2018 Birželio 22
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 30 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Kokiuose padebesiuose gyvenate, ponai!

Pradėsiu nuo to, kad vasarą gyvenu sodininkų bendrijoje. Prieš 17 metų išsikasdinau šulinį, kurio vandeniu naudojuosi.

Šią vasarą išgirdęs žinią apie Raseinių rajone gyventojų šuliniuose rastą žmogaus gyvybei pavojingą nuodą (arseną) suskubau pasitikrinti ir savo šulinio vandenį, bet, pasirodo, kad tai padaryti ne kiekvieno kišenei. Išsamus cheminis ir mikrobiologinis vandens patikrinimas kainuoja „tik“ 144 eurus. Kaina nereali, absurdiška, netelpanti į jokius sveiko proto rėmus. Mano įsitikinimu, tai lupikavimas žmonių sveikatos sąskaita.

Šulinio iškasimas su rentinių kaina (11 rentinių) kainavo apie 200 litų. Dirbo du vyrai tris dienas. Šulinkasio darbas fiziškai sunkus, pavojingas ir daug išmanymo reikalaujantis, o kainavo 110 litų (1 rentinys – 10 Lt). Iškasus šulinį, vandens mėginio tyrimai (galbūt ne tokie išsamūs) kainavo apie 15 litų. O dabar, eurus pavertus litais, – 500 litų. O kai kuriems politikams, ypač bankų analitikams, tebeatrodo, kad niekas nepabrango. Kokiuose padebesiuose gyvenate, ponai? Nusileiskite ant žemės, pažiūrėkite ir įsitikinkite, ar įmanoma kaime gyvenančiam pensininkui kartą per metus, kaip medikų rekomenduojama, pasitikrinti šulinio vandenį. Už tokias sumas beveik neįmanoma. Todėl ir geria žmonės vandenį, be kurio organizmas negali išgyventi nė dienos, užterštą visokiomis cheminėmis medžiagomis, o kaip parodė Raseinių pavyzdys – ir su arsenu. Vėliau stebimės, iš kur toks žmonių sergamumas, mirtingumas. O nuo savęs pridėsiu, iš kur toks mūsų valdžios atstovų abejingumas žmogaus brangiausiam turtui – sveikatai.

Amerikiečiai turi tokį šūkį: „Sveika tauta – darbinga, darbinga tauta – turtinga tauta“. O pas mus gaunasi viskas vos ne atvirkščiai. Rajonuose esančių higienos centrų darbuotojai kartą per metus galėtų apsilankyti pas gyventojus, turinčius šulinius, paimti vandens mėginius už simbolinę kainą ir patikrinti jo cheminę bei biologinę sudėtį, geranoriškai patarti, kaip prižiūrėti ir eksploatuoti šulinius, tualetus ir kt. Tai būtų neįkainojamas indėlis žmonių sveikatai, o tuo pačiu rodomas valdžios dėmesys paprastam kaimo ir ne tik kaimo žmogui. Šiam kilniam darbui atlikti ne nuodėmė būtų panaudoti ir ES lėšas.

Vietoj to dabar kažkokia licencijuota firma, prasilenkdama su sveiku protu, kelia tos paslaugos kainas į neregėtas aukštumas, turėdama tikslą kuo greičiau praturtėti. Kalbant atvirai, tai nesąžininga ir, matyt, ne už ačiū valdžios toleruojama veikla.

Todėl, ponai, nesistebėkim ir neaikčiokim, kodėl tie mūsų tautiečiai masiškai palieka savo Tėvynę ir išvyksta laimės ieškoti į kitas šalis. Kol tokie ir panašūs dalykai bus (aš tik priskirčiau prie vienos siauros mūsų gyvenimo sferos), tol mūsų tautiečiai ir toliau važiuos, kol namuose liksime vieni pensininkai su Seimo nariais.

Stanislovas TUTLYS


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ne kokie reikaliukai

Prasidėjęs uogienių virimo sezonas, rūpestis dėl paukščių antplūdžių, kurie akimirksniu nulesa uogas, ko gero šiuo metu yra žymiai didesnis nei…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau maudėtės jūroje?