Ministras rajono ūkininkams linkėjo bendrystės

Konkurso „Metų ūkis“ prizininkus V. ir T. Gliožerius, A. ir B. Dargius, R. Stončaitį sveikino žemės ūkio ministras B. Markauskas, Žemės ūkio rūmų pirmininkas S. Dimaitis, rajono meras V. Dačkauskas, Žemės ūkio skyriaus vedėja G. Valauskienė, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas A. Bauža, Kretingalės seniūnijos seniūnas Žigintas Narmontas, Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Judita Čekuolienė ir rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas V. Liorenšaitis.

Į kasmetinę šventę penktadienio vakarą Vėžaičių konferencijų salėje susirinkę rajono ūkininkai nebuvo nė kiek panašūs į liūčių iškamuotus ir dalį derliaus praradusius nusivylėlius. Pasipuošę ir šypsodamiesi jie skubėjo vieni su kitais sveikintis, o prie vaišėmis nukrautų stalų turėjo apie ką pasikalbėti. Tradicinio konkurso „Metų ūkis“, kurį organizuoja Ūkininkų sąjunga, laimėtojai iš anksto buvo paskelbti trečiadienio „Bangoje“, o šventėje jiems teko priimti sveikinimus, gėles ir dovanas, na, o paskui linksmintis iki paryčių.

Žemės ūkio ministrui B. Markauskui, neseniai šventusiam gimtadienį, rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas V. Liorenšaitis linkėjo sveikatos ir sėkmingų darbų.Ragino neužmiršti kitų

„Ačiū visiems ūkininkams, kurie nepaisydami sudėtingų metų nuotaikų atvyko į šį renginį, Ūkininkų sąjungos tarybai – už šventės organizavimą, rėmėjams – už patikimumą ir ilgametę partnerystę, Žemės ūkio ministerijai – už šventinį tortą ir ypač šventės mecenatui – Klaipėdos rajono savivaldybei“, – įteikdamas padėkos raštą merui Vaclovui Dačkauskui dėkojo Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Valdemaras Liorenšaitis. Priminęs, kad žemės ūkio ministras Bronius Markauskas prieš savaitę šventė gimtadienį, V. Liorenšaitis palinkėjo sveikatos ir sėkmingų darbų, o salė pritarė plojimais.

„Prisimenu praėjusių metų tokį vakarą, kai dar buvau kandidatas į žemės ūkio ministrus. Prašiau, kad nevadintumėt ministru, o kaip ir anksčiau – Bronium, kolega. Praėjo metai. Šiek tiek apsipratau su ta pozicija, bet šį vakarą esu ne tam, kad kalbėčiau apie žemės ūkio problemas, ką darom ir ko nedarom. Šį vakarą yra šventė. Kažkas yra pasakęs, jog per dieną moteris gali pasakyti 20 tūkstančių žodžių, o vyras, deja, – 8 tūkstančius. Kadangi šiandien visą dieną rajone dalyvavau susitikimuose, manau, kad tuos 8 tūkstančius žodžių jau pasakiau“, – juokavo žemės ūkio ministras B. Markauskas, linkėdamas ūkininkams bendrystės ir kad uždirbę pirmą milijoną neužmirštų, jog aplink yra žmonės, kolegos, draugai, Ūkininkų sąjunga, kad svarbūs ne tik asmeniniai, bet ir visų interesai.

Parėmė Savivaldybė

Klaipėdos rajono savivaldybės meras V. Dačkauskas, kreipdamasis į ūkininkus, žemės ūkio ministrą B. Markauską, džiaugėsi, kad jis dažnai lankosi rajone, o žmonės gali jam išdėstyti savo problemas.

Rajono Savivaldybė tris konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojus apdovanojo piniginiais prizais, kurių bendra vertė 1200 eurų, dar 1000 eurų, kaip sakė rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas V. Liorenšaitis, parėmė pačią ūkininkų vakaronę, kurioje dalyvavo 75 ūkininkai, dešimtys jų rėmėjų ir svečių.

Ūkininkus sveikino Žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis, Klaipėdos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Genovaitė Valauskienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža, rėmėjai, atvežę įvairiausių dovanų.

„Kur aš čia patekau, ar į Statkevičiaus organizuojamą modelių šou? Visos moterys gražios, yra kur akis paganyti“, – linkėdamas gero vakaro, kuris tęstųsi iki ryto, šmaikštavo Seimo narys Petras Gražulis.

Prizininkams optimizmo netrūksta

Tatjana ir Vytautas Gliožeriai, konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai, ūkininkaujantys Kvietinių kaime, nesiskundžia: „Metai nebuvo blogi, nes mūsų ūkis mišrus, o dominuoja paukštininkystė. Pati pradžia buvo labai sudėtinga, kol išsityrėme rinką, ar reikės kam tų mūsų broilerių. Kadangi mėsa brangesnė negu prekybos centruose, reikėjo rasti pirkėjų. Būna vyresnio amžiaus žmonių, kurie, atėję į turgelį, kai prekiauju, dėkoja, kad gavo galimybę prisiminti vaikystę, kai valgė pačių užaugintą mėsą. Su žmonėmis dirbti sunku, daug ir piktų, kuriems vis kas nors nepatinka. Pagal Maisto ir veterinarijos tarnybos planą per savaitę galiu savo skerdykloje paskersti 150 broilerių, bet kol kas tik pusę įvykdau. Nuolat auga apie 1000 broilerių.“

Jauna šeima pripažino, kad ūkininkauti nėra paprasta, bet stengiasi vienas kitą palaikyti. Būna, kad Vytautas keliasi 5 ir net 4 val. Iš Gargždų važiuoja į ūkį, susikrauna produkciją, kuria prekiauja ir Gargžduose, ir Palangoje, ir Klaipėdoje turgavietėse bei prie „Akropolio“.

„Verksi – geriau nebus. Buvo ir blogesnių metų, pavyzdžiui, 2010-ieji. Irgi buvo daug vandens. Yra ne kartą ir iššalę pasėliai“, – prisiminė kretingališkis 300 ha grūdininkystės ūkio savininkas Robertas Stončaitis, konkurso „Metų ūkis“ II vietos laimėtojas. Ūkininkas sakė dirbantis dėl savęs, dėl šeimos gerovės, ne kaip sportininkai – dėl medalių, bet įvertinimas esąs malonus.

Svetimų žmonių nesamdantis kretingališkis ūkininkas Alvydas Dargis juokavo, kad pats sau ir viršininkas, ir traktorininkas, ir darbininkas. „Nuėmėm visą 170 hektarų derlių, nors grūdų kokybė ir nukentėjo. Spėjom laiku pasėti žiemkenčius, bet jau aišku, kad jie išpus. Vieni metai gali būti sėkmingi, kiti mažiau sėkmingi, bet su tuo reikia susitaikyti. Jei dirbi, stengiesi, vis tiek įmanoma išgyventi, – optimistiškai kalbėjo A. Dargis, konkurso „Metų ūkis“ III vietos laimėtojas. – Esu draudęs pasėlius, tačiau draudimo sąlygos keičiasi, ir jei liūtys prasideda po vadinamos vaškinės brandos, draudimas neatlygins patirtų nuostolių. O vaškinės brandos grūdų mes nepjaunam. Tam tikrą pinigų sumą atsidedu dėl galimos rizikos.“

„Vyras ūkininkauja su sūnum, padeda žentas su dukra, anksčiau talkino dar vienas sūnus, kuris dabar Norvegijoje, o kitas – studentas. Aš dirbu visai kitoje srityje. Ryte išeinu į darbą ir vakare grįžtu, – sakė Birutė Dargienė, savo vyrus palaikanti morališkai. – Vyrai daro tai, kas jiems patinka, o aš stengiuosi, kad murzini nevaikščiotų ir kad pavalgę būtų.“

Konkurso nominantais tapo ir vienintelio rajone 11 ha šilauogių ūkio savininkai Birutė ir Karolis Petrošiai, tačiau jie negalėjo atvykti į šventę, nes su visa šeima atostogauja Ispanijoje.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių