Muzikos mokyklos dovana Lietuvai – ypatinga

Muzikos mokyklos dovana Lietuvai – ypatinga

Žiūrovus sužavėjo darnus vokalinis ansamblis.

 

V. Stalmokienė ir L.Bazžina.

S. Adomavičius.

B. Vaičius.

Tarp žiūrovų – Klaipėdos rajono savivaldybės meras V. Dačkauskas (pirmas iš kairės).

 

Gargždų muzikos mokyklos mokytojai miesto bendruomenei dovanojo koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. „Labai gražią dovaną miestelėnams padovanojo Muzikos mokyklos pedagogai. Originalu ir labai labai stipru. Ačiū Jums!“ – įspūdžiais po koncerto dalijosi Rasa Petrauskienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė.

Džiazo studijos sekstetas: iš kairės – S. Stalmokas, M. Sūdžius, J. Katauskis, E. Bodrovaitė-Rukienė, D. Kažukauskas ir V. Rukas.Maršui sugroti – 16 rankų

Į neeilinį koncertą susirinko mokyklos bendruomenė, kolegos, ugdytinių artimieji, atėjo ir aukščiausia rajono valdžia. Meras Vaclovas Dačkauskas pasveikino visus su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiu, pasidžiaugė, jog galime didžiuotis, kad esame lietuviai ir palinkėjo, kad ateinantis 100-metis būtų dar sėkmingesnis. Nepastebimai pralėkė beveik dvi valandos klausantis muzikos pedagogų pasirodymų.

Mokyklos scenoje pasirodė ne tik mokytojai ekspertai, metodininkai ir vyr. mokytojai, koncerte dalyvavo ir jaunieji pedagogai. Mokytojai du mėnesius repetavo, ruošė solo numerius, jungėsi į duetus, ansamblius, kapelas, o koncertą įspūdingai užbaigė Džiazo studijos sekstetas.

Tautiniais rūbais pasipuošę kanklių ir birbynės mokytojai apsijungė į tautinį ansamblį, Fortepijono skyriaus pedagogai surengė nepamirštamą pasirodymą ir sugrojo 16 rankų „Galopą – Maršą“. Po audringų ovacijų artistiški pedagogai maršo pabaigą kartojo dar kartą.

Vadimas Karnickis džiugino akordeo­no garsais, Martynas Ratas ir Paulius Ščeponavičius duetu grojo klarnetais, Bronius Vaičius užbūrė klausytojus trombono skambesiu.

Kuriantys mokytojai

Gargždų muzikos mokyklos mokytojai atlieka ne tik kompozitorių kūrinius, scenoje skambėjo ir savos kūrybos kūriniai. Akordeono skyriaus vedėjas, mokytojas metodininkas Stanislovas Adomavičius grojo savo kūrybos kūrinį „Basanova“, Džiazo studijos vadovas, mokytojas ekspertas Sigitas Stalmokas saksofonu atliko improvizaciją „Gargždā“. Jam pianinu pritarė koncertmeisteris Marijus Sūdžius.

Gabus muzikantas M. Sūdžius scenoje susirinkusiuosius džiugino ne kartą. Jis ne tik skambino savo kūrybos kūrinį „Mano melodija“, bet ir aranžavo kūrinį „Leliumai, oi kas vaikščiojo“, kurį kartu atliko su talentingu Džiazo studijos mokytojų kolektyvu. Marijus džiugino ne tik virtuozišku grojimu pianinu, jis su buvusia savo mokytoja metodininke Vladislava Stalmokiene duetu griežė smuikais.

Smuiko mokytoja taip pat į sceną lipo ne kartą. Ji paruošė kūrinį su vyr. koncertmeistere Liudmila Bazžina, vėliau prisijungė prie Veiviržėnų skyriaus mokytojų kapelos.

Žiūrovus stebino netikėčiausi didelę muzikinę ir sceninę patirtį turinčių pedagogų atliekami šventiniai įvairiausių stilių ir žanrų kūriniai, puikiai skambantys vokalinio ansamblio balsai, mokytojų artistiškumas, profesionalumas, kūrybiškumas. Muzikos mokytojai mėgavosi muzikavimu, scenoje improvizavo, tad žiūrovai negailėjo nei plojimų, nei šūksnių „Bravo!“

Paskaudo delnai

„Aš didžiuojuosi, kad esu lietuvis, didžiuosiuosi seniausia išlikusia kalba, protėviais, papročiai ir tradicijomis, didžiuojuosi nuostabia Lietuvos gamta, kūrybiškais ir talentingais žmonėmis, didžiuojuosi, kad Lietuva – dainų šalis, didžiuojuosi savo vadovais ir kolegomis“, – kalbėjo renginį vedusios Laima Juščienė ir Aurelija Dovydaitienė.

Ir išties turime kuo didžiuotis. Gargždų muzikos mokykloje dirba 55 mokytojai, iš jų – 3 mokytojai ekspertai, 26 metodininkai, 20 vyr. mokytojų. Mokyklos direktorė Danutė Ruškytė po koncerto dėkojo kolektyvui už surengtą koncertą, o pavaduotojai Audronei Balsienei – už puikią idėją ir mokytojų subūrimą.

„Ir ašarą braukiau, ir delnai paskaudo“, – po koncerto sakė nuolatinė Muzikos mokyklos renginių lankytoja gargždiškė Donata Leketienė. Išties toks koncertas ­galėtų dar ne kartą nudžiuginti geros muzikos gerbėjus.

Vida VALAITYTĖ-IVAKHNENKO

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kam apsimoka nedirbti?

Tik įsibėgėjus kovui sunkiai besiverčiantys rajono gyventojai šiemet pirmą kartą sulaukė nemokamų maisto paketų. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas