2018 Birželio 22
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 30 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Geriausi yra vakarai

Permaininga vasara pabiro įvairiausiais renginiais įvairiausiose rajono vietovėse. Pasikartosiu sakydama, kad būtų šiukštu kam nors virkauti, jog kultūrinis gyvenimas rajone merdi.

Taip manyti gali tik tie, kurie patys seniai bėra iškėlę koją iš namų ir gyvena tik nostalgiškais prisiminimais. Kaip ir viena feisbuko komentatorė, tebedūsaujanti esą Gargžduose nebėra normalių Joninių – o kokios būdavę geros Minijos slėnyje! Stebina toks atkaklus žmonių užsispyrimas nematyti, nesuvokti ir neįvertinti to, kas keičiasi.

Keičiasi gi ir švenčių turinys, ir švenčių forma. Jų rengėjai dažnai verčiasi per galvas, kad tik įtiktų išpaikintam renginiais žiūrovui. Nežinau, kaip turi pasijusti Joninių organizatoriai Gargžduose išgirdę, jog vėl kažkam kažko pritrūko. O juk šventė miesto bendruomenės ir Kultūros centro dėka iš tiesų uoliai ir sėkmingai gaivinama: pavakare – senosios tradicijos ant Kalniškės piliakalnio, vakare – smagus pasibuvimas su saviškiais muzikantais Gargždų parke. Tai ko dar trūksta? Užsispyrusiai vis tiek mekename, esą turi būti Minijos slėnyje, o ten tai jau būtų tikrosios Joninės?.. Tik gal vertėtų atsiminti, kad bet kokia šventė turi ir finansinę pusę – vieta gamtos apsuptyje masinei šventei kainuoja tikrai didesnius pinigus. Pagalvokime, o ar mes norėtume šiek tiek prie renginių biudžeto, kurį skiria Savivaldybė, prisidėti renginio kokybės gerinimui. Gal norėtume bilietukus pirkti? Tai juk tikrai ne! Nė mušte iš mūsų sąmonės neišmuši įsitikinimo, jog rajone vykstantys renginiai turi būti nemokami. Bet ar tikrai?

Tas, kas esą nemokama (iš tiesų organizatoriams viskas nemenkai kainuoja), tas ir renginių dalyvių nelabai vertinama. Argi nepastebėjote, jog kultūros centrų organizuojamos tradicinės vasaros šventės kupinos įvairiausios programos. Patys kultūros darbuotojai prisipažįsta norintys įtikti visiems poreikiams. Bet realus vaizdas koks? Įprastai pagal programą vykstančiose iš ryto sporto varžybose – tik patys sportininkai be sirgalių, kokioje nors vaikų valandoje – vis tos pačios kelios šeimos, vietos saviveiklininkų pasirodymą stebi irgi tik kuklus būrelis gerbėjų. Bet visa tai suorganizuoti kainuoja daug laiko, daug energijos ir, kaip jau minėjau, nemažai finansų. Deja, dieninės programos efektas paprastai yra mažas, tačiau viską kompensuoja vakarinis koncertas. Tik, žinoma, koncertuoti turi populiarūs ir šiuo metu „ant bangos“ esantys dainininkai ar muzikos grupės.

Štai neseniai vieną šeštadienį rajone sutapo net kelios šventės – jos vyko Jakuose, Priekulėje, Venckuose, Veiviržėnuose – pastarieji nugriebė grietinėlę – tos dienos vakarą pas juos žiūrovų buvo daugiausia. Ne veltui gi ir jų šventės šūkis buvo „Geriausi Jūsų vakarai“. Praėjusį sekmadienį Vėžaičių Oninėse priešingai kai kurių niurgzlių skepticizmui didžiulio pasisekimo sulaukė „G&G Sindikatas“.

Nebe pirmą kartą svarstome, ar rajone pagaliau kada nors bus įmanoma taip koordinuoti renginius, kad jie vieną dieną nebūtų keliose vietovėse? Tada ir žiūrovai neišsiblaškytų. Antra vertus, gal nereikėtų tų švenčių programų dirbtinai išpūsti siekiant didesnio Savivaldybės finansavimo? Jei žmonių poreikiai siejami su vakaru ir kviestinėmis grupėmis bei fejerverkais, tai gal ir nesukime galvos, kaip liaudį užimti visą dieną, o kartais švenčiant miestelio tradicinę šventę ryžtamasi net kelių dienų programai. Kai kalbiesi su seniūnais ar kultūros darbuotojais jie pritariamai linkčioja, jog tiek bendruomenių, tiek Kultūros centrų renginius reikėtų koncentruoti, betgi daug metų ta pati problema taip ir lieka tik kalbų lygmenyje.

Šį šeštadienį rajone vėl dvi šventės. Agluonėnų festivalio organizatoriai tikina, kad renginys ne tik jaunimui, bet ir įvairaus amžiaus žmonėms, o Priekulėje vyksiančiame festivalyje „Tu gali“ atsiskleis galimybės tiems, kuriems prie širdies sveikas gyvenimo būdas. Abiejų švenčių organizatoriai tikisi mūsų dėmesio. Tai ką pasirinksime?..

Vilija BUTKUVIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ne kokie reikaliukai

Prasidėjęs uogienių virimo sezonas, rūpestis dėl paukščių antplūdžių, kurie akimirksniu nulesa uogas, ko gero šiuo metu yra žymiai didesnis nei…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau maudėtės jūroje?