Gargžduose verslumo HUB‘e rungiamasi dėl 500 Eur prizo

Gargžduose verslumo HUB‘e rungiamasi dėl 500 Eur prizo

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje gruodžio 5- 8 d.veikia verslumo HUB‘as. Iš pažiūros įprasta bibliotekos salė šiuo metu veikia kaip bendradarbystės erdvė (HUB‘as), kurioje verslumo kompetencijas gilina ir iniciatyvas kuria daugiau nei 40 Gargždų moksleivių.

Per pirmąsias 2 mokymų dienas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleiviai sukūrė 9 iniciatyvas. Dalis jų- bendruomeninės, dalis - verslumo. Šalia įprastų laisvalaikio ir užimtumo problemų moksleiviai taip pat atkreipė dėmesį į senjorus, kuriuos norėtų mokyti informacinio raštingumo ir naudotis išmaniaisiais telefonais tam, kad išlaikytų glaudesnį ryšį su artimaisiais. Kita HUB‘e gimusi iniciatyva – profesionalūs nebenaudojamų daiktų fotografai. Socialiniuose tinkluose ypač išpopuliarėjo prekių, nebenaudojamų daiktų pardavimo, mainų ir dovanojimo grupės. Tačiau nebereikalingus daiktus ne visuomet lengva parduoti ar padovanoti todėl, kad jų savininkai nemoka tinkamai jų nufotografuoti ar perteikti reikiamų aprašymų. Taip pat ne visuomet turi laiko skelbti ir administruoti savo skelbimus daugelyje platformų. Tuo pasirūpinti žada mobili moksleivių komanda, kuri ne tik nufotografuos, bet ir pasiūlys pačių inovatyviausių būdų reklamuoti nebenorimus daiktus. Jauniems žmonėms taip pat rūpi ir psichologinis saugumas.

Ko gero sunkiausiai įgyvendinama, bet ypač reikalinga iniciatyva – mobili aplikacija, kuri būtų skirta savimi nepasitikintiems žmonėms. Kol kas tai tik idėja ir jos išpildymui minčių pritrūko. Galbūt šios idėjos pristatymą išgirsime finaliniame „Užaugink iniciatyvą“ renginyje gruodžio 8 d.

Jauni žmonės kūrė ne tik bendruomenines bet ir verslumo iniciatyvas. Tarp tokių išsiskyrė „Saldūs kebabai“, prieskoniai arbatos maišelyje ir magnetiniai laidukai.

Jei norite plačiau išgirsti, patys pasiūlyti, o galbūt net investuoti į jaunų žmonių idėjas, kviečiame Jus apsilankyti finaliniame „Užaugink iniciatyvą“ renginyje gruodžio 8 d. 16. val. Renginys vyks verslumo HUB‘e, Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje, II aukšte.

Renginio metu apdovanosime vieną iniciatyvą, kuri gaus 500 Eur savo idėjai įgyvendinti.

Projektą „Užaugink iniciatyvą“ organizuoja VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija.

Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Jaučiam vietoj „jamam“

Tviskančios parduotuvių vitrinos vilioja atverti pinigines dovanoms. Paskutinį lapkričio savaitgalį prekybos ir pramogų sostine tituluojamame „Akropolyje“ vykusi akcija „Jamam“ sutraukė…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar patinka tatuiruotės?