Kretingališkiams artima savanorystė

Kretingališkiams artima savanorystė

Kretingalės pagrindinė mokykla sulaukė ypatingų svečių – savanorių iš Turkijos, Austrijos ir Armėnijos. Juos pasikviesti kilo mintis ugdymo karjerai konsultantei Aurikai Papievienei, kuri bendradarbiauja su Šiaulių Didždvario gimnazijos savanorių veiklos kuratore Sonata Dedūraite.

Savanoris Vagharshakas Avetisyanas (Armėnija) 2–4 klasių mokiniams žaismingai pristatė savo šalies kultūrą, kalbą ir papročius. Vaikinas savanoriauja logopediniame darželyje, tad bendrauti su mažaisiais jam buvo labai paprasta. Dar ne visi mokiniai gerai moka anglų kalbą, bet puikiausiai suprato daug dalykų, kuriuos pasakojo svečias. Po pristatymo Vagharshakas prisipažino, kad jį labai nustebino, jog pradinukai vis dar atsiminė jo vardą, drąsiai priėjo paspausti ranką ir padėkoti.

Svečiai Mertas Atamanas (Turkija) ir Paulas Mulleris (Austrija) pamoką vedė 8–10 klasių mokiniams. Naudodami informacines technologijas jaunuoliai išdėstė pagrindinius savanorystės principus ir paaiškino visas aplinkybes, leidžiančias užsiimti savanoriška veikla. Svarbiausia yra suprasti, kad tai veikla be jokio atlygio ir atnešanti naudos aplinkiniams. Jaunuoliai atskleidė, kas juos pačius paskatino imtis savanorystės, įvardijo net keletą priežasčių, kodėl jie pasirinko savanoriauti mūsų šalyje. Čia labai graži gamta, nuoširdūs ir tolerantiški bei svetingi žmonės. Visus šiuos atsiliepimus jie girdėjo iš kitų savanorių, anksčiau buvusių Lietuvoje.

Mūsų mokyklos aukštesniųjų klasių mokiniai mokosi pagal Lions quest SEU programą „Raktai į sėkmę“, kurioje ypač skatinama savanorystės veik­la. Paulo ir Merto pasakojimas apie savanorystės idėjas, gerus darbus buvo labai prasmingas. Visus labai nustebino, kad svečiai jau galėjo prisistatyti ir trumpai apie save papasakoti mūsų gimtąja kalba, o ištarta frazė: „Ir aš tikrai myliu Lietuvą“ sulaukė gausybės aplodismentų.

Tikiuosi, kad po nuoširdaus bendravimo su savanoriais mokiniams kils nemažai minčių ir patiems atlikti kažką gero ir naudingo aplinkiniams. Būtų puiku, kad savanorystės idėjos prigytų ir mūsų mokykloje.

Aurika PAPIEVIENĖ

Ugdymo karjerai konsultantė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kam apsimoka nedirbti?

Tik įsibėgėjus kovui sunkiai besiverčiantys rajono gyventojai šiemet pirmą kartą sulaukė nemokamų maisto paketų. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas