Klasteris – Dirvupiuose, pirmosios investicijos – Akmenėje

Po ketvirtadienį vykusio neeilinio Tarybos posėdžio į Vilnių išskubėjo rajono meras Vaclovas Dačkauskas ir Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Mat Ūkio ministerijoje verslo, savivaldos, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai pasirašė partnerystės sutartį, kuria kuriamas Medienos produktų gamybos inovacijų klasteris, kuris oficialiai įkurdintas Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, oro uosto teritorijoje.

Manoma, kad šis klasteris paskatins šalies baldų pramonės plėtrą, o bendros investicijos į klasterį galėtų siekti per 0,5 mlrd. eurų. Planuojama, kad turėtų atsirasti apie 2 500 naujų darbo vietų. Kol kas neaišku, kokią dalį investicijų medienos pramonės gigantai paliks Klaipėdos rajone.

Minėtą susitarimą pasirašė Vakarų medienos grupė, Kauno baldų gamybos bendrovė „Freda“, Kauno technologijos universitetas, Kauno kolegija, Klaipėdos ir Akmenės rajono savivaldybės. Vėliau turėtų prisijungti ir koncernas SBA.

Ketvirtadienį pirmoji investicinė sutartis buvo pasirašyta su Naująja Akmene, kur bus investuota 180 mln. eurų. Iki 2020 metų čia žadama pastatyti naują medžio drožlių gamyklą, o vėliau – ir baldų gamyklą.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?