Jaunuomenė per pandemiją neria į naujas galimybes

Antrasis visuotinis karantinas pažėrė sugrįžusius ribojimus, tačiau tai dar viena galimybė išmėginti papildomas veiklas. Gargždų atviras jaunimo centras (GAJC) tęsia nuotolines veiklas, per kurias gilinamasi į psichologiją, per žaidimus prisimenamas bendruomeniškumas. Be to, centras prisijungė ir prie socialinio tinklo „TikTok“, kuriame jų nufilmuoti įrašai jau surinko daugiau nei penkis tūkstančius reakcijų.

Suteikia visapusišką pagalbą

Kaip „Bangai“ pasakojo GAJC jaunimo darbuotoja Aleksandra Lobaškova, įstaiga irgi taikėsi prie COVID-19 pandemijos susiklosčiusios situacijos. „Nusprendėme nepasiduoti niūriai nuotaikai ir šį karantiną priėmėme kaip galimybę keisti mūsų darbo kasdienybę. Savo pavyzdžiu rodome jauniems žmonėms, kaip sunkumus galime paversti mūsų stiprybe“, – kalbėjo A. Lobaškova.

Apie galimas karantino veiklas jaunimo centras pradėjo mąstyti prieš jam prasidedant, tad sekė, kas populiaru tarp jaunuolių. „Mūsų tikslas yra sukurti saugų mikroklimatą, kuriame centro lankytojai turėtų galimybę gauti visapusišką paramą ir pagalbą. Su jaunimo darbuotojais ir centro psichologe teikiame nemokamas individualios emocinės paramos ir psichologines konsultacijas, padedame ruošti namų darbus, – minėjo GAJC darbuotoja. – Taip pat žaidžiame įvairius žaidimus, atliekame komandinius testus, organizuojame konkursus bei virtualius susitikimus, įgyvendiname nuotolinę konferenciją „Jauno žmogaus pasaulis“, ruošiamės kitų metų tarptautiniams jaunimo projektams.“

Kalbėdama apie psichologinių mokymų teikiamą naudą A. Lobaškova akcentavo, jog jaunuoliai mokosi elgtis sąmoningiau. „Jie labiau stebi savo ir aplinkinių elgesį, bando rasti atsakymus į klausimą, kodėl taip jaučiuosi, mąsto ar elgiasi, analizuoja ir reflektuoja. Suteiktos žinios gali padėti kurti ir palaikyti geresnį santykį su šalia gyvenančiais šeimos nariais, o tai aktualu šios pandemijos metu“, – pabrėžė pašnekovė. Pačios temos irgi įvairios – nuo savistabos ir savipagalbos metodikų iki to, kaip suprasti savo emocinę būseną esant saviizoliacijoje, valdyti stresą ir kt.

Prisitaiko prie tendencijų

Šį rudenį GAJC per socialinį tinklą „TikTok“ pradėjo kurti filmukus. Pasak A. Lobaškovos, idėja nebuvo spontaniška, nes tai viena iš platformų, kur jaunimas praleidžia nemažai laiko. „TikTok`as“ skatina jaunuolių kūrybiškumą – norint nufilmuoti vaizdo klipą reikia sukurti scenarijų ir jį įgyvendinti. Filmavimo procesas įtraukia jaunuolius ir skatina savarankišką aktyvumą“, – sakė jaunimo darbuotoja pridėdama, kad tai skatina jaunuolius atvykti į jaunimo centrą. Kurti vaizdo įrašus padeda tarptautiniai savanoriai iš Vokietijos ir Albanijos.

GAJC lankytoja Raminta Kuprytė dalijosi, jog centro veiklos yra smagios. „Kiekvieną savaitę yra siūlomos naujos idėjos ir būdai, kaip pralinksminti jaunimą – iššūkiai, konkursai, pokalbiai, apklausos apie įvairiausius dalykus“, – kalbėjo gargždiškė. Vasarė Gedmintaitė prisipažino, jog jei ne savanorystė, apie GAJC nebūtų nieko girdėjusi. „Čia ne tik šaunūs vadovai, bet ir domina vykdomos veiklos, per kurias plečiu akiratį“, – apibendrino mergina.

Robertas MACIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių