Į globos grupės vaikų širdis – su meile

Į globos grupės vaikų širdis – su meile

Konferencijos „Vaiko gerovė bendruomeniniuose namuose: aktualijos ir sprendimai“ dalyviai.

 

Lapiuose susirinkę šalies vaikų globos namų atstovai ir svečiai konferencijoje aptarė vaiko gerovę bendruomeniniuose namuose – aktualijas ir sprendimus, sužinojo apie socialinės globos pertvarką Klaipėdos rajone. Savo iššūkiais ir problemomis dalijosi ne tik Lapių bendruomeninių vaikų namų specialistai. Su vaikais ir konferencijos dalyviais susitiko Seimo narys Robertas Šarknickas. Tą vakarą su globos grupės vaikais jis skuto bulves, kalbėjosi ir kartu vakarieniavo.

Reikia pasiaukojimo

Lapių pagrindinės mokyklos struktūriniame padalinyje vaikų globos grupėje jau 10 metų teikiama socialinės globos paslauga be tėvų globos likusiems vaikams. Šios sukakties proga trečiadienį vyko konferencija „Vaiko gerovė bendruomeniniuose namuose: aktualijos ir sprendimai“. Pranešimą apie socialinės globos pertvarkos procesą Klaipėdos rajone skaitė rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, apie globotinių gyvenimo pokyčius įgyvendinant vaikų globos reformą – Lapių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas socialiniams reikalams Algirdas Skuodas, savo patirtimi dalijosi kiti šios komandos specialistai ir svečiai. „Dirbti globos grupėje reikia pasiaukojimo. Dirbdami su vaikais esame savanoriai“, – akcentavo pranešėjai.

„Mes neturėjome globos namų – mes kūrėme“, – ištarė Lapių pagrindinės mokyklos ir globos grupės direktorė Vilija Lukauskienė, ne kartą konferencijoje pavadinta antrąja mama. Vengianti pasakoti savo vaikų istorijas, šį kartą pažadėjo būti atvira. Čia patenka vaikai ne tik iš socialinės rizikos šeimų.

Išgelbėti pavyksta ne visus

„Tai vaikai, gimę mūsų širdyse“, – konferencijoje kalbėjo direktorė.

Ji džiaugėsi, kad buvo pasitikėta mergaite, kurią ruošėsi vežti į socializacijos centrą. Ir ji išgelbėta – sėkmingai ištekėjo. Tačiau du vaikai atsidūrė ten.

Globėjų grąžinti vaikai grįžta nuleistomis galvomis. Dygliuoti. Reikia kurti angelus... V. Lukauskienė pasakojo, jog 4 metus pati globojo berniuką, kurio atsisakė globėjai. Tačiau ne viskas klojosi kaip sviestu patepta. Paauglys jau turėjo susiformavusį charakterį, siekė neapriboto gyvenimo.

Visokių situacijų pasitaiko globos namuose, kaip ir šeimose. „Srėbti tenka daug, – šyptelėjo V. Lukauskienė. – Iš širdies darau dėl vaikų. Labai svarbu komanda, kurią sukūrėme.“ Ji akcentavo, koks svarbus santykiuose su vaikais nuoširdumas, kuris išreiškiamas, kad ir apkabinimu.

Konferencijoje skaudžia patirtimi dalijosi VšĮ „Mano Gargždai“ direktorius Vytautas Kundrotas, nuo gimimo augęs vaikų globos namuose.

Paguosti vaikų: viskas įmanoma

„Kodėl tokių namų kaip Lapiuose nebuvo, kai aš gyvenau Obelių vaikų namuose? – retoriškai apgailestavo konferencijoje dalyvavęs Seimo narys R. Šarknickas. – Tikiu tuo, ką darote, supratau, jog čia dirba nuostabus kolektyvas. Mokytojui reikia jausti vaiką.“

Gimęs Kaune, bet mamos nemyluotas, nuo kūdikystės keliavęs per vaikų namus, kol užaugo, R. Šarknickas – aktorius, režisierius, mokytojas, dabar – parlamentaras, pirmuosius savo 18 metų vadino kariuomene. Jis grįžta į globos namus ir dabar – prigimties kodas verčia kalbėti apie jausmus. Jo pavyzdys – paguoda atsidūrusiems globos namuose, kad įmanoma sukurti gražų gyvenimą. Vaikams neveža materialių dovanų – tik savo istorijas, meilę ir apkabinimus.

Pasak svečio, Lietuvoje vaikų namai ilgai nebus uždaryti: reikia išugdyti sąmoningumą, kad tėvai nemėtytų savo vaikų.

R. Šarknickas pasakojo aplankantis Airijos, Londono lietuvius. „Vyks referendumas dėl dvigubos pilietybės. Reikia balsuoti, nes tai svarbu mišrioms šeimoms išsaugant lietuvybę“, – teigė jis.

Virginija LAPIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?