Lietuvos rekordui – dviejų sporto salių dydžio mozaika

Lietuvos rekordui – dviejų sporto salių dydžio mozaika

Gargždų „Vaivorykštės“ dailės ir technologijų mokytoja J. Lukienė kartu su gimnazijos bendruomene sukūrė galimai didžiausią piešinių mozaiką Lietuvoje.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė daugiau kaip metus piešė ornamentus didžiausiai Lietuvos mozaikai. Vakar jie sudėliojo 516,08 m² kūrinį, kuris viršija ankstesnį rekordą, tačiau vis dar nėra aišku, ar bus pripažinta didžiausia piešinių mozaika šalyje.

Prie projekto ,,Mozaika – dovana gimnazijai ir miestui“ įgyvendinimo prisidėjo daugiau kaip 300 žmonių. Penktadienį buvo sudėliota beveik dviejų gimnazijos sporto salės (516,08 m²) dydžio piešinių mozaika, kurioje atsispindėjo trys miestui ir šaliai svarbios datos: „Lietuvai 100“, „Gargždams 765“ ir „Vaivorykštei 30“.

Lietuvos rekordas paskutinį kartą buvo pasiektas tik 2006 metais Vilniaus rajone vienoje šventėje, kai piešinių mozaikos plotas siekė 462 m2.

„Vaivorykštėje“ idėja apie didžiulę mozaiką sklandė jau nuo 2013 m. „Iš pradžių norėjome panaudoti vaikų piešinius, bet suskaičiavus darbus teko nusivilti – tai nesudarytų nei trečdalio reikiamo kiekio. Taip pat jų labai skirtinga technika ir tematika, todėl tokia mozaika nebūtų pripažinta rekordine“, – pasakojo idėjos autorė, dailės ir technologijų mokytoja Joana Lukienė. Tada pradėta galvoti apie tai, kas vienytų kūrinį. „Taip sutapo, kad vienu metu švenčiamos trys šaliai ir miestui reikšmingos datos. Jas apipynėm panaudodami lietuvių tautinius raštus, simboliką“, – akcentavo pedagogė.

Po kelių bandymų apsispręsta mozaikos piešinius kurti, raštus dėliojant paraloniniais štampukais ir naudojant tik 3 spalvas: geltoną, žalią, raudoną. Mozaikai panaudoti 1753 kartono lapai (46×64cm), 20 l baltų dažų ir 20 buteliukų dažų pigmentų.

Idėjos autorė pripažino, kad labiausiai išvargino dengti lapus pagrindo spalva bei štampukų formų pjaustymas. „Moksleiviams turbūt sunkiau buvo atkartoti tautinius raštus, kurie kartojosi. Raidžių eskizus įgyvendinti jiems paprasčiau. Nors rekordo išvakarėse dar teko taisyti keletą klaidų“, – prisiminė J. Lukienė.

Gimnazijos direktorė Irena Pintverytė yra įsitikinusi, kad Lietuvos rekordas bus pasiektas: „Džiaugiuosi idėja ir mokytojų darbu. Siekiam rekordo, todėl kitaip būti ir negali.“

Deja, dėl blogo oro sąlygų mozaika negalėjo būti dėliojama lauke, todėl nebuvo suformuota stačiakampio formos figūra. Piešiniai nuklojo sporto salės grindis ir mokyklos koridorius.

„Vaivorykštės“ gimnazijoje  mozaikos rekordą fiksavo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius,  Jono Lankučio viešosios bibliotekos vyr. biblio­tekininkė Vida Valaitytė-Ivakhnenko, šachmatų klubo „Mintis“  pirmininkas Zigmas Bitinas.

Lietuvoje rekordai registruojami pagal taisykles, kurios atitinka tradicinius Gineso pasaulio rekordų knygoje keliamus reikalavimus. Mėginant pagerinti rekordą, jo siekimo sąlygos turi sutapti su jau esamu. Ar „Vaivorykštės“ piešinių mozaika bus pripažinta didžiausia Lietuvoje, dar nėra aišku, nes pripažinimo procesas yra ilgas.

Edita KALNIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesudievinę ir nenukryžiuosim

Sodai žydi kaip išprotėję. Kaštonų žvakės stiebiasi tik…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas