2018 Birželio 22
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 30 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Išskirtinis šansas jauniesiems dizaineriams

Ne kartą „Bangos“ puslapiuose aprašėme jaunus ir talentingus rajono jaunuosius dizainerius. Mados mėgėjai, sukluskite! Jaunimo alternatyvios mados festivalio organizatoriai „Ikra mada kilimas“ galbūt ieško būtent jūsų. Tai puiki proga vasaros atostogas gulint prie jūros išmainyti į galbūt tolimesnį gyvenimo pasirinkimą lemsiantį iššūkį.

Žinioms ir įgūdžiams – kūrybinės dirbtuvės

Festivalyje jaunieji mados kūrėjai turės progą susitikti, pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas, pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų. Renginyje laukiama jaunimo iš Lietuvos mokyklų bei studentų iš aukštųjų mokyklų. Klasės draugų bei kolegų padedami gabūs dizaineriai savo sukurtas kostiumų kolekcijas pristatys Palangos bendruomenei bei miesto svečiams rugsėjo 9 dieną. Profesionali komisija atrinks 3 geriausias kolekcijas, o pirmosios vietos lauks ypatingas prizas.

Prieš kolekcijų pristatymą atvykę svečiai ir vietinis jaunimas turės progą dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei pasiklausyti paskaitų. Laukiami lektoriai – Asta Labžentytė (dizainerė, VDA dėstytoja), Monika Olbakaitė („Naked bruce“ prekinio ženklo įkūrėja) ir Patricija Pregesaitė (dizainerė).

Trumpametražių filmų konkursas

Asta Labženskytė pristatys pirmą kartą Lietuvoje rengiamą tarptautinį trumpametražių mados filmų mini konkursą-festivalį. Jo programoje bus demonstruojami kūrėjų iš įvairių Baltijos šalių darbai. Jie atspindės, kad mada yra neatsiejama meno ir kultūros dalis. O amžius kūryboje – ne rodiklis. Štai P. Pregesaitė, šiais metais baigusi 12 klasių, dar būdama moksleive pristatė savo kolekciją festivalyje „Mados infekcija“. Ji pasidalins savo patirtimi ir įkvėps jaunuosius dizainerius siekti savo svajonių. M. Olbakaitė, sėkmingai sukūrusi ir išpopuliarinusi unikalaus dizaino tampres ir drabužius, papasakos savo sėkmės istoriją ir dalins patarimus, kaip išlikti originaliems.

Snausti laiko nėra

Šiais metais norima atrinkti pačias alternatyviausias ir įspūdingiausias kolekcijas, todėl organizatoriai skelbia atrankos konkursą. Kūrėjų ir dalyvių amžius – 14–20 metų. Dalyvių registracija į mada besidominčius moksleivius bei meno krypties studentus subursiantį projektą jau prasidėjo ir tęsis iki birželio 20 dienos. Renginys nemokamas. Festivalis iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Kultūros ministerijos.

Aistė NOREIKAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ne kokie reikaliukai

Prasidėjęs uogienių virimo sezonas, rūpestis dėl paukščių antplūdžių, kurie akimirksniu nulesa uogas, ko gero šiuo metu yra žymiai didesnis nei…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau maudėtės jūroje?