Gargždų ligoninėje – naujas LOR gydytojas

Gargždų ligoninės LOR gydytojų pajėgas papildė V. Junčys, dirbantis ir Klaipėdos respublikinėje ligoninėje.

Gargždų ligoninės kolektyvą papildė atvažiuojantis ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas Vytautas Junčys. Šią savaitę pirmąją dieną dirbęs gydytojas sakė buvęs maloniai nustebęs, kad Gargždų ligoninė turi tokią kokybišką pirminės diagnostikos techniką.

Jaunas, bet patyręs

V. Junčys baigė Kauno sveikatos mokslų universitetą, praktiką atliko Kauno klinikose. Rezidentūros studijos truko trejus metus. „Rezidentūra buvo labai intensyvi, todėl įgijome pakankamai praktikos, pasitikėjimo savimi. Jau metus dirbu Klaipėdos respublikinėje ligoninėje: operuoju, dirbu stacionare ir konsultuoju“, – informavo LOR gydytojas. Paklaustas, ar nebuvo pagundos važiuoti užsienin, kur gydytojų atlyginimai žymiai didesni, atsakė: „Pagunda yra, visada renkamės, kur geriau. Tačiau lietuvio širdis bet kuriuo atveju trauks Lietuvon. Jei pavyksta bent dalį savo prioritetų patenkinti Lietuvoje, tai bet kuris stengsis čia likti.“

Nors ir jaunas, tačiau jau daug patirties sukaupęs gydytojas, trečiadienį pirmą darbo dieną dirbęs Gargždų ligoninėje, sakė besijaučiantis puikiai: visa aparatūra pažįstama, technika gana aukšto lygio. „Klaipėdos rajono gyventojai tikrai gali nesiveržti į Klaipėdą, pirminei diagnostikai čia visko užtenka. Nebent reikėtų endoskopinio tyrimo, tačiau tai reti atvejai“, – pastebėjo pašnekovas.

Anginų pikas

Anot LOR gydytojo V. Junčio, virusų sezonas jau baigėsi, šiuo metu yra juntamas šioks toks pacientų atoslūgis, yra pereinamasis laikotarpis. Įvairūs nosies užgulimai dėl alerginių reakcijų, sukeltų įvairių augalų žydėjimo, taip pat daugeliu atveju jau praeitis. Šiemet žydėjimas kaip niekad daug žmonių sukėlė ne tik teigiamus pojūčius.

„Esant staigiems orų pokyčiams, dabar – anginų pikas. Randasi pūlingi procesai, tokie kaip tonziliniai abscesai. Abscesas susiformuoja tarp anginos ir nišos, kur ji tvirtinasi. Skyriuje dėl to negaluojančių pacientų šiuo metu turime tris, o anksčiau būdavo po vieną per savaitę. Anginai lemiamos reikšmės turi staigūs temperatūrų pokyčiai“, – teigė gydytojas V. Junčys.

Pasak jo, prasidėjusį maudynių sezoną kartais apkartina ausų ligos. „Svarbiausia išmesti ausų krapštukus, jie turėtų būti uždrausti. Pati siera formuojasi ne ant būgnelio, o ant landos, tačiau mes patys ją nustumiame gilyn ir tokiu būdu krapštuku suformuojame kamštį. Žmonės dėl to kreipiasi labai dažnai. Kai šis kamštis sušlampa, žmogui atsiranda diskomfortas, sutrinka klausa“, – kalbėjo LOR gydytojas V. Junčys. Pasak jo, būtent šilta, drėgna terpė yra ypatingai mėgstama bakterijų, kamštis lemia išorinės ausies uždegimą“, – aiškino jis. Pašnekovas akcentavo, jog ausį krapštyti pakanka tiek, kiek pavyksta pirštu. Tačiau jo praktikoje jau yra pasitaikę įvairių atvejų. Būna, kad žmonės ausis ir raktais krapšto, ar akinių kojele, kuri nulūžo. Dėl to prisidaro daug bėdos. Pasitaiko, kai ir česnaką, ar jeronimo lapus deda, o po to nebeištraukia. Nereikėtų aklai vadovautis liaudies išmintimi.


KOMENTARAS

  • Gargždų ligoninės vyr. gydytoja Virgina RUŠKIENĖ: „Iš Gargždų ligoninės išėjo LOR gydytoja Ingrida Anužytė. Dėl to ieškojome LOR gydytojams pastiprinimo, labai džiaugiamės, kad prie mūsų komandos prisijungė jaunas profesionalas V. Junčys. Dabar turime 4 LOR gydytojus: V. Junčį, Vilma Jonikienę, Modestą Maslovą ir greitai iš vaiko priežiūros atostogų grįšiančią Ingą Katutienę. Mielai dar priimtume vieną dermatologą ir neurologą, yra trūkumas šių gydytojų.“

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių