Muzikos virtuozai iš Izraelio Gargžduose džiazuos saulės šviesoj

Jau šį penktadienį Gargždų kultūros centre Izraelio ambasados dovana – nemokamas džiazo koncertas

Pašėlusiai karštą vasarą Gargždų kultūros centre jau šį penktadienį, rugpjūčio 10 d., 18 val. žiūrovų laukia pašėlusiai smagus vakaras su Izraelio džiazo virtuozais Iris ir Ofer Portugaly. Aukšto lygio koncertas bus nemokamas, tai – Izraelio ambasados dar viena išskirtinė dovana Gargždams. Pirmoji iniciatyva buvo Izraelio filmų savaitė „Minijos“ kino teatre, kurios lankomumas nustebino net pačius organizatorius.

Apie koncerto idėją ir užsimezgusią kūrybinę draugystę su Izraelio ambasada Lietuvoje pasakoja Gargždų kultūros centro direktorės pavaduotoja Asta VAIČIULIENĖ.

– Izraelio ambasados dovaną Gargždams įvardijate pozityvios energetikos pliūpsniu, kurį koncerte įžiebs džiazo tandemas Iris ir Ofer Portugaly.

– Aš myliu džiazą / Aš myliu muziką / Kai aplink liūdnas bliuzas / Jis mane pakylėja iki pat dangaus / Jaučiuosi toks laisvas, toks gyvas / Groju, dainuoju ir šoku saulės šviesoj (...)“, – tai Izraelio džiazo atlikėjų poros Iris ir Ofer Portugaly dainos „I Love Jazz“ kiekvienam klausytojui tiesiai į širdį smingantys žodžiai. Izraelio ambasados Vilniuje bei Gargždų kultūros centro bendradarbiavimas šią charizmatišką menininkų porą, vadovaujančią vienai iš rafinuočiausių Izraelio džiazo ir gospelo muzikos grupei, prikvietė į Gargždus. Iris – vokalistė, būgnininkė, kompozitorė, Izraelio Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos direktorė. Ofer – pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos fakulteto Tarybos narys.

– Atskleiskite, kokios bendradarbiavimo su Izraelio ambasada aplinkybės. Rezultatas – Izraelio kino projektas ir džiazo koncertas.

– Prisipažinsiu, kad po sėkmingo tarptautinio menų festivalio „Ruduo Gargžduose‘ 17“ pagavo impulsas pritraukti dar daugiau įvairesnių tarptautinių kultūros projektų į Gargždus. Mintis užmegzti ryšius su Izraelio ambasada kirbėjo jau kurį laiką, nes vos prieš trejus metus atidaryta ambasada Lietuvoje jau spėjo surengti daugybę įdomių bendradarbiavimo projektų, apie kuriuos skaitydavau žiniasklaidoje. Dar tą patį vakarą po festivalio „Ruduo Gargžduose“ uždarymo prie kavos puodelio su renginio vedėju ir buvusiu kolega, Info TV žurnalistu Tadu Grabiu diskutuojant apie įvairiausius ateities planus garsiai išsakiau savo troškimą užmegzti kūrybinę bendrystę su įdomiai dirbančia Izraelio ambasados komanda. Tadas nedelsdamas dar tą patį vakarą susisiekė su ambasados atstove, o tada ir prasidėjo ilgas pokalbių, derybų, diskusijų procesas. Galop nutarėme bendradarbiavimą pradėti šiemet nuo kino projekto. Mat ambasadai galėjau pasididžiuoti ir pasidžiaugti, kad Gargžduose turime renovuotą, modernų kino teatrą. Taip prasidėjo mūsų draugystė, bendri darbai ir projektai.

– Taigi, pirmiausia Izraelio ambasados iniciatyva nustebinote Gargždų kino gurmanus.

– Lietuvoje buvo įgyvendintas kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Ši Izraelio ambasados iniciatyva buvo realizuota daugiau nei 20-yje Lietuvos miestų savivaldybių ir jų atstovaujamų kultūros įstaigų (tarp kurių buvo ir Gargždų kultūros centras). Vasario mėnesį buvo pristatyta per 100 Izraelio kino seansų Lietuvos žmonėms. Apibendrindamas Izraelio kultūrinių projektų misiją Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon teigė: „Per pastaruosius trejus metus nuo Izraelio ambasados atidarymo Vilniuje vykdome daugybę veiklų miestuose ir miesteliuose visoje Lietuvoje. Mums labai malonu tęsti šį draugišką bendradarbiavimą įgyvendinant projektą, kuris suburs drauge daug kiną mylinčių žmonių.“

Gargždų kino teatre ,,Minija“ kino projekto „Izraelio kinas tavo mieste“ programą sudarė 5 nemokami įvairaus žanro talentingų Izraelio kino kūrėjų darbai, pristatantys šios šalies kultūrą, meną, žmones. Kiekvienas filmas buvo rodomas originalo – hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais. Kino seansus atidarė nuotaikinga komedija „Nulis motyvacijos“, taip pat buvo demonstruojami filmai „Pavėluotos mintys“, „Betliejus“, „Vestuvių lėlė“ ir „Kapo Jeruzalėje“.

– Galime daryti prielaidą, kad sėkmingas kino projektas Gargžduose paskatino Izraelio ambasadą Lietuvoje pasitikėti gargždiškiais, vertinančiais aukštos kokybės meną?

– Iš tiesų kino projektas tarp Gargždų kino mėgėjų sulaukė tokio didžiulio susidomėjimo, kad lankomumas viršijo netgi organizatorių – ambasados darbuotojų lūkesčius. Tad vertindama tokią Izraelio kultūros mylėtojų gausą mūsų mieste Izraelio ambasada dovanoja gargždiškiams bei miesto svečiams profesionalių džiazo atlikėjų Iris ir Ofer Portugaly nemokamą koncertą rugpjūčio 10 d. 18 val.

Kalbėjosi Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vasaros vajai

Kaip bėga jūsų vasara? Manau, kad labai…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar dalyvausite Jūros šventėje?