Girininkiškiui savanorystė atvėrė naujas galimybes

Girininkiškiui savanorystė atvėrė naujas galimybes

Baigęs mokyklą, neapsisprendęs, kur stoti ar tiesiog savęs dar neatrandantis jaunuolis retai pagalvoja apie savanorystę. Net išgirdus tokį pasiūlymą dažnai iškyla klausimas, kodėl turėtų savo brangų laiką skirti savanoriškai veiklai. Tačiau aktyvus girininkiškis Tomas Baužys – puikus pavyzdys, įrodantis, kad savanorystė – tai ne tik visuomeninė veikla. Tai – būdas tobulėti, įgyti naujų žinių, profesinės patirties bei lengviau rasti darbą.

Gargždų atviras centras – lyg namai

– Papasakok, prie kokių projektų prisidedi, kur savanoriauji?

– Iki šiol esu dalyvavęs dviejuose projektuose, savanoriauju „Vilties bėgime“. Šiais metais prisidėjau prie eismo srautų reguliavimo bėgimo metu.

Projekte „Atrask save“ savanoriavau Gargždų atvirame jaunimo centre, šią veiklą tęsiu pasirašęs sutartį tiesiogiai su centru. Čia stengiuosi prisidėti visokeriopai, kiek leidžia galimybės ir laikas. Taip pat šiemet Gargžduose organizavau Gatvės muzikos dieną.

– Kokias galimybes, perspektyvas atvėrė Gargždų atviras jaunimo centras?

– Iki šiol galvojau, jog sieja tik savanorystė, tačiau pamąstęs daugiau supratau, jog tai tapo mano trečiaisiais namais (po tikrų namų ir po darbo). Tai vieta, kur gali ateiti ir tiesiog atsipalaiduoti, pabendrauti, pasidalinti idėjomis.

Manau, jei nebūčiau savanoriavęs šioje erdvėje, dabar nebūčiau Apskritojo stalo valdybos narys, neturėčiau savo organizacijos ir kažin ar vykdyčiau renginių organizavimo veiklą. Tikiu, kad pačiam tikrai norint veikla Atvirame jaunimo centre gali tapti ne tik linksmybėmis, bet net ir potencialia darbo vieta arba vieta savo įgūdžiams tobulinti.

Skatina veikti ir tobulėti

– Kuo tave patraukė savanorystė, kaip ją apibrėžtum?

– Tai naujų galimybių niša. Naujos pažintys, naujos iniciatyvos. Savanorystė leidžia atrasti tikrąjį save, savo pašaukimą, veiklas, kurios teikia malonumą.

– Kaip savanoriška veikla ugdo jauną žmogų?

– Savanoriška veikla man padėjo pagilinti kai kurias kompetencijas ir įgyti naujų. Mano nuomone, jauną žmogų savanorystė skatina veikti, kurti, tobulėti, prisiimti atsakomybes už savo veiksmus. Perleidžiant dalį atsakomybių jaunuoliui parodoma, jog juo pasitikima, o nuolatiniai paskatinimai, darbo įvertinimas motyvuoja daryti vis daugiau ir daugiau.

– Kokios idėjos dabar kirba tavo galvoje?

– Artimiausiu metu norėčiau surengti instrumentinės muzikos vakarą atviroje iniciatyvoms kavinėje „Rūta. Saldainiai ir kava“. Taip pat norėtųsi suorganizuoti kasmetinį festivalį, kuris truktų kelias dienas ir apimtų ne tik Gargždus, rajoną, bet ir visą apskritį. Idėjų ir minčių galvoje daug.

Elena BRIDIKYTĖ

Asmeninio archyvo nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesame linkstanti smilga

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar leisite vaikus į vasaros stovyklas?