Kuriamas Gargždų miesto teatras

„Kiekvienas save gerbiantis miestelis, juo labiau miestas turi savo teatrą. Tad kuo prastesni Gargždai?“ – retoriškai klausia neseniai Gargždų kultūros centro renginių režisieriaus pareigas einantis Vaidas Kvedaras. Jis užsimojo sukurti Gargždų miesto teatrą, kuris taptų krašto vizitine kortele.

Amžius – nesvarbus

Diplomuotas režisierius V. Kvedaras jau dabar kviečia visus norinčius vaidinti. Amžius – nesvarbu. „Scenoje reikia tiek vaikų, tiek senolių“, – replikavo jis. Pašnekovas teigė nenorįs kuriamo Gargždų miesto teatro vadinti mėgėjų, mat ne diplomas lemia žmogaus aktorinius gebėjimus. Svarbiausia esą, kad talentingi žmonės patektų į profesionalaus vadovo rankas. „Iš neapdirbto molio galima išžiesti nuostabų puodą. Būtent taip sakydavo mano dėstytojai“, – užsiminė V. Kvedaras.

Norintieji vaidinti Gargždų miesto teatre spalio 6 d. 18 val. kviečiami susitikti su režisieriumi V. Kvedaru. Teatralų užsiėmimai vyks nemokamai.

Repeticijos vyks Gargždų kultūros centre. Kiek kartų bus renkamasi, dar neapsispręsta. Tačiau norintieji lankyti Gargždų miesto teatrą turėtų įvertinti, ar jie tikrai gebės skirti laiko šiam pomėgiui. „Tai ne kažkoks sambūrėlis, kuriame noriu – vaidinu, noriu – nevaidinu. Reikia atsakomybės. Juolab kad su Gargždų miesto teatru bus planuojamos ir gastrolės. Žinoma, jei žmogus suserga – kita situacija. Tam bus sukurta lygiavertė dublerių komanda, kuri bet kada galės pavaduoti pagrindinius aktorius. Beje, visi aktoriai vaidins vienodai. Ne veltui sakoma, jog mažų vaid­menų nebūna – yra tik save nuvertinantys aktoriai ir nenorintys vaidinti“, – mintimis dalijosi režisierius V. Kvedaras.

Daugelis yra užsiblokavę

Klaipėdos rajono gyventojai raginami kuklumą mesti į šalį ir išdrįsti atskleisti savo aktorinius gebėjimus. „Daugelis žmonių yra užsiblokavę, neparodo to, ką geba. Kokių konkrečių savybių reikėtų turėti norint vaidinti Gargždų miesto teatre, tikrai neįvardinsiu. Tačiau visi esame savaip unikalūs ir įdomūs“, – įsitikinęs pašnekovas.

Režisierius V. Kvedaras teigė jokiais būdais nepradės repeticijų nuo modernaus teatro – tai, anot jo, būtų „savižudybė“. Jis ketina pats parašyti scenarijų spektakliui apie Gargždų miesto istoriją: „Pradžia – nuo gargždo, kaip viskas kūrėsi. O pabaiga – šių dienų aktualijos. Pastebėjau, kad Gargžduose trūksta apčiuopiamo istorinio palikimo, paveldo, tad kodėl to neperteikus per teatro prizmę?“ Juolab kad 2014-uosius Seimas yra paskelbęs Teatrų metais.

Paklaustas, kaip vertina šiuolaikinį lietuvių teatrą, atsakė: „Neturiu nei mėgstamiausio režisieriaus, nei spektaklio. Tačiau neigiamai vertinu dabar plintantį spektaklių vertinimo būdą: jei nusibodo, vadinasi, blogas spektaklis. Juk tas pats reginys vieną gali nuvilti, o kitą sužavėti. Kiekvieno suvokimo lygmuo yra skirtingas. Be to, spektaklis ir turi sužadinti mąstymą, o ne apsiriboti tik pramogine funkcija. Dar vienas girdėtas spektaklių vertinimo būdas – pagal kainą. Jei bilietas brangus, tai esą bus geras…“


  • Gargždų kultūros centro direktorė Birutė OŽELIENĖ: „Praeityje būta bandymų kurti teatrą. Tačiau dėl įvairių priežasčių keitėsi režisieriai, tad ir teatralai išsiskirstė. Tačiau pamenu, kai dar dirbo prof. dr. Rimantas Balsys, gargždiškiai buvo labai pamėgę teatrą. Pažiūrėti, kaip vaidina pažįstami, artimieji, ateidavo po kelis kartus. Noras vaidinti dažnai priklauso nuo vadovo, šiuo atveju režisieriaus. Laukiame visų, kurie nori tobulinti aktorinius gebėjimus, realizuoti save scenoje.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių