Kontrabandininkams talkinusiam muitininkui – solidi bauda

Klaipėdos apygardos teismas vakar paskelbė nuosprendį 48 m. L. Č., kuris pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kont­rabandos, kai padėjo į Lietuvą įvežti 183 554 eurų vertės cigarečių krovinį. Muitinėje dirbusiam inspektoriui skirta 18 830 eurų bauda ir trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Jo bendrininkas, 44 metų Rusijos Federacijos pilietis S. B., nuteistas dėl kontrabandos, jam skirta 9 415 eurų bauda.

„Piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi padariniai daro didelę žalą valstybei. Šioje byloje piktnaudžiavimu apkaltintas valstybės tarnautojas muitinės pareigūnas, t. y. asmuo, kuriam keliami aukšti profesiniai ir etiniai reikalavimai. Savo tyčiniais, priešingais tarnybai veiksmais jis diskreditavo valstybinės institucijos pareigūno vardą, parodė nepagarbą šalies įstatymams ir sumenkino valstybinės institucijos autoritetą“, – apkaltinamąjį nuosprendį komentavo bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Savinijus Katauskas.

Teismas nustatė, kad Klaipėdos teritorinės muitinės Mobilių grupių posto inspektoriumi dirbęs L. Č., iš anksto susitaręs su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, 2016 m. rugpjūtį per Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio postą padėjo gabenti cigarečių kontrabandą. Mobilia rentgeno kontrolės sistema patikrinęs vilkiko puspriekabę jis tyčia neišsaugojo puspriekabės skenavimo rentgenografinio vaizdo nuotraukos ir muitinės Elektroninių žurnalų informacinėje sistemoje (EŽIS) neteisingai nurodė, kad neatitikimų nenustatyta.

Išvengiant muitinės kontrolės į Lietuvą buvo įvežtas 64 061 pakelis cigarečių, paženklintų Rusijos Federacijos banderolėmis. Nusikaltimas paaiškėjo, kai posto inspektoriaus veiksmais suabejoję muitinės pareigūnai, turėdami pakankamai informacijos, kad per valstybės sieną gali būti gabenama kontrabanda, ją patikrino, ir turima informacija visiškai pasitvirtino.

L. Č. savo kaltės nepripažino ir teigė, jog dėl kontrabandos sutaręs nebuvo, o jos galėjo nematyti netyčia, iš nuovargio, dirbdamas aplaidžiai ir kt. Teismas, ištyręs byloje surinktus įrodymus, šiuos teiginius kategoriškai atmetė. Tuo metu cigarečių siuntą gabenęs vilkiko vairuotojas S. B. teisme savo kaltę pripažino visiškai. Jis patvirtino, kad per Lietuvos sieną puspriekabėje įrengtose slėptuvėse nebe pirmą kartą gabeno cigaretes.

Kaltinamųjų L. Č. ir S. B. kaltė teisme įrodyta kaltinamojo S. B. prisipažinimu, taip pat liudytojų parodymais, kuriais netikėti teismas neturėjo jokio pagrindo, nes jie logiški, nuoseklūs, papildantys vieni kitus, neprieštarauja kitiems bylos duomenims bei nustatytoms faktinėms bylos aplinkybėms, juos patvirtino kita baudžiamosios bylos medžiaga.

Skirdamas bausmę sunkiu ir apysunkiu nusikaltimais kaltinamam L. Č., teismas atsižvelgė į tai, kad jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, o atsakomybę sunkina nusikalstamos veikos padarymas bendrininkų grupe. Teigiama, kad nors reali žala valstybės ekonomikai nepadaryta ir muitininkas veikė kaip padėjėjas, tačiau jo vaidmuo darant nusikaltimą buvo pakankamai reikšmingas. L. Č. nusikalstamas veikas padarė darbinės veiklos srityje, todėl, be baudos, jam skiriama ir baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas. Rusijos piliečio atsakomybę dėl padaryto sunkaus nusikaltimo apsunkino aplinkybė, jog jis padarytas bendrininkų grupe, kurioje S. B. veikė kaip vykdytojas. Tačiau teismas atsižvelgė į tai, kad jis prisipažino kaltu ir nuoširdžiai gailisi.

Teismas nusprendė, kad kontrabandos būdu gabentos cigaretės turi būti sunaikintos, o jas gabenęs vilkikas „Renault Magnum“ ir puspriekabė-šaldytuvas konfiskuoti, nes buvo panaudoti darant nusikalstamą veiką.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Klaipėdos apygardos teismo informacija


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Perduokime meilę laisvei

Dvidešimt aštuntąjį kartą sek­madienį minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Gargžduose, Savivaldybės aikštėje, uždegsime žibintus laisvės garbei. Galiu jau dabar…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas