Kad tik dėl koloradų

Sugrįžusi šios savaitės viduryje alinanti šiluma, o dar ir pilnatis, matyt, veikia kasdienį gyvenimą, kuriame žmonės planuoja atostogas, konservuoja pirmąjį agurkų derlių ar gelbsti prisirpusias trešnes nuo įžūlių paukščių antplūdžių. Vakar anksti ryte fotografuodama miesto vaizdus girdėjau valytojų šneką, kad koloradų antplūdis bulvėse paskutinius nervus baigia ištampyti. Kaip miela žinoti, kad žmonės nervuojasi tik dėl tokių bėdų…

Dar nespėjus Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai ketvirtadienio posėdyje apšilti kojų, internetiniame Savivaldybės puslapyje operatyviai pasirodė informacija apie tai, kad posėdyje nuspręsta leisti Gargždų kultūros centrui įsigyti skulptūrą „Amber O“. Esą kol kas planuojama, kad skulptūra puoš Gargždų kultūros centro interjerą ir nebus eksponuojama miesto centrinės dalies skvere, todėl nereikės papildomai pirkti stiklo kubo, o tai leis sutaupyti apie 35 tūkst. eurų. Visa ši informacija yra įdomi tuo požiūriu, kad lieka neaišku, ar Gargždų kultūros centras tikrai savo noru prašė tos skulptūros? Ar čia ne kai kurių politikų užgaida tenkinama? Jei kultūrininkai buvo tikrieji iniciatoriai šio pirkinio, kuriam net nebuvo skelbtas konkursas, kurį net nelabai yra žinoma, kur padėti, tai gal savo įgeidžius gali pateikti ir kiti kultūros centrai? Dar nenupirktų, bet įspūdingų meno kūrinių Lietuvos rinkoje yra pakankamai. Koks skulptorius nebūtų laimingas, jei, pavyzdžiui, Priekulės kultūros centras sumanytų pateikti Tarybai prašymą stilizuotos valties pirkimui? Tai juk atspindėtų to regiono dvasią… Taigi, formuluotė „nuspręsta leisti Gargždų kultūros centrui įsigyti skulptūrą „Amber O“ sukuria precedentą, kad prašymus meno kūriniams įsigyti gali teikti ir kiti norintieji?.. O žinia, kad bus sutaupyti 35 000 eurų skulptūros negaubiant apsauginiu stiklu, mums, mokesčių mokėtojams, atsieit turėtų sukelti euforiją? Bet gi žmonės, aptarinėdami šią naujieną, tik gūžčioja pečiais, nes išviso nesuvokiama, koks gudragalvis tą skulptūrą buvo sugalvojęs kišti po stikliniu gaubtu ir ją statyti dabar tvarkomame miesto centro skvere? Garai tai, kad sveikas protas to nedaryti nugalėjo.

Kol žmonės eikvodami energiją uoliai liežuvauja apie parlamentaro P. Gražulio meilės nuotykius Palangoje, dalindamiesi net į priešiškas stovyklas, parlamentas visuomenės dėmesio netrukdomas priima išties labai svarbūs sprendimus dėl pensijų, mokesčių reformos. Ar Seimo nariams riejantis tarpusavyje skubotai priimtos reformos gali atnešti sisteminius pokyčius? Akivaizdu, kad sprendžiant skurdo ir pajamų nelygybės problemas, nebegalima pasikliauti vien tik ekonomikos augimo ar našumo didėjimu. Mokesčių sistemai Lietuvoje trūksta skaidrumo (ką moki, ką gausi ir kt.) ir teisingumo, šalyje yra didelė šešėlinė ekonomiką, tad mokesčių procentų pakeitimai, vargu, ar yra tikroji išeitis.

Berods, rožinės ateities nebeturime pagrindo tikėtis. Kodėl taip viskas blogai, o ką galime padaryti- rypuojame turguje susitikę. Į šiuos klausimus racionalius ir aiškius atsakymus ketvirtadienį pavakare išgirdo žmonės į viešąją Jono Lankučio biblioteką atėję susitikti su profesoriumi V. Radžvilu. Jis yra vienas iš „Vilniaus forumo“ kūrėjų. Tai Sąjūdžio dvasią menanti ir naująją Lietuvą kūrusi visuomeninė grupė, apjungianti įvairiausius, kol kas daugiausia kultūrinio sluoksnio atstovus – signatarus, mokslininkus, menininkus, dėstytojus, žiniasklaidos atstovus ir kviečianti talkon visus, kas gali atsisakyti egoistinių interesų vardan svarbesnių tikslų – svarbiausių Lietuvos ateities klestėjimo gairių tiesimo ir įgyvendinimo. Visuomenės sąmoningumo ugdymas, istorinės savivertės jausmo grąžinimas ir modernios stiprios respublikos kūrimas, be kitų Sąjūdžio inicijuotų ir primintinų dalykų, yra prioritetiniai „Vilniaus forumo“ uždaviniai, kuriuos viliamasi įgyvendinti su neseniai įsikūrusiu „Tautos forumu“.

Po V. Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymo gargždiškiai dar buriavosi prie kavos puodelio spręsdami filosofinį klausimą: o Gargžduose ar įmanomas „Gargždų forumas“? Ar tikrai esame pribrendę?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių