Iniciatyvos

Miestui dovanotas suoliukas – grožio salelė


Elegantiškas suoliukas su atkaltę puošiančia metalo rože – tai Klaipėdos rajono veiklių moterų sambūrio dovana Gargždams, švenčiantiems 760-ąjį gimtadienį. Suoliukas, simbolizuojantis draugystę, bendrystės džiaugsmą, įkurdintas Klaipėdos gatvėje prie tako, vedančio nuo autobuso stotelės knygyno link. Ketvirtadienio pavakarę skambant akordeono melodijoms ir poetiniam žodžiui gargždiškių būrelis pasidžiaugė dar viena neeiline Veiklių moterų sambūrio iniciatyva.


Praeiviai pamėgo iš karto


Suoliuko dovanojimo ceremonijoje dalyvavęs Gargždų bendruomenės narys, labdaros ir paramos fondo „Ateities banga“ pirmininkas Vytautas Čeledinas akcentavo, kad tokia prasminga dovana – tikrai maloni staigmena miesto visuomenei. „Šis suoliukas – galbūt pirmoji kregždė gražinant dar vieną miesto kampelį. Jis pastatytas po klevu – tarsi sąsaja su Romualdo Granausko apysaka „Gyvenimas po klevu“, – kalbėjo V. Čeledinas.


Veiklių moterų sambūrio pirmininkė Genovaitė Sinskienė itin padėkojo Gargždų seniūnijos darbuotojai Violetai Gedgaudienei bei rajono Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjui Gyčiui Kasperavičiui už nuoširdžią pagalbą parenkant vietą suoliukui. Ne iš karto buvo apsispręsta, kur jis stovės, ieškota tinkamiausios erdvės, kurioje suoliukas atsiskleistų ir kaip puošybos elementas, ir tuo pačiu būtų funkcionalus.


Knygyno, kurio kaimynystėje įkurdintas suoliukas, darbuotojos patvirtino, kad nuo pirmadienio, kai suoliukas tik buvo pastatytas, jį iš karto pamėgo praeiviai. „Mes norėjome paskaityti, kas užrašyta vardinėje suoliuko lentelėje, bet niekaip neištaikėme momento, kad suoliukas būtų laisvas“, – kelių dienų pastebėjimais dalijosi kaimynės.


Paslaptinga metalo rožė


Veiklių moterų sambūrio narės suoliuko formą rinko iš kelių metalo dirbinių menininko Lino Leščiausko pasiūlytų variantų. Jo vaizduote pasikliovusios sambūrio narės patikėjo jam sukurti suoliuko viziją.


Suoliukas – elegantiškas, apipintas grakščiomis metalo gijomis, kuriose atsiskleidžia simbolinės rožės prasmė. Sambūrio narės priminė padavimą, kuris byloja, kad gražiausia pasaulio moteris Lakšmi gimė prasiskleidusiame rožės žiede. Visatos sutvėrėjas Višnu, pabučiavęs merginą, ją prižadino, ir ji tapo jo žmona. Nuo šios akimirkos Lakšmi buvo paskelbta grožio deive, o rožė – dieviškosios paslapties, kurią ji saugo aštriais spygliais, simboliu.


„Gargždų moterys, kurios nori būti gražios, mylimos, paslaptingos, palietusios suoliuko rožę tokios ir taps. Kuo rožė bus labiau nugludinta, tuo labiau viskas, ko norėta gero, išsipildys“, – šypsodamasi kalbėjo Veiklių moterų sambūrio narė Vida Galinskienė.


Puošmeną reikia saugoti


Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė suoliuko atidengimo šventėje sužavėjo skaitydama Giedrės Rein eilėraščius apie moters sielos gelmes. Smagiomis melodijomis pradžiugino Gargždų muzikos mokyklos akordeonistė, tarptautinių konkursų laureatė Romena Lengvinaitė.


Rožine drobe ir rožiniais kaspinais, simbolizuojančiais viltį, papuoštą suoliuką sambūrio narės atidengė visų susirinkusiųjų apžiūrai. Dovanoto miestui suoliuko vertė – 3 500 litų. Tikimasi, kad meniškas suoliukas gargždiškių bus saugomas, kad jo nesubjauros niekdarių rankos.


Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių