Kurs rajono kultūros strategiją

Retas atvejis, kuomet rajono Savivaldybės tarybai sprendimo projektus aktualiomis temomis rengia ir teikia patys Tarybos nariai, o ne kaip įprasta – Administracijos atstovai. Nors tai, populiariai kalbant, turėtų būti „pilka kasdienybė“.

Šįkart projektą dėl būtinybės rengti rajono Savivaldybės kultūros kaitos analizę ir kultūros strategiją praėjusiame posėdyje pateikė Tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rasa Petrauskienė.

Kodėl rajonui prireikė tokio dokumento? Pasak R. Petrauskienės, kuri dėl šios idėjos konsultavosi su Kultūros skyriaus vedėju Gintautu Bareikiu, kultūros sritis smarkiai keičiasi: kultūros paslaugų vartotojas tapo kultūros rinkos dalyviu, o kultūra veikia kaip prekė ar paslauga. „Informacijos srautai ir pasiekiamumas bei žiūrovo judėjimo laisvė leidžia kultūros renginių lankytojams gauti tokios kokybės renginį, kokį tik jie pageidauja per jiems tinkamą laiką“, – teigia projekto iniciatorė. Todėl, anot R. Petrauskienės, rajono kultūros paslaugų teikimo subjektai turi veikti pagal pakitusius gyventojų poreikius, galimybes, esamas rinkos sąlygas ir neatsilikti nuo nacionalinės kultūros strategijos. Tad esą dėl šių priežasčių reikia atlikti, komiteto pirmininkės žodžiais, rajono kultūros lauko inventorizaciją, analizę, kritiškai įvertinti ir skirti deramą dėmesį strategijos įgyvendinimui tiek finansiniais, tiek žmogiškaisiais instrumentais. Šiuo dokumentu numatoma apibrėžti kultūros vystymo kryptis dešimčiai metų – 2018–2028 m.

Tikimasi, kad strategija padės kryptingai planuoti kultūros paslaugų veiklas, joms ir infrastruktūrai būtinas lėšas, atsakys į daugelį ginčytinų klausimų dėl kultūros paslaugų teikėjų tinklo, paslaugų kokybės, racionalaus lėšų panaudojimo. Planavimo dokumentas taip pat išryškintų rajono kultūrinį savitumą, įvairovę, skatintų dalyvauti kultūros darbuotojus ambicingesniuose projektuose, daugiau bendradarbiauti su NVO, švietimo įstaigomis, verslo atstovais.

Ne visi Tarybos komitetai pritarė tokios kultūros strategijos kūrimui, tačiau posėdyje prieštaraujančiųjų nebuvo. Taryba pavedė Administracijos direktoriui sudaryti darbo grupę kultūros kaitos analizės ir strategijos rengimui. Tačiau šiek tiek kritikos druskos pabarstė Tarybos opozicijai atstovaujanti Audronė Balnionienė. Ji pasakė nuoširdžiai pritarianti šios strategijos kūrimui, bet turėjo priekaištų pačiam dokumento tekstui, taip pat stebėjosi, kodėl šios iniciatyvos ruošti strategijos nesiėmė Kultūros skyrius ar Administracijos direktorius. Taip pat, pasak A. Balnionienės, ne visi politikų projektai sutinkami taip palankiai, nes tiek jai pačiai, tiek Nerijui Galvanauskui teikiant savus projektus, jie esą buvę sutikti sarkastiškomis šypsenėlėmis ir ne kartą atidedami.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Jaučiam vietoj „jamam“

Tviskančios parduotuvių vitrinos vilioja atverti pinigines dovanoms. Paskutinį lapkričio savaitgalį prekybos ir pramogų sostine tituluojamame „Akropolyje“ vykusi akcija „Jamam“ sutraukė…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar puošite namuose gyvą eglutę?