoširdžiai dėkojo gidei Monikai už įdomų pasakojimą.

Sekmadienio popietę keliasdešimt gargždiškių paskyrė savo pomėgiui: pažinčiai su Gargždų istorijos dalimi – Kvietinių gatve. Ekskursijos iniciatorė gargždiškė gidė Monika Vasylienė miesto praeities ir dabarties takais miestiečius bei visus besidominčius vedžioja jau nebe pirmąjį kartą.

Ekskursiją ties miesto fontanu pradėjusi M. Vasylienė žingsnis po žingsnio iki senojo parko įvairiapusiškai atskleidė Kvietinių gatvės aspektus. Kaip ši gatvė augant Gargždams keitėsi, kokia jos reikšmė miesto ekonominiame, kultūriniame, visuomeniniame gyvenime, gidė iliustravo ir istoriniais faktais, ir miestiečių prisiminimais, ir įžymių žmonių viešnagių įspūdžiais, ir fotografijomis. Įdomių detalių apie minėtą gatvę Nepriklausomybės bei pokario laikotarpiu, pastatų paskirtį ir jos gyventojus pateikė aktyvus ekskursijos dalyvis, gargždiškis Vaclovas Grigalauskas. Būtent jis ekskursijos metu iškėlė subrandintą mintį, kad Kvietinių gatvė būtų pervardinta į baronų Renių, valdžiusių Gargždų ir Anieliškės dvarus, gatvę. Anot Vaclovo, būtent Renių giminės dvarininkai padarė didžiausią įtaką miesto vystymuisi, o dvaras buvo šviesuomenės ir kultūros židinys. „Būtina labiau įprasminti mieste pagarbą baronų Renių nuopelnams, o tai suteikiame gatvėms visokių žiburių, žolynų ir kt. pavadinimus, kurie iš tikrųjų nieko nereiškia ir neatspindi miesto“, – įsitikinęs V. Grigalauskas. Kai kurie kiti ekskursantai, įsitraukę į diskusiją, paabejojo dėl biurokratizmo ir išlaidų pervardinant jau esamas gatves, tad siūlė Renių garbei pavadinti kokią nors naują miesto gatvę.

„Dėl tokios iniciatyvos reikia raštu kreiptis į rajono Savivaldybę“, – konkrečiai patarė kažkuris ekskursijos dalyvis, tačiau nežinia, ar bus toks iniciatorius.

– Man labai smagu, kad ekskursijose žmonės, gaudami naujų žinių tam tikra tema, vėliau nenustoja domėtis plačiau, dažniausiai būtent ekskursija yra akstinas platesniems pamąstymams ar net diskusijoms. Tai vertinu kaip labai pozityvų rezultatą, kai žmonės dar kartą sugrįžta į kitas ekskursijas, turiu ekskursantų „senbuvių“ būrelį – jais labai didžiuojuosi“, – kalbėjo ne vieną tematinę ekskursiją apie Gargždus rengianti M. Vasylienė.

Vita VITAITĖ

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Didesnės ES išmokos žemdirbiams mažins atotrūkį
A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook