Iš olimpiados parsivežė svajonę

Mūsų kaimyninio rajono Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko trečioji lietuvių kalbos komandinė olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti. Renginyje dalyvavo septyniolikos mokyklų komandos, o tarp jų – Endriejavo pagrindinė mokykla ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija.

Prieš prasidedant olimpiadai, kalbėjo daug svečių: Klaipėdos universiteto dėstytojai, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė ir kalbininko A. Ašmanto sūnus, profesorius, habilituotas daktaras Leonas Vaidotas Ašmantas. Visi kalbėjusieji džiaugėsi dalyvių gausa, linkėjo gražių, naujų įspūdžių ir potyrių, sėkmės, gerų rezultatų ir... pergalės. Dalyviai buvo linksmi, atidžiai klausėsi palinkėjimų ir susižavėję stebėjo šeimininkų gimnazijos mokinių paruoštus pasirodymus.

Atlikdami užduotis varžėmės dviejose grupėse: gimnazijų I–II klasių ir III–IV klasių komandos. Klausimai, kaip ir dera olimpiadoje, tikrai reikalavo ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo, atidumo, o svarbiausia – greitai dirbti, mokėti pasitarti su komandos nariais ir priimti sprendimą. Smagu, kad pirmąją vietą tarp septyniolikos I–II gimnazijos klasių komandų iškovojo mūsų Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komanda, o kalbininko A. Ašmanto žymenį laimėjo Skuodo rajono Ylakių gimnazijos III–IV klasių komanda.

Mokiniams buvo vertinga ne tik parodyti savo darbo rezultatą, bet ir pasiklausyti įdomios paskaitos apie Motiejų Valančių, kurią skaitė Klaipėdos universiteto dėstytoja. Visos mokyklos paruošė po trumpą programėlę, pristatančią mokyklos komandą. Daugiausia pasirodymų buvo muzikiniai, „Vaivorykštės“ gimnazijos prisistatymas išsiskyrė komandiniu pasirodymu ir filmuku.

Nors olimpiadoje dalyvauju pirmą kartą, tačiau ši patirtis man patiko, nes apsilankėme Rietavo miestelyje, pamatėme Lauryno Ivinskio gimnaziją, susipažinome su kalbininko A. Ašmanto gyvenimu ir praturtinome lietuvių kalbos žinias. Svajoju, kad kalbininko A. Ašmanto žymenį laimėtų mūsų komanda.

Marija STALMOKAITĖ

„Vaivorykštės“ Ia klasės gimnazistė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Perduokime meilę laisvei

Dvidešimt aštuntąjį kartą sek­madienį minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Gargžduose, Savivaldybės aikštėje, uždegsime žibintus laisvės garbei. Galiu jau dabar…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas