Kaziuko mugė „Naminuke“

Kaziuko mugė „Naminuke“

Savaitę iki mugės pradžios vyresniojo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose vaikai kartu su auklėtojomis kūrė įvairius darbelius. Į veiklą buvo įtraukti ir tėveliai: vakarais su vaikais meistravo, siuvo, rišo, kepė...

Ugdytiniai skubėjo į darželį nešini dirbiniais iš medžio, tekstilės, popieriaus, gamtinės medžiagos ir kitų priemonių. O koks Kaziukas be Kaziuko sausainių? Mūsų turgelyjejuos pakeitė mamyčių, močiučių kepti pyragai, meduoliai, keksiukai.

Grupės „Smalsučiai“ Kaziukas ir Kazytė (ugdytiniai Radvilė ir Geraldas) į mugę „atjoję arkliukais“, deklamavo eilėraštukus. Vaikai dainavo linksmas daineles apie Kaziuko turgų, grojo mediniais šaukštais, lazdelėmis, barškučiais, bandė kalbėti žemaitiškai, pasakyti, ką reiškia vienas ar kitas žodis. Kazytė padainavo žemaičių krašto daineles „Aš turiejau gaidį“ ir „Musė peina prisegierus“.

Po „meistrų“ ir „amatininkų“ linksmų prisistatymų – skanduočių, ketureilių, pajuokavimų – buvo paskelbtas Kaziuko mugės atidarymas. Pirko, derėjosi, mainė visi – maži ir dideli. Pirkėjai atsiskaitė centais, saldainiais ir plačia šypsena.

Vida Mockienė

Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ grupės „Smalsučiai“ vyresnioji auklėtoja


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Į sveikatą

Skausmingai išlydėta senoji alkoholio prekybos tvarka. Vienas nacionalinis dienraštis itin graudžiai apraudojo „laisvės praradimą“ įsigyjant svaigalus. Net specialų priedą su…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skiepijatės nuo gripo?