Kviečiu palaikyti Anglijos futbolo komandą

Esu tikras Pasaulio futbolo čempionato fanas ir žiūrėjau kiekvienas rungtynes per televiziją. Tačiau, turiu pripažinti, jog mano pirmoji meilė yra kriketas, futbolas – antroje vietoje. Mano vaikystė prabėgo ketvirtą ir penktą dešimtmetį, ir tada sporto sezonai buvo du: futbolą žaisdavo žiemą, o kriketą – vasarą.

Vietinius stadionus net uždarydavo balandžio mėnesį, užsėdavo nauja žole ir leisdavo žemei mėnesį pailsėti. Tais laikais profesionalų kriketą vasarą ir futbolą žiemą žaisdavo labai mažai sportininkų. Visa tai pasikeitė, kai Pasaulio čempionato metu Švedijoje 1958 metais brazilų komanda su septyniolikmečiu Pele visam pasauliui parodė, kad futbolą galima žaisti ir aukštesnėje nei 20 laipsnių temperatūroje.

Taigi, aš užaugau su futbolu, ir futbolas yra mano kraujyje. Kai man buvo aštuoneri, turėjau visą Ipsvičo miesto komandos futbolininko uniformą. Net miegodavau su ta futbolininko uniforma ir kiekvieną vakarą, kai užbėgdavau į savo miegamąjį, įsivaizduodavau save Vemblio stadione žaidžiantį centro puolėjo pozicijoje už Angliją. Futbolo žvaigždė Stanley Matthews dešinėje pozicijoje ir Biliu Raitu gynyboje, o Frankas Swiftas – vartininkas. Mūsų komanda niekada nepralaimėdavo, o aš kiekvieną kartą įspirdavau lemtingąjį įvartį.

Ir štai dabar esame paskutinėje Pasaulio čempio­nato finišo tiesiojoje, ir Anglijos komanda laikosi tvirtai. Įžvelgiu daug panašumų tarp dabartinės Anglijos komandos ir tos, kurią treniravo Seras Alf Ramsey, ir kuri laimėjo Pasaulio taurę 1966 metais. Šis treneris buvo griežtas ir labai gerbiamas, išmokė žaidėjus disciplinuoto futbolo žaidimo. Seras Ramsey mandagiai bendravo su sirgaliais ir žurnalistais, ir Anglijos komanda rodė labai gerus rezultatus.

Panašias tendencijas matau ir dabar. Anglijos komandos žaidėjai yra jauni, amžiaus vidurkis – 25 metai. Jie žaidžia labai disciplinuotai, jiems vadovauja treneris Gareth'as Southgate'as, kuris užsitarnavo ir savo jaunos komandos, ir visos šalies pagarbą. Ir, kaip žinoma, kai sekasi Anglijos futbolo komandai, visos tautos dvasia pakyla ir tai labai malonu stebėti.

Trečiadienį tikrai sėdėsiu priešais televizorių ir sirgsiu už savo komandą, kuri žais su Kroatijos rinktine. Aš dar atsimenu Anglijos komandos pergalę1966 metais Pasaulio taurėje. Gali būti, jog 2018 metais tai pasikartos.

Kviečiu visus draugus ir laikraščio skaitytojus palaikyti Anglijos komandą.

Deivydas HOLLIDAY


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nekantriai laukiame

Jau pirmadienį šaukiamas naujai išrinktos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Tikriausiai jau šį savaitgalį kruopščiai lyginami kostiumai, kostiumėliai, palaidinės – juk…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas