„Kietas draugas“ padeda susikurti įvaizdį ne tik priekuliškiams

G. Jaudžimas: „Mokydamasis drabužių siuvimo, sukirpimo žinojau, kad dirbsiu sau.“

Priekuliškio Gyčio Jaudžimo individuali įmonė „Kietas draugas“ pradėjo veikti šiemet. Jaunąjį verslininką, siuvantį drabužius, kuprines ir kitus aksesuarus, randa tie, kurie nori susikurti savo įvaizdį. Susikurti darbo vietą jam padėjo Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas „Atrask save“, finansuojamas Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis, ir gautas finansavimas.

Savęs ieškojimas ir atradimas

Priekulės senamiestyje gyvenamojo namo palėpėje įsirengęs siuvyklą G. Jaudžimas patenkintas. Jis prisipažino, kad uostamiesčio mokykloje mokydamasis siuvimo, drabužių sukirpimo galvojo, kad dirbs sau. „Susikūręs darbo vietą, tarnauju kitiems. Sėdžiu nuo ryto iki vidurnakčio, kai reikia atlikti užsakymus“, – šyptelėjo 25-erių metų verslininkas.

Internetinis puslapis apie įmonės „Kietas draugas“ veiklą yra Gyčio feisbuko paskyroje. Jis siuva drabužius, kuprines, rankines, siuvinėja aplikacijas bei atlieka užsakymus kitiems aksesuarams. G. Jaudžimas turi prekinį ženklą, kurį sukūrė Amsterdame gyvenanti dizainerė Greta Medelytė.

Vaikinas prisipažino galvojęs, kad siuvimas bus tik pomėgis, todėl iš pradžių įgijo interjero apipavidalintojo diplomą. Pradėjęs mokytis siuvimo, vaikinas sumanė emigruoti. Gavęs akademinių atostogų, jis išvyko į Norvegiją, kur dirbo draugai. „Dirbdamas valytoju, per mėnesį uždirbau 2–3 tūkst. eurų. Užteko būsto nuomai ir pramogoms. Tačiau man nepatiko Norvegija – jaučiau, kad tai ne mano šalis. Man mieliausia Lietuva, Priekulės kraštas, kuriame prosenelių šaknys“, – apie savo ieškojimus pasakojo Gytis.

Sugrįžęs įgijo ne tik siuvėjo, bet ir sukirpėjo-konstruktoriaus diplomą. Iš kur polinkis šiam amatui? „Matyt, iš senelio, prosenelio, kurie mėgo meistrauti“, – sakė priekuliškis.

Be tėvų paramos – nė iš vietos

G. Jaudžimas pasakojo, jog kurti verslą jam padėjo Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas „Atrask save“, finansuojamas Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis. „Norėdamas parengti projektą savo darbo vietai sukurti, lankiau jaunimui skirtus kursus, – pasakojo Gytis. – Per Darbo biržą man skyrė 15 tūkst. 600 eurų.“

Jis pridūrė, kad iš keliolikos šiuos kursus lankiusių jaunų žmonių jis vienas susikūrė darbo vietą. Gautų lėšų užteko įsigyti dvi skirtingas funkcijas atliekančias siuvamąsias mašinas, taip pat siuvinėjimo mašiną, drabužių lyginimo sistemą, fotoaparatą, kompiuterį, tris manekenus. Siuvykloje yra moderni būtiniausia įranga.

Gytis neslėpė: projektą vykdyti sudėtinga – reikėjo tėvų paramos. Palėpę virš būsto suremontavo ir siuvykla pavertė tėtis. „Be tėvų paramos neįmanoma to padaryti. Juk vos tik pasirašius projektą, reikėjo mokėti mokesčius – sveikatos draudimą, nors jokių pajamų nebuvo: siuvamosios mašinos iš Japonijos keliavo tris mėnesius“, – jaunasis priekuliškis kalbėjo apie verslo kūrimo sunkumus. Ir pridūrė, jog užkulisių niekas neatskleidžia, kol pats nepamatai. „Norvegijoje mano draugas įkūrė automobilių remonto įmonę, tai jam nereikia mokėti mokesčių, kol neuždirba 30 tūkst. per mėnesį“, – palygino pašnekovas.

Drąsina nesibaiminti išskirtinumo

Šiemet pradėjęs verslą G. Jaudžimas sulaukia įvairių užsakymų. Jo įmonė „Kietas draugas“ ragina susikurti savo įvaizdį. Gyčio pasiūtos kuprinės keliauja ne tik po Lietuvą, bet ir į Paryžių, Norvegiją. „Populiarios ant juosmens nešiojamos rankinės, aplikacijos. Prašo pasiūti užuolaidas, prijuostes bei kitus interjero aksesuarus“, – sakė Gytis.

Jis siuva ir drabužius. Gražiausios skrybėlėtos damos rinkimuose Priekulėje G. Jaudžimas, komisijos narys, buvo pasipuošęs aukso spalvos švarku, kurį pats pasisiuvo. Beveik visus drabužius jis pasisiuva, taip pat ir jaunesnei sesei. Gytis parodė skiautinių principu pasiūtą paltą, tokį patį turi ir sesė. „Vieną pristačiau į butiką uostamiestyje, kur savo drabužius siūlo šalies dizaineriai. Visi žiūri į stilingą paltą, bet neperka, nes bijo būti išskirtiniai“, – apgailestavo verslininkas.

Jis parodė suknelę, kurią pasiuvo nesimokęs, ir pateikė „Danijos“ parduotuvės dizainerių konkursui.

Gytis prisipažino, kad šią vasarą teks siūti pirmąją vestuvinę suknelę. Progines jau siuva. Beje, šią pasisiūti kainuoja nuo 35 iki 120 eurų.

Apie ateities planus priekuliškis nelinkęs kalbėti. „Gyvenu šia diena ir esu patenkintas. Aš privalau 3 metus išlaikyti įmonę“, – dėstė G. Jaudžimas. Jis džiaugėsi tėvų, giminių palaikymu.

Virginija LAPIENĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

G. Jaudžimas: „Mokydamasis drabužių siuvimo, sukirpimo žinojau, kad dirbsiu sau.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių