Knygoje pasidalijusi sukrečiančia istorija nori padėti kitiems

E. Burinskaitė: „Mano istorija liūdna, sukrečianti, bet su laiminga pabaiga.“.

Į susitikimą Gargžduose, rajono Savivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, atvykusi kaunietė trenerė Erika Burinskaitė skleidė jaunatvišką žavesį. Kas galėjo nuspėti, kad šiai nuoširdžiai besišypsančiai 29-erių metų merginai buvo lemta augti alkoholiko, smurtaujančio prieš žmoną, šeimoje. Džiugios vaikystės ji neturėjo, tačiau Erikai pavyko ištrūkti iš to emocinio kalėjimo. Savo liūdną, sukrečiančią istoriją ji sudėliojo knygoje „Dukra“, kurią pristatė gargždiškiams. Autorė tiki, kad ji paskatins panašaus likimo moteris, merginas patikėti, kad viską įmanoma pakeisti.

Prarastas vaikystės džiaugsmas

Atviros paskaitos-susitikimo „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija ir pagalba“ iniciatorė Gargždų socialinių paslaugų centro Krizių centro socialinė darbuotoja Jurgita Rudgalvytė pastebėjo, jog susitikimą su knygos „Dukra“ autore E. Burinskaite teko derinti pusmetį. Ji labai užimta: susitikinėja su skaitytojais, dalyvauja televizijos laidose, renginiuose, lankosi mokyklose. Jos svarbiausias tikslas – pasidalinti savo laimės receptu, kuo plačiau paskleisti žinią, kad išeitis yra, todėl neverta kentėti ir gailėtis savęs.

Pranešėjai ir diskusijos dalyviai: (iš kairės) J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro direktorė Jurgita Cinskienė, rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, Gargždų socialinių paslaugų centro Krizių centro psichologas Dalius Kurlinkas, Jurgita Rudgalvytė, prokurorė Margarita Kiudytė-Čarienė, Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė, RPK pareigūnė Virginija Selmistraitienė, kretingiškė Marija Juškienė.Erika užaugo, kai dar nebuvo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo. Nuo vyro smurto kenčiančiai jos mamai patardavo kreiptis į teismą privačia tvarka, bet smurtaujantį tėvą geriausiu atveju būtų nubaudę pinigine bauda. Bemiegės, baimės kupinos naktys, kai pareidavo girtas tėvas, rėkaudavo, trankydavo kumščiais stalą, dažnai ir žmoną. Erika tyliai verkdavo ir klausydavosi, kas dedasi kitame kambaryje, kad spėtų laiku šokti iš lovos ir padėti mamai. Pagriebusi tėvo mobilųjį telefoną, kviesdavo policiją: „Gelbėkit mamą.“ O kartą Erika su peiliu rankoje puolė ginti tėvo smaugiamą mamą.

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „Bangos“ 3 puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių