2019 Rugpjūčio 25
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Geriems darbams laiko yra

Daugelio iš mūsų dienos pilnos darbų, rūpesčių, išbandymų, bėgimo, kartais ir ašarą tenka nubraukti.

Ir štai šiuo niūriu metu gavau siuntinį iš sesės Birutės su adventiniam laikotarpiui skirtomis dovanėlėmis, sudėtomis su didžiausia meile, ir širdį paliečiančiomis mintimis, kurios mane taip įkvėpė, kad norėčiau pasidžiaugti su Jumis. Sesė šiuo metu gyvena Švedijoje, bet žinau, kad nesupyks, nes kaip ir aš myli gimtą miestą ir Lietuvą. Be to, tai ji išmokė mane dalintis. Tad ir dalinuosi: „Pagaliau atėjo laukimo metas. Laukimo nuostabios šventų Kūčių ir Kalėdų šventės, nušviestos žvakių šviesa, kvepiančios mandarinais ir cinamonu, palaimintos artimųjų šypsenomis ir bendryste.

Šios puikios metų šventės laukimas yra ne mažiau žavingas ir prasmingas nei pati šventė. Tai laikas, kada vėl trumpam gali grįžti į vaikystę, kad ir netobulą, tačiau vis tiek labai brangią. Galbūt todėl, kad ten jau niekad negrįši. Tai laikas patekti ir vėl į stebuklingą Anderseno pasakų pasaulį, kur gražiausiais atspalviais atskleidžiami gamtos stebuklai ir kur išradingiausiais būdais atveriama slėpininga ir tikrai ne visada tobula žmogaus prigimtis. Tada vėl ir vėl kyla retorinis klausimas, skirtas šios pasakos vaikams ir suaugusiesiems.

Laukimo laikas taip pat nukelia į magišką Dikenso pasaulį, kuomet kartu su šykštuoliu Skrudžu leidiesi į laiko kelionę atgal. Ir klausi savęs tada, ar deramai vykdei krikščionio pareigas? Ar nepamiršai, ką reiškia meilė, ištikimybė, užuojauta, pareiga, džiaugsmas ir visos kitos bendražmogiškos savybės, darančios laimingus mus ir aplinkinius?

Tai laikas pagalvoti ir apie tris paskutinius gerus praeinančių metų darbus, kuriuos dar gali atlikti. Nors jau daug nuveikta ir padaryta, tačiau tie trys paskutiniai būna kažkokie ypatingi. Nežinau, kodėl trys. Gal todėl, kad tas skaičius turi mūsų tautosakoje ypatingą reikšmę ir yra kažkur mumyse jau iš vaikystės pasakų nugulęs.

Na, gal ne taip ir svarbu, kiek, tačiau gražūs paskutiniai metų poelgiai ir mintys daro švenčių laukimą prasmingesnį ir pripildo širdį Šventų Kalėdų džiaugsmo.“

Ir dar noriu pridėti nuo savęs. Tai laikas, kai iš įvairių pasaulio kampelių sugrįš mūsų brangūs artimieji. Tolimiausioje širdies kertelėje kirba tikėjimas, kad kažkada didžioji emigrantų dalis sugrįš į Tėvynę visam laikui. Dar ne šiais metais, bet tikrai sugrįš. Svajokim ir stenkimės dėl to visi.

Su viltimi, meile, šypsena ir pagarba

Danguolė VENCKUVIENĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasirinkimai

Šiandien „Bangoje“ pasakojame istoriją apie priekuliškio žandaro Emilio Josuttis šeimos likimą. Po daugiau nei septyniasdešimties metų savo buvusių namų Priekulėje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar Rugsėjo 1- oji Jums yra naujos išlaidos?